Vilniuje vizitą baigęs Afganistano Goro provincijos gubernatorius Abdullah Haiwad dėkojo už tarptautinę pagalbą ir gyrė lietuvių kuklumą bei nuoširdumą.

Tuo metu, kai gubernatorius A. Haiwad su jį lydinčia delegacija Vilniaus rajone domėjosi žemės ūkiu, Kabule į Europos Sąjungos atstovybės vadovo Vygaudo Ušacko kabineto langą pataikė kulka. Kol vyksta tyrimas, susilaikoma nuo komentarų, apsiribojant pranešimu, kad per incidentą niekas nenukentėjo.

Panašu, kad išpuolis Kabule neaptemdė Vilniuje aptariamų Lietuvos ir Afganistano bendradarbiavimo aspektų, atsakomybės perdavimo Afganistano vyriausybei klausimų ir Lietuvos vykdomų Goro provincijos atkūrimo darbų perspektyvų aptarimo.

Prašė nenutraukti paramos

Tai – jau trečiasis Goro provincijos gubernatoriaus ir delegacijos vizitas Lietuvoje. Pirmą kartą svečiai buvo atvykę 2007 metų rudenį.


Seime atidarydamas fotoparodą „Artimas tolimas Afganistanas“, A. Haiwad vylėsi, kad pagalba, atkuriant Goro provinciją, nenutrūks, akcentavo Lietuvos misijos svarbą ir vietos gyventojų lūkesčius bei gyrė Lietuvos medikę, akušerę – ginekologę Juliją Diominą.

„Aš manau, jeigu dabar viską mestume pusiaukelėje, padarytume daugiau žalos negu naudos. Parodysime, kad tai yra įmanoma pasaulio mastu, bet mes išeiname ir nepaliekame jums galimybės tą vystyti ir tų svajonių siekti“, - dalijosi mintimis J. Diomina.

REKLAMA

„Europoje demokratija gyvuoja jau seniai, Afganistane ji dar tik vystosi. Aš tikiu, kad Afganistanas pasieks tą demokratijos lygį“, - žadėjo A. Haiwad, prieš tai pokalbyje su Lietuvos pareigūnais užsitikrinęs paramą, jog lietuvių misija Afganistane bus tęsiama, tačiau keisis, vietos valdžiai pamažu perimant kontrolę.


Domina verslininkus


Vienas Afganistano pareigūnų vizito tikslų – pateikti platesnę informaciją apie verslo perspektyvas Afganistane. Apie tai plačiau diskutuota A. Haiwad susitikime su verslo konfederacijos ICC Lietuva atstovais.

Lietuva šiuo metu neturi jokių bendradarbiavimo sutarčių su Afganistanu. Pagal Seimo pratęstą karinių vienetų dalyvavimo tarptautinėse misijose mandatą, iki 2013 – ųjų ten veiks speciali Goro provincijos atkūrimo misija. Šiuo metu ten tarnauja 220 Lietuvos karių, Gore ir Kabule dirba po du civilius specialistus.

Nuo 2007 – ųjų į Afganistaną vyksta archeologų ir geologų ekspedicijos. Iš per ketverius metus skirtų daugiau nei 13 milijonų litų, įkurtas tarnautojų mokymo centras, talkinta rekonstruojant provincijos sostinės Čagčarano gatves, šiemet mieste planuojama baigti ligoninės rekonstrukciją ir pastatyti vaikų dienos centrą.

A. Haiwad Goro provincijos gubernatoriumi paskirtas praėjusiųjų metų gruodį.

Į Afganistaną Lietuva daugiausiai eksportuoja krovininį transportą, traktorius ir vilkikus, priekabas bei surenkamus namus.

Į Lietuvą iš Afganistano atkeliauja vynuogės, neapdoroti taikiai ir paukščių kiaušiniai.


Rašyti komentarą...
P
PP
2011-04-14 11:19:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar Goro provincijos gubernatorius tikrai taip galvoja,kaip kalba?
Atsakyti
0

T
Tomas J.
2011-04-14 13:28:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kolaborantas dėkoja okupantams. Šlykštu..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų