Įsigalioja reikalavimas saviizoliuotis vežėjams

Pirmadienį įsigalioja reikalavimas į Lietuvą atvykstantiems vežėjams saviizoliuotis, siekiant sumažinti koronaviruso plitimo riziką.

Iki šiol ekipažų ir įgulų nariams, dirbantiems tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose įmonėse ar vykdantiems tarptautinius komercinius vežimus, nereikėjo nei testo, nei izoliacijos.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys nusprendė, kad nuo šios savaitės izoliacija jiems bus privaloma nuo atvykimo į Lietuvą iki išvykimo iš jos teritorijos dienos, bet ne ilgiau kaip 10 dienų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą dienos.

Išimtis taikoma tais atvejais, kuomet vežėjai pristato krovinį ar atvyksta jo pasiimti, nelikdami Lietuvoje ar vyksta tranzitu per šalį.

Izoliavimo terminas vežėjams gali būti trumpinamas ne anksčiau kaip 7 izoliavimo dieną atlikus tyrimą COVID-19 nustatyti ir gavus neigiamą rezultatą.

A. Dulkys tarptautinius komercinius vežimus Lietuvoje vykdančių įmonių vadovus įpareigojo patikrinti, ar iš tarptautinių reisų grįžusių ar atvykusių ekipažų ir įgulų nariai užpildė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro puslapyje esančią elektroninę anketą, o NVSC pareikalavus, pateikti tarptautinių reisų vežėjų sąrašus teisingo elektroninės anketos užpildymo patikrinimui ir izoliacijos kontrolei atlikti. 

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ pirmadienį rengia spaudos konferencija naujajai tvarkai aptarti.

Ji teigia sulaukianti daugybės skambučių ir žinučių iš šio sektoriaus darbuotojų su prašymais pristatyti šiuos pokyčius, paaiškinti, kodėl būtent dabar, kai mažėja koronavirusu sergančių žmonių skaičiai, griežtinama izoliacijos tvarka. Kai kurių vežėjų teigimu, tai gali įnešti chaoso, nes per mažai laiko pasiruošti pokyčiams.


Rašyti komentarą...
Ale va
2021-02-22 09:23:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pavėlavo apsileidęs Dulkys ir toliau važiuoja ne savo rogėse .Neleidžiamas keliavimas tarp savivaldybių ,o iš užsienio vežamas britiškas korona virusas...?
Atsakyti
-1

R
Rimas
2021-02-22 09:33:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visiskai musu valdzia susipyko su protu....
Greiciau ateitu nauji rinkimai.

Atsakyti
-1

B
Bile kas
2021-02-22 20:39:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visi vairo broliai einam karantinuotis pasimam biliotenius nesvarbu ar lt ar eu vazuojam ir paziurim ka tie musu daunai ir ju pasiekejai toliau darys kaip nebus maisto kur nusipirk kuro vaistu ir pns gal tada prades mastyt padarom savo streika per priverstini karantina bananu salis tii lt tokios nesamones kad biudzeta papildyt susivienykim syki gana terorizuot mus ir teip kaip sunys gyvenam..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų