Lietuva ir ES piktinasi mažėjančiomis vakcinų partijomis

Lietuvai ir dar penkioms Europos Sąjungos šalims ėmus piktintis, kad artėjančiomis savaitėmis gerokai sumažės gaunamų „Pfizer“ vakcinų kiekis, Europos Komisija skuba raminti. Briuselis tvirtina, kad visos pirmą metų ketvirtį numatytos vakcinos pasieks šalis nares, o kompanijos „BioNTech“ ir „Pfizer“ žada per 10 dienų Europai grąžinti vakcinų tiekimo apimtis.

Europos Sąjungos šalims vakcina tiekianti kompanijos „BioNTech“ ir „Pfizer“ sako, kad prireiks 10 dienų atkurti gerokai sumažėjusį vakcinos tiekimą Europos šalimis. Dėl jo per ateinančias 4 savaites Lietuva gaus ne 108 000 vakcinos dozių kaip buvo planuota, o perpus mažiau. Farmacijos milžinė teisinasi, kad vėlavimai dėl pakeitimų šioje vakcinos gamykloje Belgijoje.

Esą norint per metus pagaminti 2 milijardus pažadėtų dozių, Belgijoje čia būtina atlikti gamybos apimtis padidinti skirtus pakeitimus. Lietuva, Latvija, Estija, Danija, Švedija ir Suomija šiuos sutrikimus vadina „nepriimtinais“. Paskiepyti žmogų reikia dviejų vakcinos dozių, todėl sumažėjus tiekimui, pasak 6-ių šalių sveikatos ministrų, kylą grėsmė visam skiepijimo procesui. Paraginta Baltijos ir Šiaurės šalių Europos Komisija nedelsiant kreipėsi į vakcinos gamintojus.

„Aš nedelsiant paskambinau „Pfizer“ vadovui ir jis man paaiškino, kad ateinančias savaites gamyba vėluos, tačiau užtikrino, kad visos pirmą ketvirtį garantuotos vakcinos dozės pirmą ketvirtį bus ir atgabentos“, – sakė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.

Tiesa, nors ir pažadėjusi per 10 dienų atkurti vakcinų tiekimą, „Pfizer“ nesako, kiek ir kada šalys gaus vakcinų. Skiepams vėluojant Prancūzija dėl to jau ruošiasi peržiūrėti savo vakcinavimo strategiją. O štai Norvegija, kuri nėra Europos Sąjungos narė, tiekimas sumažėjo gerokai mažiau nei Lietuvai – vos penktadaliu. Šalis sako, vakcinų trūkūmą, kuris susidarys kompensuos iš savo sukauptų tokioms situacijoms skirtų atsargų. Mažiau „Pfizer“ vakcinų gaus ir Jungtinė Karalystė, tačiau šalis iki vasario vidurio vis tiek žada paskiepyti 15 mln. gyventojų.


Rašyti komentarą...
e
es
2021-01-16 21:45:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lenkijoje žmonės skiepija tik "Moderna" vakcina, dėl temperatūrinio režimo ( minus 15-25C) apie "Pfizer" niekas nekalba, nes su ją daug problemų.
Atsakyti
0

k
keistuoliai
2021-01-17 10:23:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
yra ir britu vakcina, ir moderna,ko ant to phizerio uzsisede tik.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų