Lietuvos aukščiausiasis teismas (LAT) kasacine tvarka išnagrinėjo  už seksualinius santykius su 13 metų mergaite nuteistų 19 metų Kristinos Salmanovič ir 27 metų Rolando Verbos skundus bei juos patenkino sumažinęs bausmę. Teismas  nutarė, jog du intymūs pasimatymai su mažamete yra tik vienas nusikaltimas

Nors LAT sprendime pažymima, kad bausmė už sekso nuotykius su mažamete porelei yra pernelyg griežta, tačiau ją skiriant įstatymai nebuvo pažeisti.

Po šio sprendimo K. Salmanovič pataisos namuose turės praleisti vos 2 metus. R.Verba – tik 2 metus ir 6 mėnesius.

Vilniaus apygardos teismas anksčiau R.Verbai skyrė 10 metų kalėti, K.Salmanovič – 9,5 metų laisvės atėmimo bausmės.

Bylos duomenimis, išsiskyręs su žmona R. Verba per radiją susipažino su K. Salmanovič. Norėdami išmėginti kitų santykių, ėmė ieškoti socialiniuose portaluose partnerių.

Po ilgo susirašinėjimo su 13-mete K. Salmanovič pakvietė susitikti.

R. Verba nusivedė merginas į „Akropolį“, kur aplankė ledo areną, piceriją. Paskui nuvyko į viešbutį. Ten pasiūlė pažaisti kortomis, kuomet pralaimėjęs privalėjo nusirengti.

Vėliau veiksmas persikėlė į lovą. Kai mergaitė atsisakė tenkinti R. Verbą oraliniu būdu, šis prispaudė jos galvą ir mėgino kišti į burną genitalijas.

REKLAMA

Kaip mergaitė buvo prievartaujama K. Salmanovič fotografavo.  Jas  išvydusi 13 – metės pusseserė nuotraukas nunešė į policiją. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Ši bylos aplinkybė leido prokuratūrai kvalifikuoti trijulės pasimatymą kaip bejėgiškos būklės mažametės seksualinį prievartavimą ir išžaginimą.

Už tai žemesnės instancijos teismas leido teisiamuosius suimti teismo salėje ir vėliau nuteisė kalėti beveik po 10 metų.

Tačiau LAT nutarė, jog esminiu momentu šioje byloje tapo tai, kad teismas nerado neabejotinų įrodymų, jog nuteistieji žinojo, kad įsitempė į lovą mažametę.

Jei būtų neginčijamai nustatyta, kad kaltinamieji suvokė santykiavę su asmeniu, kuriam dar nėra 14 metų, tai būtų traktuojama kaip išžaginimas, nepriklausomai nuo to, ar viskas vyko vaikui neprieštaraujant, ar per prievartą.

Byloje nustatyta, kad pati nukentėjusioji, norėdama atrodyti rimtesnė partnerė, galėjo meluoti nuteistiesiems apie savo amžių.


Rašyti komentarą...
A
Aida
2012-11-13 15:29:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nieko keisto. Kur tau teismai Lietuvoje nepagailės pedofilų:)))
Atsakyti
0

d
dfbh
2012-11-13 15:34:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
nezinojimas neatleidzia nuo atsakomybes.
Atsakyti
0

t
taip
2012-11-13 17:59:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
manau zonoje ju irgi nepagailes , sekmes jiems , gales kaliniams dabar daryti ta paty ka isdarinejo su mergaite, vat neringos byloje manau stankei nutiktu tas pats jei y zona papultu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų