• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Investicijų bendrovės „BaltCap“ vadovaujantis partneris Simonas Gustainis sako, kad buvęs vieno jo fondų „BaltCap Infrastructure Fund“ partneris Šarūnas Stepukonis, įtariamas pralošęs milijonus eurų fondo įmonių lėšų, tai darė klastodamas dokumentus ir meluodamas.

Investicijų bendrovės „BaltCap“ vadovaujantis partneris Simonas Gustainis sako, kad buvęs vieno jo fondų „BaltCap Infrastructure Fund“ partneris Šarūnas Stepukonis, įtariamas pralošęs milijonus eurų fondo įmonių lėšų, tai darė klastodamas dokumentus ir meluodamas.

REKLAMA

Apie tai, kaip veikė Š. Stepukonis, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dėmesio centre +“ Edmundas Jakilaitis diskutavo su FNTT direktoriumi Rolandu Kiškiu.

Apie kokį laikotarpį, kuris jums kelia abejonių, mes kalbame? Nuo kada tai jums atrodo kaip sąmoninga tikslinė veikla gauti pinigus?

Situacija dinamiška ir labai keičiasi. Mes jau tikriname ne vienerių metų laikotarpiu ir ne dviejų, greičiausiai ir ne 3. Tai yra faktas. Kiek, dabar neatsakysiu, nes priklausomai nuo situacijos ir priklausomai netgi nuo to, ką pasakys ponas Stepukonis, kokius parodymus duos ir kokius duomenis pateiks.

Tikite, kad su juo pasikalbėsite?

Turbūt blogas būtų tas tyrėjas ar bloga ta komanda, kuri netikėtų tyrimo sėkme, iš tikrųjų tada nė neverta dirbti iš to darbo. Aš manau taip.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu pasitvirtins, kad Š. Stepukonis dabar yra Ukrainoje, ar Ukraina kaip mūsų partnerė valstybė leis susirasti ten esančius žmones, jeigu jie bent kiek vieši?

REKLAMA

Manau, kad taip. Tai nebūtų neįgyvendinama operacija. Nusikaltėlius gali ir iš Pietų Amerikos atsigabenti, jeigu tikrai suinteresuotas ir jeigu įjungi kūrybą.

Jeigu paaiškės, kad tie pinigai visi kažkaip iššvaistyti, ar tai gali būti kažkoks klasikinis atvejis, pavyzdys, kaip rasti Lietuvos finansinėje sistemoje spragų, kaip apgauti visus ir likti neišaiškintam?

Nemanau. Aš manau, kad šitas tyrimas padės tas spragas užkamšyti. Ir, jeigu saugikliai kažkokie nesuveikė, ko mes dabar realiai nerandame, kad kažkokie esminiai trūkumai būtų padaryti, tai tuos saugiklius mes sudėsim tiek reguliavimo tarpe tiesiog, tiek per veiklos prizmę, greičiausiai. Net neabejoju, mes tai tikrai tai padarysime.

REKLAMA
REKLAMA

Jūsų nuomonė, ar įmanoma 30 milijonų pasisavinti veikiant vienam? 30 milijonų iš daugybės įmonių, daugybę stambesnių smulkesnių pavedimų, sukuriant kažkokias sistemas, kažką klastojant, apgaunant, bet veikiant visiškai vienam?

Atsakysiu gal taip: vėlgi, tą atsakys tyrimas, net neabejoju. Šiaip sunkiai įsivaizduoju, bet turbūt įmanoma. Daug kas pasaulyje įmanoma.

Visą pokalbį išgirskite naujoje naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dėmesio centre +“.

Laidos metu vedėjas Edmundas Jakilaitis aktualiomis temomis kalbins politikus, ekspertus, visuomenės veikėjus.

FNTT neturėjo laiko tikrinti BaltCap, nes penkis metus dieną naktį tyrė Gražulio "koldūnų bylą". Rado ten neatitikimą 2 centų ir prokuratūra iškilmingai paskelbė, kad padaryta "didelė žala valstybei". Tiesa, kokiai "valstybei" nepasakė. Tokie mus valdančių prioritetai
Visas musu kaimas ta zino, kad vienas negalejo padaryti, o jie tik dabar samprotauja:)))
Visos makaraitytės, miliutės, žeimytės, želnienės tyli kaip vandens į burną priėmusios. Jokio tyrimuko, jokio straipsniuko ar postuko Facebooke.
Tapkės raukčiai irgi stipriai suspausti. Nieko, net jokio nusibezdėjimo iš dvaro žurnalistų ta tema.
Kad tave rupūžė, kas per veidmainių tautelė!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų