Už Šengeno programos lėšas pasieniečiams įsigijus įvairios modernios technikos, gerokai sustiprėjo Lietuvos pareigūnų galimybės tinkamai reaguoti ir atremti galimas grėsmes pasienyje, užkardyti nusikaltimus, plintančius per valstybės sieną.

Tai trečiadienį Trakų rajone esančiame Paluknio aerodrome, pristatydamas naująją techniką, žurnalistams sakė vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys.

Lietuva, kartu su kitomis naujosiomis Europos Sąjungos narėmis sulaukusi kvietimo jau 2007 m. prisijungti prie Šengeno erdvės, visus darbus turi atlikti per pusę metų - iki rugsėjo 30 dienos. Šengeno sutartis numato laisvą judėjimą per sienas tarp jos dalyvių.

Išorinių Europos Sąjungos sienų apsaugos stiprinimui iš viso buvo skirta 393 milijonai litų. Pasieniečiai jau panaudojo daugiau nei 157 milijonus litų - maždaug 40 proc. - jiems skirtų lėšų.

"Svarbiausia, kad už šias lėšas būtų įsigijamos naujos priemonės, ir jas įdiegus, kad Valstybės sienos apsaugos tarnybos infrastruktūra sustiprėtų. Tai ir vyksta. Aš noriu pasidžiaugti, kad sienos su Rusija ir Baltarusija apsauga, matote iš visų techninių priemonių, be jokių abejonių, tampa efektyvesnė. Europos Sąjungos sienos saugomos saugiau, saugesnė yra Lietuvos ir jos žmonės", - kalbėjo ministras.

Daugiausia priemonių įgyvendinti turi Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), užtikrinanti Lietuvos ir išorinės ES sienų apsaugą, kurios bendras ilgis - 1 tūkstantis 43 kilometrai.

REKLAMA

Vidaus reikalų ministras R.Šukys ir VSAT pareigūnai aerodrome pademonstravo, priemones,

kurias VSAT įsigijo panaudodama Šengeno priemonės programos lėšas. Tai sraigtasparniai, sniego rogės, keturačiai motociklai, termovizoriai - prietaisai, reaguojantys į šilumą, ir kt.

ES ekspertai, specialios misijos metu vertinę Lietuvos pasieniečių veiklą ir pasirengimą prisijungimui prie Šengeno erdvės, savo ataskaitoje nurodė, kad Lietuvoje yra sukurta gera sienos apsaugos sistema. Savo ataskaitoje ES vertinimo misija nurodė, kad jokių kertinių ar esminių spragų sienos apsaugos sistemoje nėra.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų