Kauniečių šeimai skiriantis iš jų paimti abu vaikai

Besiskirianti šeima Kauno rajone neteko savo dviejų nepilnamečių vaikų. Teismo sprendimu vaikai šiuo metu apgyvendinti Vaiko gerovės centre. Vaiko teisių specialistai vaikams nustatė aukščiausią grėsmės lygį.

Po dešimties metų santuokoje Kauno rajone gyvenanti Sandra (vardas pakeistas, tikrasis vardas redakcijai žinomas – aut. past.) nusprendė skirtis su, jos teigimu, girtaujančiu ir smurtaujančiu vyru.

Išskyrė vaikus

Pora nusprendė, kad po skyrybų 10-metis jų vaikas turėtų gyventi su tėvu, o 4-metis su motina. Vyresnėlis sakė nenorintis grįžti pas tėvą, nes šis jį esą muša. Nesiliaujant konfliktams tarp tėvų, o vyresnėlio mokyklai kreipusis į vaiko teisių specialistus, abu vaikai teismo sprendimu atskirti nuo šeimos ir apgyvendinti Vaiko gerovės centre.

„Vaikai sutraumuoti, aš sutraumuota ir vaikų negrąžina. Nežinau nė ko imtis. <...> Vyresniajam yra psichologinė trauma labai didelė padaryta. Nes iš tikrųjų, jeigu vaikas pradėjo grasinti, kad, jeigu nuvešime jį pas tėvą, jis nueis nusiskandinti, tai, manau, kad poveikis buvo labai didelis jam. O man, kai pasakė iš vaikų teisių darbuotoja, kad paima tiesiog ir antrą vaiką, niekas nepaaiškino kodėl“, – INIT TV sakė Sandra.

Tačiau vaikai nuo šeimos atskirti tik abiem vaikams nustačius grėsmės lygį.

„Susidarius ypatingoms aplinkybėms, Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Kauno rajone specialistai vertino grėsmės vaikams lygį, nustačius aukščiausią grėsmės lygį vaikai laikinai apgyvendinti Vaiko gerovės centre. Tą patį vakarą pas socialinę globėją išvyko vienas vaikas, o kitas vykti atsisakė, todėl atsižvelgiant į vaiko pageidavimą, jis liko Centre“, – portalą tv3.lt informavo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos (VVTAĮT) atstovas Arūnas Malinovskis.

Vaikai kelis kartus per savaitę susitinka, bendrauja kartu su tėvais. Anot VVTAĮT, Kauno rajono savivaldybės paskirtas atvejo vadybininkas organizuoja pagalbos šeimai teikimą.

REKLAMA

Motiną kaltino girtavimu

Kaip pasakoja Sandra, vaikų tėvas ją skundė tarnyboms, esą ji girtauja ir neprižiūri vaikų.


Rašyti komentarą...
S
Stasė D.
2019-03-20 22:33:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pirmiausia tvarkyti geriančius vyrus! Patarkit, kur dėtis moterims su vaikais,kai bendras butas,gali nespėt net policiją iškviest. Be to,pirmiausia reiktų baust skundikus, tai jie ardo šeimas...
Atsakyti
0

N
Nijole
2019-03-20 19:46:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Klista motinai grazint vaikus. Tevas galiu pasakyt kersyja. Buvo ir mums tokiu bedu. Bet mano dukra lengvai vaikus atgavo. Nei gėrė. Nes uosvys tici liepe meluot vaiku teisėm. Dabar išaiškėjo, po uošvienės laiduotuviu. Nes uosvys pasakes tyci kersyjo marčiai. Bet jau neberup. Vaikai laimingi aug su mama.
Atsakyti
0

J
Juzef
2019-03-20 22:25:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas cia dar nesamone,tevei skyrisi,bus daug purvo,ir kas, uz tei vaikus reikia atimti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų