Jau aišku, kas turės taisyti Darbo kodeksą

Antros pagal populiarumą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis mano, kad taisyti trečiadienį priimtą Darbo kodeksą turės būti vienu iš pirmųjų naujai išrinkto Seimo darbų.

„Kodeksas turi tapti socialiai teisingesnis ir subalansuotas, o ne naudingas išimtinai tik vienai pusei“, - pranešime cituojamas R.Karbauskis.

Anot jo, persvarstant kodeksą būtina atsižvelgti į prezidentės ir Trišalės tarybos pastabas.

„Darbo santykių liberalizavimas pagal patvirtintą ydingą modelį tik dar labiau paskatins emigraciją. Visų antra, tai neišspręs darbuotojų problemų, priešingai – jų tik pridarys ir įvarys žmones į kampą“, - sako LVŽS lyderis.

Seimo nariai trečiadienį atmetė prezidentės Dalios Grybauskaitės veto dėl naujojo Darbo kodekso ir paliko birželį priimtą kodekso variantą, liberalizuojantį darbo santykius. Naujasis Darbo kodeksas kartu su visu socialinio modelio paketu įsigalios nuo kitų metų pradžios.

Už tai balsavo 74 parlamentarai, 39 buvo prieš, 10 susilaikė.

„Seimo valdantieji tikrai spjovė į veidą Lietuvos žmonėms. Pasakyti, jog jie nuvylė visuomenę, būtų pernelyg švelnu ir neatspindėtų realybės. Jie pademonstravo, kad visuomenė jiems nė kiek nerūpi“, - Seimo sprendimą komentavo R.Karbauskis.

REKLAMA

Jo žodžiais, atmetant Prezidentės veto pademonstruotas absoliutus nihilizmas ir šiandienos situacijos darbo rinkoje nesuvokimas.

Trečiadienį paskelbta portalo delfi.lt užsakymu rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta visuomenės nuomonės apklausa rodo, kad LVŽS spalį vyksiančiuose rinkimuose daugiamandatėje apygardoje užimtų antrą vietą. Antrąją poziciją Seimo rinkimuose „valstiečiams“ rodo ir „Vilmorus“ atliekamos apklausos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų