Jubiliejinė, dešimtoji šventė „Palangos stinta“, kaip ir tikėtasi, į Palangą priviliojo itin gausų svečių būrį. “Palangos stinta“ tampa vienas iš svarbiausių šalies įvykių žiemą, ir tai džiugina. O gausus į šventę susirinkusiųjų skaičius rodo, kad ne tik „Palangos stinta“, bet ir pats Palangos miestas žiemos metu kasmet tampa vis populiaresnis “, – sakė Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Nerijus Stasiulis.

Lietuvos kultūros sostinė Palanga šeštadienį šurmuliavo lyg vasarą. Ir tai nekeista, kadangi kurorte šią dieną vyko net keletas renginių: minėjimai, skirti Vasario 16-ajai, Lietuvos žuvies barbekiu čempionatas, vadinamos „ruonių“ maudynės ir, be abejo, garsioji „Palangos stinta“.

Palangoje ta proga sulaukta ir itin garbingų svečių: Valstybės atkūrimo dieną paminėti atvyko LR Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas, šventiniuose renginiuose dalyvavo ir Ūkio ministrė Birutė Vėsaitė, LR konsulas Kaliningrade Vaclovas Stankevičius, gausi Svetlogorsko rajono (Kaliningrado sritis, Rusija) Savivaldybės tarybos bei administracijos atstovų delegacija, Švedijos garbės konsulas Joacim Berhardsson, LR Seimo narys Pranas Žeimys, Druskininkų meras Ričardas Malinauskas ir kiti.

REKLAMA

Šventiniai renginiai Palangoje pradėti nuo Vasario 16-osios minėjimo prie Nepriklausomybės akto signataro Jono Basanavičiaus paminklo. Netrukus linksmybės persikėlė į J. Basanavičiaus gatvę, kur jau dešimtą vasarį šurmuliavo garsioji „Palangos stinta“.

Tačiau ne mažiau, nei stintai, visą dieną Palangoje dėmesio skirta ir Vasario 16-osios progai. Renginio atidarymo metu Jūratės ir Kastyčio skvere, skambant Lietuvos himnui, iškelta trispalvė, netrukus šalia suplevėsavo ir Palangos miesto bei Palangos – Lietuvos kultūros sostinės vėliavos. Taip pradėtos linksmybės Palangoje. Žiūrovams plojant į Stintų ordino riterius inauguruoti du garbingi kurorto svečiai – Seimo Pirmininkas V. Gedvilas ir ūkio ministrė B. Vėsaitė. Kartu su naujuoju titulu riteriai įpareigoti populiarinti šią tradicinę Palangos šventę kuo plačiau skleidžiant žinią apie vasarį didžiausiame šalies kurorte vykstančias linksmybes.

Kaip ir pridera, pirmieji „Palangos stintos“ šventę minėti suskubo žvejai – jau nuo ankstyvo ryto nešini meškerėmis, jie rinkosi prie jūros tilto, kur 9 val. prasidėjo stintų meškeriojimo varžybos. Dalyvauti panoro 20 komandų, iš jų 16 pavyko pagauti didesnį ar mažesnį laimikį. Nugalėtojų titulą pelnė 660 gramų plekšnių sugavę Arūnas Perkumas ir Paulius Vaičiūnas. Antrąją vietą iškovojo komanda, kurią sudarė tėvas ir dukra Liutaruras Kokštis bei Emija Kokštytė, sugavę 602 gramus žuvies. Tačiau bene daugiausiai žiūrovų simpatijų pelnė jauniausias varžybų dalyvis – šešiametis Kipras Saudargas, sugavęs 32 gramus sveriančią žuvį.

Vidurdienį populiariojoje J. Basanavičiaus gatvėje pakvipo stintomis – vietos verslininkai iš anksto pasirūpino, kad šią dieną svečiams galėtų pasiūlyti kuo įvairesniais būdais paruoštos agurkais kvepiančios žuvies. Šventės metu buvo galima paskanauti ne tik keptos, rūkytos ar vytintos stintos, bet ir gardžios stintienės, taip pat – įsigyti šviežios agurkais kvepiančios žuvies.

Jūratės ir Kastyčio skvere varžėsi bei savo išmone susirinkusiuosius stebimo Lietuvos žuvies barbekiu čempionato dalyviai.

REKLAMA

Kad atvykusieji į šventę ne tik paskanautų gardžios stintos, bet ir nenuobodžiautų, visi norintieji pakviesti išbandyti savo jėgas jau tradicinėmis tapusiose rungtyse – inkaro laikymo bei stintų valgymo varžybose.

Norintieji ne tik patys pasilinksminti, bet ir pradžiuginti namuose likusius artimuosius, taip pat nenusivylė – įvairiais liaudies dirbiniais viliojo šventinis kermošius, Beje, dešimtus metus skaičiuojančios „Palangos stintos“ geografija šiemet išsiplėtė – kadangi populiarioji J. Basanavičiaus gatvė visų norinčiųjų sutalpinti nebepajėgė, dalį šventinės prekybos buvo nuspręsta perkelti į Vytauto gatvę.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų