Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Druskininkuose duris atvėrusioje naujoje miesto viešojoje bibliotekoje galės vykti ir įvairios parodos, kultūros renginiai.

REKLAMA

Prireikė penkerių metų, kad kurorto skaitytojai turėtų erdvią ir modernią viešąją biblioteką. Žaisminga Astridos Lindgren skaitykla laukia mažųjų skaitytojų, suaugusiųjų – fonoteka, interneto ir periodikos skaityklos.

Skaitytojai, turintys regėjimo negalią, galės skaityti garsines knygas. Kurorto svečiams paruoštas ir knygų anglų, lenkų, rusų, vokiečių kalbomis fondas.„Šios patalpos labai reikalingos bendruomenei. Turi užsisakę, laukia eilėje apie 20 rašytojų, įvairių meno atstovų, kurie norėtų miesto svečiams surengti savo pasirodymus“, – sako Druskininkų viešosios bibliotekos direktorė Laima Žėkienė.

REKLAMA
REKLAMA

Kurorte trūksta uždarų erdvių parodoms. Todėl nauja biblioteka ypač džiaugiasi menininkai. Čia jau atidaryta pirmoji paroda, kurioje – Adelberto Nedzelskio dailės kūriniai.

„Kai atsiranda naujos erdvės, iš karto visų akys žiūri į tą pusę ir galvoji: o gal man nusišypsojo laimė naujose erdvėse pirmam parodyti praėjusios vasaros paveiksliukus“, – teigia dailininkas A. Nedzelskis.

Tikimasi, kad į biblioteką persikels ir kiti kultūros renginiai, nes ligšiol kurortas neturi daugiafunkcio kultūros centro.

„Šiandien toks mažmožis kaip finansavimas nėra išspręstas. Ieškomi investuotojai į kitus objektus, kad už tas lėšas tęstų pradėtas statybas. Deja, tokie objektai nėra pigūs“, – sako Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.

Bibliotekos statyba kainavo pusseptinto milijono litų – šešis milijonus skyrė valstybė, daugiafunkciam kultūros centrui įrengti reikia 34 milijonų litų.

Rūta LANKININKAITĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų