Rašyti komentarą...
Absurdas, o ne straipsnis. Argumentai iš piršto laužti, pateikimas vimdančiai tendencingas, pikta skaityti tokias nesąmones, pikta, kad svetainė leidžia talpinti tokį turinį apskritai.
vadovėlius ir matau koks tai biznis. Tas pats vadovėlis, pirktas po metų, būna keliais litais brangesnis. Ne todėl, kad sąnaudos didesnės, nes jis gulėjo sandėly, o per tą laiką pakilo PVM, vandens, elektros kainos. Na, sumažėjo atlyginimai, bet apie tai galima ir nutylėti. Taigi jeigu į 6 klasę kitais mokslo metais atėjo daugiau mokinių ir trūsta vadovėlių, šiemet pernykštį pirksite žymiai brangiau.
Štai ir visa šio straipsnio esmė. Naujos technologijos kenks ne sveikatai, o labai geram bizniui.
paskaičiavai, kad vieno vadovėlio kaina yra nuo 30 litų. Po metų, kitų juos apynaujus keičia kitais, nes jie neatitinka programos. Taigi viską paskaičiavus išeina, kad popierinis vadovėlis yra žymiai brangesnis už elektroninį.
be to būtų išspręsta kuprinių svorio problema. Dabar vaikų kuprinės sveria ne ką mažiau nei jie patys. O dėl to, kad kenkia akims, nelabai išmanau, bet skaičiau, kad el. knygų skaityklė veikia kitaip nei monitorius ir mažiau kenkia akims. Be to ir popierinių knygų skaitymas kenkia akims. Tad nereikia gąsdinti tėvų.
Tai pagalvokim kas geriau ar vietinei spaustuvei 1000 lt, kad turetu zmones cia ka dirbt ar uzsienio microsoftui 1500 lt?
Na zinoma microsoftui 1500 lt gi "naujausios technologijos".
O visas problemeles su akimis ir t.t. galima ispresti su kitomis naujausiomis vielman technologijomis uz dar 1500 lt.
čia gi "respublika".
Kas gali rimtai skaityti Tomkaus šūdlaikraščius.
Nu visiskas leidyklu PRas. Vadovelius leisti elektroniniu pavidalu žymiai paprasčiau skaidriau ir aiškiau. Tik vat juos pardavinėt trigubom kainom, tai gali pasidaryti ir sudėtinga. Dabartinės technologijos jau leidžia autoriui vadovėli paruošti be leidyklos įsikišimo, be spausdinimo ir dar ilgos pinigų plovimo grandinėlės. Juk tikrai valstybei pigiau kainuos paskelbt konkursą vadovėliui, autoriui sumokėt sutartą sumą. Ir ta suma galėtų būti žymiai didesnė, negu dabar autoriams sumoka leidyklos. O vadovėlį išleisti elektroniniu būdu. Ir išplatint tą vadovėlį visiems mokiniams nemokamai. Ir be jokių autorinių teisių. Valstybei tiesiog tai būtų vienkartinės išlaidos, o po to kelis metus visi mokiniai būtų aprūpinti vadovėliais. išloštų visi ir mokėtojas (valstybė) ir mokiniai, kuriems nebereiktų pirkti vadovėlių. Bet tokiu atveju praloš tarpininkai (leidėjai ir spaustuvės), kurie neteks labai didelių sumų.
Jie karštligiškai bandys išlaikyti savo morališkai pasenusį verslo modelį ir jo generuojamus pelnus.
Ir tokių užsakytų "rimtų" "analitinių" straipsnių artimiausiais metais pamatysime ne vieną ir ne du....
kitaip nepavadinsi.
nejuokinkit žmonių. Jei poetui ir vertėjui V.B. nepatinka kompiuteriai ir skaityklės, tai asmeninis reikalas. Nestabdykit technologijų.
Į viršų