Dešros iš Kaliningrado slėpė beveik 100 tūkst. eurų vertės kontrabandą

Šeštadienį Kybartų kelio posto muitininkai sulaikė didelę cigarečių kontrabandą: patikrinę iš Rusijos įvažiavusį krovininį vilkiką, gabenusį mėsos krovinį, puspriekabėje rado slėptuvę su 25 tūkstančiai pakelių nelegalių cigarečių, rašoma pranešime. 

10

Birželio 8–ąją, apie 5 val. ryto, iš Rusijos federacijos Kaliningrado srities per Kybartų kelio postą į Lietuvą krovininiu vilkiku „Scania“ atvažiavęs Rusijos pilietis E. G., muitinės pareigūnams deklaravo vežantis dešras. Mėsos gaminius ketinta tranzitu gabenti per Lietuvą į Rusiją.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Dešros iš Kaliningrado slėpė beveik 100 tūkst. eurų vertės kontrabandą

Puspriekabė išties buvo pilna dėžių su beveik 18 tonų rusiškos dešros. Tačiau apžiūrinėdami mašiną, patyrę muitinės pareigūnai pastebėjo, kad ant daugelio iš puspriekabės grindyse esančių gerokai užrūdijusių varžtų matyti šviežio sukimo žymės. Kadangi puspriekabės grindys viena iš „klasikinių“ vietų kontrabandai slėpti, mašina buvo detaliai patikrinta mobilia rentgeno kontrolės sistema.

Grindyse išties aptiktos slėptuvės, kuriose rasta daugiau nei 25 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių „Fest“ ir „Minsk“. Bendra jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 83 tūkst. eurų.

Tokių slėptuvių pareigūnai yra matę ne kartą: jos paprastai įrengiamos gamyklinėse vilkikų puspriekabių grindų ertmėse, šias padengus laminatu ar kitu slidžiu paviršiumi. Cigarečių pakeliai į tokias slėptuves sukraunami taip, kad prireikus nesunkiai ir greitai, tempiant už virvių, būtų galima ištraukti visą nelegalų krovinį.

Vairuotojas E. G. buvo sulaikytas dviem paroms, MKT Kauno skyriuje dėl kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas, jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų