• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Teisme išnagrinėta girto vairuotojo byla. Vilnietis teisinosi, kad tik norėjo perstatyti automobilį, tačiau dėl šio savo poelgio prarado ne tik mašiną, bet ir vairuotojo teises.

Teisme išnagrinėta girto vairuotojo byla. Vilnietis teisinosi, kad tik norėjo perstatyti automobilį, tačiau dėl šio savo poelgio prarado ne tik mašiną, bet ir vairuotojo teises.

REKLAMA

Bylos duomenimis, Feliksas Č. 2023 m. birželio 2-ąją, apie 23.19 val., vairavo automobilį „VW Passat“ būdamas neblaivus.

Policijos pareigūnai tikrinimo metu nustatė, kad jo iškvėptame ore yra 3,16 promilės etilo alkoholio koncentracija.

Susirūpino, kaip praeis žmonės

Kaltinamasis teisiamojo posėdžio metu parodė, kad tą vakarą mašina buvo priparkuota neleistinoje vietoje, bet nebuvo kur kitur pastatyti.

Namuose pavartojo alkoholio, pritrūko cigarečių ir nutarė nueiti į mašiną jų pasiimti. Kai atsisėdo už vairo susirūpino, kad žmonės ryte turėtų kur praeiti.

Todėl nutarė perstatyti automobilį į mokamą aikštelę, ji buvo netoliese, 5-6 metrų atstumu. Tada jį ir sulaikė kaimynas.

REKLAMA
REKLAMA

Namuose gėrė degtinę, išgėrė apie butelį. Jautėsi apsvaigęs. Automobilis priklauso jam. Mašina buvo priparkuota ant bortelio, todėl esą tik porą metrų pavažiavo.

REKLAMA

Jo mašinos durys buvo atidarytos ir jį ištraukė kaimynas. Labai blogai vertina savo poelgį, nes tai peržengė visas jo gyvenimiškas nuostatas.

Per vasarą teko viską apmąstyti ir sugriežtinti savo atsakomybę. Motina apie įvykį viską žino. Jai papasakojo iš karto po įvykio ir ji neigiamai vertina viską.

Šiuo metu gyvena pas mamą, nes jo namuose vyksta remontas, darbe situacija susinormalizavo, nes balandžio pabaigoje netikėtai mirė įmonės steigėjas ir ilgametis direktorius, todėl jautriai sureagavo į netektį, kaip į artimo žmogaus netekimą, pradėjo vartoti alkoholinius gėrimus.

REKLAMA
REKLAMA

Kaltinamojo motina pasakojo, kad sūnus labai sureagavo į šią situaciją, buvo visas išbalęs, nervingas, išsigando, kad darbą praras, jog bus teistas.

Anksčiau taip niekada nebuvo, kad sėstų už vairo išgėręs, jeigu išgeria, tai eina pėsčias. Labai blogai vertina tokius veiksmus.

Dabar kontroliuoja griežtai, jokių svaiginančių gėrimų, laikosi, bando. Su sūnumi bendrauja, dabar daro remontą bute ir pas ją gyvena, kai negyveno, tai susiskambindavo, jis pas ją atvažiuodavo, ji pas jį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Elgėsi agresyviai

Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas liudytojas D. B. pasakojo, kad tą naktį žiūrėdamas pro savo buto langą pastebėjo, jog kieme stovi automobilis „VW Passat“, iš automobilio buvo išlipęs jo vairuotojas.

Šis asmuo išlipęs iš savo automobilio priėjo prie netoliese buvusio priparkuoto automobilio BMW ir pradėjo savo ranka daužyti to automobilio variklio dangtį, rankomis rodė nepadorius gestus, buvo užtvėręs kelią priešais stovėjusiam džipui su ukrainietiškais numeriais.

REKLAMA

Tuomet tas asmuo grįžo į savo automobilį „VW Passat“ ir pradėjo važiuoti, pajudėdamas iš vietos jis suko automobilio ratus, po ko iš priekio atvažiavo automobilis „Volvo“, o automobilis „VW Passat“ buvo priekyje šio automobilio.

Automobilio „Volvo“ vairuotoja ketino parkuotis, o automobilio „VW Passat“ vairuotojas užsuko ir sustojo netoliese automobilio „Volvo“, išlipo ir nuėjo prie automobilio „Volvo“ vairuotojos, norėjo jai kažką pasakyti, tuomet atėjo „Volvo“ vairuotojos vyras ir, kadangi „VW Passat“ vairuotojas atrodė akivaizdžiai neblaivus, jį sulaikė, neleido jam sėsti už vairo ir kvietė policijos pareigūnus.

REKLAMA

Tuo metu, kai „Volvo“ vairuotojos vyras sulaikė neblaiviai atrodžiusį vairuotoją, jis jau ėjo iš savo buto į lauką, atėjęs jis paėmė „VW Passat“ automobilio raktus iš neblaiviai atrodžiusio vairuotojo, kad jis nieko su jais nesužalotų.

Kuomet atvyko pirmas pareigūnų ekipažas, jis iškart jiems perdavė automobilio raktus ir to asmens mobilųjį telefoną, kadangi jis buvo iškritęs ant žemės. Jis, matydamas, kaip keistai vairuoja šis asmuo, taip pat iškart kvietė policijos pareigūnus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pareigūnai pasakojo, kad patruliuodami gavo pranešimą, jog vidiniame kieme neblaivus vyras bando važiuoti su automobiliu „VW Passat“.

Atvykus nurodytu adresu, įvykio vietoje buvo šeši asmenys, tačiau tik trys iš jų galėjo paliudyti vairavimo faktą. Šie liudytojai aiškino, kad pamatė ir sulaikė galimai neblaivų vairuotoją.

Po to ėjo patikrinti „VW Passat“ vairuotojo blaivumo, asmeniui įpūtus į alkotesterį, jis parodė 3.16 prom. Asmeniui buvo pasiūlyta pasitikrinti blaivumą antrą kartą, tačiau vyras tą daryti vengė, atsikalbinėjo ir aiškino, kad pas jį astma, neturi oro, nors akivaizdžiai pūsti neatsisakė.

REKLAMA

Toliau asmuo elgėsi agresyviai, tikrinimo metu įžeidinėjo policijos pareigūną, sakydamas „idi na**ui“, tokius žodžius vyras kartojo tris kartus, todėl buvo nuvežtas į ligonine, su tikslu atlikti kraujo tyrimą asmens alkoholio kiekiui kraujyje nustatyti.

Atėmė automobilį

Teismas nusprendė kaltinamąjį atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą ir perduoti jį motinos atsakomybėn be užstato, nustatant 1 metų laidavimo terminą, o baudžiamąją bylą nutraukti.

REKLAMA

Tačiau taip paprastai vyrui išsisukti nepavyko. Jam uždrausta naudotis teise vairuoti kelių transporto priemones 1,5 metų.

Taip pat paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – turto konfiskavimas, paimant iš jo valstybės nuosavybėn automobilį „VW Passat“.

Nuosprendis per dvidešimt dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui, apeliacinį skundą paduodant per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

kodel tas ukrainietis su dzipu trankosi po Vilniu ir negina tevynes? Kodel policija tuo tipu nepasidomejo?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų