„Karstai“ Vilniaus geležinkelio stotyje: nusikaltimo mastas šokiruoja

Muitinės kriminalistai šią savaitę traukinyje rado 300 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių.

20

Apie 900 tūkst. eurų vertės rūkalai buvo paslėpti traukinyje, iš Baltarusijos gabenusiame medžio drožlių plokštes. Slėptuvės buvo įrengtos plokštėse, penktadienį pranešė Muitinės kriminalinė tarnyba (MKT).

Antradienį apie 10 val. ryto per Kenos geležinkelio stotį į Lietuvą iš Baltarusijos atvažiavusį traukinį muitinės pareigūnai patikrino Vilniaus geležinkelio stotyje. Muitininkai atkreipė dėmesį į svorio neatitikimą konteineriuose, kuriais buvo gabenamos medžio drožlių plokštės.

(20 nuotr.)
FOTOGALERIJA. „Karstai“ Vilniaus geležinkelio stotyje: nusikaltimo mastas šokiruoja

Patikrinus detaliau, paaiškėjo, jog maždaug pusėje plokščių išpjautos ertmės, kuriose pilna baltarusiškų cigarečių dėžių. MKT teigia, kad su tokiomis rūkalų kontrabandos slaptavietėmis, kurias vadina „karstais“, muitinės pareigūnai jau yra susidūrę ne vieną kartą.

Iš viso traukinyje aptikta 300,5 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių „NZ Gold“, „Minsk 5 Superslims“, „Queen Menthol“. Jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 900 tūkst. eurų.

MKT Vilniaus skyriuje dėl šios kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas, jam vadovauja Vilniaus apygardos prokurorai.

Tai jau trečias didelis cigarečių kontrabandos, į Lietuvą įvežtos geležinkelio transportu, sulaikymas 2018 metais.

Muitinės kriminalistų analitikai pastebi, kad pastaraisiais metais gerokai padažnėjo kontrabandos gabenimo atvejų geležinkeliu. Vien šiemet dėl kontrabandos geležinkelio transportu MKT pradėti trys ikiteisminiai tyrimai, sulaikyta 571 tūkst. pakelių cigarečių, kurių vertė – 1 mln. 769 tūkst. eurų.

Pernai dėl kontrabandos geležinkelio transportu Muitinės kriminalinėje tarnyboje pradėti penki ikiteisminiai tyrimai, jų metu sulaikyta 1,47 mln. eurų vertės kontrabandinių cigarečių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų