Prancūzijos ambasados bei Kauno miesto savivaldybės pastangomis ateinančių metų birželį Kaune planuojama Napoleono armijos persikėlimo per Nemuną inscenizacija. Renginys skirtas 200-osioms šio istorinio įvykio metinėms.

Ta proga į Kauną ketina atvykti Rusijos bei kitų valstybių atstovai - karinio paveldo tradicijų puoselėtojai.

Planuojamo renginio organizaciniai klausimai aptarti Kauno miesto savivaldybėje sudarytos darbo grupės pasitarime ketvirtadienį.

Darbo grupės pasiūlymu, šventė turėtų vykti 2012 metų birželio 22-24 dienomis, tačiau konkrečią datą ir pritarimą renginiui dar turi patvirtinti Kauno mieto taryba. Svarbiausia, kad, formuojant miesto biudžetą, renginio organizavimui būtų numatytos lėšos.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos viršininkas Remigijus Stukas prašė neužmiršti, kad į sąmatą būtų įtrauktos saugumo paslaugos. Kariuomenės atstovai nori žinoti, kokios pagalbos iš jų bus prašoma - pontoninio tilto, palapinių ir kt. Krašto apsaugos ministerija šiam renginiui pritaria.

„Tikimės, kažkiek lėšų skirs ir Lietuvos Respublikos Vyriausybė, tačiau nereikia skrajoti padebesiais - visi žinome finansinę šalies situaciją“, - sakė meras Andrius Kupčinskas.

Savivaldybės administracijos Miesto įvaizdžio ir turizmo skyriaus vedėjo pavaduotojas Romutis Navardauskas Palaima sakė, kad būsimu renginiu domisi prancūzai, vokiečiai, olandai. Kauno oro uostas jų platinamame žurnale gruodžio mėnesį skirs puslapius informacijai apie šį renginį. Baltijos miestų sąjunga informaciją pateiks kalendoriuje.

REKLAMA

Pasitarimo dalyviai nutarė artimiausiu metu numatyti, kas bus renginio organizatorius, kas atliks parengiamąjį darbą, nes tik tuomet galima formuoti šio renginio biudžetą.

Vytauto Didžiojo universiteto docentas Jonas Vaičinonis sakė, kad universitete kitais metais vyks konferencija apie Kauno miesto istoriją, ir didelis dėmesys joje bus skiriamas Napoleono persikėlimo per Nemuną jubiliejinėms metinėms.

„Šis renginys galėtų prilygti Hanzos dienoms, tik reikia tinkamai reklamuoti, reikia ugnelės jo rengėjams ir pagalbininkams“, - sakė Vytauto Didžiojo karo muziejaus direktoriaus pavaduotojas Arvydas Pociūnas.


Rašyti komentarą...
j
jo
2011-11-24 20:22:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vyžomis permuštų istorikų sambūris.
Atsakyti
0

A
Aulas
2011-11-24 22:25:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokių tik tame Kaune neaptiksi - rado svarbų Kaunui įvykį,Napoleono persikėlimą.
Atsakyti
0

K
Kaunietis: Aului:
2011-11-25 00:44:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Persikėlimas dar nieko baisaus, nes buvo vasarą, o kai grįžo žiemą iš Rusijos, tai dėl plikledžio čiuožė kareiviai atgal į Nemuną nuo krantų ir skendo. Svarbiausia, kad Napoleonas sąmoningai, pagal žvalgybos duomenis, skyrė, kas yra Lietuva, o kas - Lenkija.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų