Seimo Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) frakcijos seniūnas Jurgis Razma kreipėsi į Vyriausybę, prašydamas dar kartą atidžiai apsvarstyti Asmens sveikatos priežiūros įstaigų papildomo finansavimo klausimą, skiriant apie 60 mln. litų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) virš plano surinktų lėšų.

Savo ruožtu Lietuvos gydytojų sąjunga atkreipia dėmesį į asmens sveikatos priežiūros įstaigų didėjančius kreditorinius įsiskolinimus, net bankroto grėsmę, siedama tai su vis dar sumažintu dėl ekonominės krizės baziniu paslaugų įkainiu.

„Man dažnai tenka išklausyti žmonių nusiskundimų, kad už dalį, atrodytų, turinčių būti nemokamomis medicinos įstaigose suteikiamų paslaugų pacientams tenka primokėti. Pavyzdžiui, paplitęs “mėgintuvėlio mokestis„ atliekant kraujo tyrimą, iš dalies reikia mokėti už specialistų konsultacijas, už tam tikrą priemonių paketą prieš atliekant chirurgines operacijas ir kita. Suprantama, kad tokių “mokesčių„ įvedimo politiką reikia kuo greičiau naikinti, tačiau būtina matyti ir kai kurių gydymo paslaugų nepakankamą finansavimą, ką iš dalies išspręstų minėtas papildomas finansavimas“, – sakė TS–LKD frakcijos seniūnas.

J. Razma atkreipė dėmesį, kad suprantamas Vyriausybės siekis turėti kuo mažesnį nacionalinio biudžeto deficitą, bet kreipimesi pasiūlė objektyviai įvertinti nelengvą gydymo įstaigų padėtį bei pasistengti ją sušvelninti skiriant papildomų lėšų.

Kaip ELTA jau skelbė, Seimo Sveikatos reikalų komitetas dar kartą kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą bei Vyriausybę, kad nedelsiant būtų suteiktas papildomas finansavimas sveikatos priežiūros įstaigoms, paskirstant apie 60 mln. litų virš plano surinktų lėšų.


Rašyti komentarą...
V
Viktoras
2012-10-18 16:14:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sveikatos apsaugai reikalingi - skaidrus brangios irangos, remonto pirkimai (nes cia ir plaunami pinigeliai).
Dar skaidriai pirkti vaistus, ir baigti sponsoriojamu kelioniu (farmacininku ir tt)
Policija kovoja su kysiais o Sveikatos apsaugos darbuotojai kaip buvo kysiu megejai taip ir liko, todel ir Lietuvoje organu donoru mazai, todel, kad uz tavo organa koks gydytojas ir pinigeliu gaus.
PS. Ligonineje seseles ir zemesnis personalas palatoje aiskina kiek ir kam turi pacientas sumoketi.........
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų