Donaldas Trumpas jau ruošia pergalės kalbą

Jungtinių Valstijų prezidento rinkimuose pirmaujant Donaldui Trumpui, visos rinkimų kampanijos metu akcentuotas jo nenuspėjamumas gali atnešti ir teigiamų pokyčių saugumo srityje, nepaisant respublikonų kandidato pasisakymų apie NATO ir Baltijos šalis, sako politologas Linas Kojala.

33

„Viltis yra, nes D.Trumpo nenuspėjamumas palieka lūkestį, kad jis gali būti nenuspėjamas gerąja prasme. Teoriškai jis galėtų būti ir tuo, kuris kaip niekada prisidėtų prie Baltijos valstybių saugumo stiprinimo, bet esama regioninė situacija bei geopolitinės įtampos daro mus ypatingai jautriais tokiems galimiems pokyčiams“, - trečiadienio rytą BNS sakė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologas L.Kojala.

(33 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Rinkėjų emocijos: atspėti, kurį kandidatą palaiko neturėtų būti sunku

Kita vertus, šiuo metu prognozuoti D.Trumpo užsienio politiką yra sudėtinga, nes kampanijos metu buvo matyti labai mažai jos gairių, respublikonų kandidatui koncentruojantis į Amerikos vidaus klausimus, teigė ekspertas.

Jis pridūrė, kad D.Trumpo išrinkimas reikštų naują puslapį Vakarų pasaulio raidoje, o remiantis esamais duomenimis, „Trumpas jau ruošia pergalės kalbą“.

REKLAMA

„Tai yra naujas puslapis Vakarų pasaulio raidoje po Šaltojo karo pabaigos, kai įsivyravo tam tikras konsensusas dėl liberalios ekonomikos krypties, dėl atvirumo ir siekio kurti multikultūrinę visuomenę. Šiandien mes matėme įvairių signalų iš įvairių pasaulio regionų, kad ta tvarka sulaukia vis daugiau kritikos, bet kai mes matome išrinktą JAV prezidentą, kuris iš esmės perrašo demokratijos rinkimų istoriją, matyt, tai yra tas laikas suprasti, kad vyksta platūs pokyčiai“, - sakė L.Kojala.

Pasak jo, D.Trumpas JAV prezidento rinkimus greičiausiai laimėjo, nes jo varžovė H.Clinton jam buvo labai patogi kritikuojant ilgametę Vašingtono politiką, su kuria yra glaudžiai susijusi. Respublikonų kandidato pergalę taip pat lėmė aiškėjantys nuomonių skirtumai Amerikoje ir tai, kad pokyčių idėja suvienijo įvairių socialinių grupių rinkėjus, kalbėjo politologas.

„Tai rodo, kad mes kalbame apie fenomeną, kuris turi kur kas didesnes šaknis, negu vienadienis balsavimas“, - sakė L.Kojala.

D.Trumpas kol kas pirmauja JAV prezidento rinkimuose, surinkęs 244 rinkikus iš reikalingų laimėti 270, rodo pirminiais rezultatais ir apklausomis po balsavimo grindžiamos prognozės. Jo varžovė demokratų kandidatė H.Clinton kol kas laimėjo 215 rinkikų balsus.


Rašyti komentarą...
O
Ot
2016-11-09 08:23:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
. Nereikia čia euforijos. Kiekvienas žmogus turi savų pliusų ir savų minusų. Visuomet gamta išlaiko rimtį ir pusiausvyrą,o dar ir rinkimų rezultatai nepatvirtinti.
Atsakyti
0

P
Pergaleeeeeeeeeeeeeeeee
2016-11-09 07:53:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Go Trump!!!!!!
Atsakyti
-1

J
JAU
2016-11-09 09:03:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau laimejom! Viskas. JAV sukasi i demokratija nuo gangsterio diktaturos
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų