Konservatoriai reikalauja stabdyti biudžeto svarstymą

Konservatoriai reikalauja nukelti biudžeto svarstymą dėl slepiamos informacijos ir ministrų vengimo atsakyti į klausimus. 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis bei Biudžeto ir finansų komiteto nariai Andrius Kubilius  su Mykolu Majausku šiandien kreipėsi į Viktorą Pranckietį ir premjerą Saulių Skvernelį, ragindami juos išreikalauti iš ministrų šiuo metu parlamentarams nepateikiamos informacijos dėl biudžeto projekto ir konkrečiai – dėl neatskleidžiamų planuojamų atlyginimų viešojo sektoriaus darbuotojams. Taip pat informuojama apie susidariusią skandalingą situaciją, kai ministrai atsisako bei neranda laiko savo darbotvarkėse ateiti pristatyti kitų metų biudžeto.

„Susidūrėme su skandalinga situacija, kai šiuo metu svarstant kitų metų biudžeto projektą, ministrai neranda laiko savo darbotvarkėse ar tiesiog bijo bei vengia pristatyti savo kuruojamų sričių planų bei konkrečiai pateikti informaciją apie planuojamus viešojo sektoriaus atlyginimus kitąmet. Ministrai ne tik nepateikia jokio sisteminio plano, kaip spręsti vis didėjančią viešojo sektoriaus (pedagogų, medikų, kultūros darbuotojų) atlyginimų santykinio atsilikimo nuo šalies vidurkio problemą, bet net vengia pateikti paprasčiausius statistinius duomenis, matyt, tikėdamiesi nuslėpti šias neraminančias tendencijas. Jei taip tęsis toliau, reikalausime atidėti biudžeto priėmimą, kol nebus tinkamai pristatytas kitų metų biudžeto projektas ir atsakyta į keliamus klausimus“, – teigė G. Landsbergis.

Pasak A. Kubiliaus, pirmąkart per ilgametę biudžetų svarstymų praktiką susiduriama su situacija, kai ministrai ne tik vengia ateiti atsakyti į klausimus žodžius, bet ir nepateikia prašomos informacijos raštu.

„Jau kelias savaites nesulaukiame net ir išsamių ministrų atsakymų į iš anksto raštu pateiktus klausimus, kuriuose prašėme pateikti atsakymus dėl planuojamų kitų metų viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimų, jau nekalbant apie ministerijų išsisukinėjimus bei atsisakymą palyginti Lietuvos viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimus kitų Baltijos ir ES šalių kontekste“, – sakė A. Kubilius.

Šią savaitę į TS-LKD frakcijos organizuojamus 2019 m. biudžeto projekto svarstymo posėdžius atsisakė bei nerado laiko atvykti švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė bei kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonson.


Rašyti komentarą...
S
SS
2018-11-14 16:17:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip elgiasi PM, taip ir ministrai, arogancijos viršūnę pasiekę.
Atsakyti
0

K
Kirvis
2018-11-14 21:54:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kazin anukui pasiuvo berete,ar jam dedukas su kakarda savo padovanojo?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų