Įžūlių smulkių vagišių daugėja dėl Seimo kaltės?

Lietuvoje daugėja nuostolių, kurių pridaro įžūlūs smulkūs vagišiai, ir dėl to kaltas Seimas. Nusprendus už smulkias vagystes smarkiai nebausti ir skirti nedideles baudas, ilgapirščiai įsigudrino vogti brangesnius daiktus. Prekybininkai skaičiuoja didžiulius nuostolius, o dekriminalizavus tokį nusikaltimą, pavojuje atsidūrė ir žmonės gatvėje. Nugvelbę piniginę su mažiau nei 114 eurų, vagys išsisuka nuo kalėjimo.

Vaizdo įraše matoma porelė ne pasiglaustyti parduotuvėje susiruošė. Kol moteris vyrą pridengia nuo stebėjimo kamerų, šis žaibiškai už kelnių užsikiša kavos pakuotę. O štai šis tvarkingai atrodantis jaunuolis žūklės prekių parduotuvėje pajuokavęs su kita kliente bendraujančiu pardavėju į vidinę striukės kišenę įsimetą ritę. Štai tokių smulkių vagysčių kasdien skaičiuojama dešimtimis.

O pastaruoju metu ilgapirščiai prekybos centruose įsigudrino gvelbti ne tik kelis eurus kainuojančius svaigiuosius gėrimus, bet ir brangesnes prekes. Prekybininkai mano, jog smulkių vagių suįžūlėjimą paskatino Seimo sprendimas. Jei anksčiau baudžiamoji atsakomybė grėsė pavogus daiktą, brangesnį nei 37 eurai, tai dabar ši kartelė pakelta iki 114 eurų. Už pigesnių daiktų vagystę baudžiama tik administracine tvarka – pinigine bauda.

REKLAMA

Nors įstatymą pakeitę Seimo nariai tikina, kad už smulkias vagystes taikant tik administracinę atsakomybę sumažėjo darbo teismams, prekybininkų nuostoliai jau siekia dešimtis tūkstančių eurų. O ir išmušti baudų iš užkietėjusių vagišių pareigūnams dažniausiai nepavyksta.

Štai ši apsaugininkė vos prieš keliolika minučių parduotuvėje sulaikė kojinių porą nugvelbti bandžiusią moterį. Ir tokių budrumo tikrintojų kasdien stebėjimo kameros užfiksuoja bent keletą. Ne vienerius metus tvarką prekybos centruose prižiūrintys pareigūnai vogti nusiteikusį dažnai atpažįsta vos jam įžengus į parduotuvę.

Už smulkią vagystę Lietuvoje baudžiama vos 80 eurų bauda. Už pakartotinį nusikaltimą suma kyla iki 260 eurų.

Plačiau apie tai TV3 reportaže


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų