Lietuva ir Estija peržengė sergamumo Covid-19 ribą: Latvija ruošiasi ribojimams

Lietuva ir Estija peržengė sergamumo koronavirusu ribą, kada pagal Baltijos šalių sutarimą atvykusiems gyventojams privaloma dviejų savaičių izoliacija, rodo penktadienį paskelbta Europos ligų ir prevencijos kontrolės centro statistika.

Dviejų savaičių sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje yra 16,1, o Estijoje – 16,4. Latvijos vyriausybė penktadienį popiet renkasi į posėdį, kuriame apsispręs dėl apribojimų keliautojams iš Lietuvos ir Estijos. 

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga penktadienį sakė, jog dar reikia sulaukti formalaus Latvijos sprendimo, tačiau šie skaičiai rodo, jog, nepritaikius išimčių, vykstantys į Latviją nuo šiol turės izoliuotis.

„Panašu, kad mes jau ir esame tame sąraše, jeigu tie duomenys yra tokie. (...) Ir asmenims, kurie vyks į Latviją, bus reikalinga saviizoliacija arba izoliacija“, – sakė ministras.

Jis sakė negalintis pasakyti, kaip turėtų elgtis Latvijoje dirbantys ar besimokantys lietuviai ir ar bus taikomos išimtys atvykstantiems į Latviją šiais tikslais.

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė ketvirtadienį sakė, jog dėl tokių išimčių su kaimynine šalimi bus siekiama susitarti, šiuo metu tokia tvarka galioja su Lenkija.

Latvijos sveikatos apsaugos ministrė Ilzė Vinkelė sakė, kad ypatingos sąlygos kelionėms po Baltijos šalis bus parengtos asmenims, besimokantiems ar dirbantiems kaimyninėse valstybėse. 

16 atvejų 100 tūkst. gyventojų rodiklio Europos Sąjungoje neperžengusios tik kelios šalys, tarp jų – Latvija ir Suomija. 


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2020-09-04 13:37:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mokslo meta tik prasidėjo, o jau pusę mokinių apsikrete...niekam ne juokinga?? Lt tapo rezervacija, nes jau zegnojasi nuo musu kaimynai.. O mūsų valdžia, kuri yra nelegali, toliau savivaliauja..
Atsakyti
0

R
Ricardas
2020-09-04 14:39:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Is kur tuos skaičius ima urodai
Atsakyti
0

S
Selas
2020-09-04 13:46:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cia tiems kas lojo o kaip Lavijoje ,o kaip Latvijoje
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų