Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

"Nereikia visko suplakti į vieną krūvą ir vadovautis stereotipais", - tvirtino seminaro pranešėjai, vakar Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate pareigūnus bei socialinius pedagogus supažindinę su jaunimo subkultūromis.

REKLAMA

Seminarui bei diskusijoms apie pankus, gotus, metalistus, skinus, hiphoperius bei vadinamuosius emo dirigavo Gabrielius Liaudanskas-Svaras iš grupės "G&G Sindikatas" bei Pilietinių iniciatyvų centro direktorius Girvydas Duoblys.

Rengti seminarus policininkams bei socialiniams darbuotojams nuspręsta dėl to, jog būtent šie specialistai dažnai susiduria su jaunimo grupėmis ir jiems gali tekti spręsti ten kylančias problemas.

REKLAMA
REKLAMA

"Dažnai metalistai yra gretinami su satanizmu, pankai - su antiglobalizmu, skinhedai - su neonacizmu, nors tai nebūtinai yra šio jaunimo domėjimosi sferos. Tiesiog nereikia visko suplakti į vieną krūvą ir vadovautis stereotipais", - teigė G. Duoblys, pastebėjęs, jog dažniausiai tik skinų bei grafitininkų veiksmai kertasi su įstatymais.

Pasak G. Liaudansko-Svaro, jaunas žmogus ateina į subkultūrą, nes nori jaustis saugiai, turėti bendraminčių ratą bei vienaip ar kitaip išreikšti save.

"Jau daugelį metų važinėju į įvairius repo festivalius ir net didžiausiuose nemačiau nė vienerių muštynių, negirdėjau nė apie vieną ten įvykdytą vagystę - subkultūrų renginiai yra tiksliniai, o jų dalyviai yra suinteresuoti, kad jie vyktų ir toliau", - pasakojo dainininkas, priminęs apie dažnai liūdnai pasibaigiančius visiems skirtus renginius.

Jam antrino ir Pilietinių iniciatyvų centro direktorius, priminęs didžiulės Katalikų bažnyčios priešpriešos sulaukusį sunkiosios muzikos festivalį "Velnio akmuo". Šis renginys, vykęs kaip reta kultūringai ir be incidentų, iš anksto buvo apkaltintas satanizmu, reikalauta jį atšaukti.

REKLAMA
REKLAMA

"Bet koks pažinimas yra naudingas ir didina tarpusavio supratimą" - teigė grupės "G&G Sindikatas" lyderis, prisipažinęs, jog tapęs vienos subkultūros dalimi atrado muziką bei galimybę ją kurti.

Galimybes dalyvauti tokiuose seminaruose turėjo ar dar turės ir kitų miestų policijos bei socialiniai darbuotojai.

Eglė KIRLIAUSKAITĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų