Dėl Zenono Vaigausko užvirė tikras karas Valstiečių lyderis prakalbo apie permainas

Opozicija sieks Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininko Zenono Vaigausko atstatydinimo dar iki jo kadencijos pabaigos, valdantieji sako, kad VRK vadovas turi baigti šią kadenciją ir užleisti postą jaunesniems kandidatams.

„Jokio gaisro nėra, nemanyčiau, kad iki Naujųjų metų mes turime kokį nors sprendimą priimti dėl to, kad tikrai niekas nepasikeis: biudžeto prasme, ar bus naujas pirmininkas, ar dabartinis, bus tas pats atlyginimas. O jei šnekėtumėme apie pačią sistemą, rinkimai toli, mes galime labai ramiai, su jo (Z.Vaigausko – BNS) pagalba, neatmetant jo kompetencijos ir žinojimo, išnagrinėti tai, kaip turime sutvarkyti visą rinkimų mechanizmą, kad jis technine, finansine ir žmogiškąja prasme būtų efektyvus, kad niekam nekiltų abejonių“, – BNS sakė valdančiųjų „valstiečių“ pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Sulaukė kritikos strėlių

Per šiuos Seimo rinkimus Z.Vaigauskas sulaukė kritikos dėl tinkamai neveikusios elektroninės sistemos. Kad Z.Vaigauskas dėl to turėtų atsistatydinti, per pirmąjį rinkimų turą yra pareiškęs ir premjeras, socialdemokratų vadovas Algirdas Butkevičius. Partijos vicepirmininko Gedimino Kirkilo teigimu, pastaruoju metu socialdemokratai šio klausimo nesvarstė, tačiau jis neabejoja, kad būtų laikomasi koalicijos partnerių pozicijos.

„Mes tikrai neinicijuosime (atstatydinimo – BNS), nėra jokių abejonių“, – BNS sakė G.Kirkilas.

Įstatymai numato, kad naują komisiją, taip pat ir jos pirmininką Seimas turėtų patvirtinti vėliausiai iki kitų metų gegužės pradžios. R.Karbauskio nuomone, Z.Vaigauską turėtų pakeisti jaunesnis vadovas.

„Aš manau, kad nei jis, nei niekas kitas jau to nebemato (galimybės likti – BNS), nes yra amžius. Jei kalbėtumėme apie modernizavimą rinkimų sistemos, matyt, yra daug jaunesnių žmonių, kurie yra įgiję patirties toje pačioje komisijoje ir galbūt ne komisijoje. Nesiimsiu vertinti, nebūsime ta partija, kuri stums vieną ar kitą kandidatą“, – aiškino jis.

Darbas per sunkus?

Pats Z.Vaigauskas dar kartą patvirtino pasibaigus kadencijai nebesieksiantis šių pareigų.

„Tikrai neįsivaizduoju, kad galėčiau ten dar likti toliau. Darbas tikrai sunkus, čia reikia jaunesnio žmogaus. Manyčiau, kad pasikeitimai komisijos pirmininko reikalingi“, – BNS sakė Z.Vaigauskas.

REKLAMA

Anot R.Karbauskio, per ateinantį pusmetį bus siekiama įvertinti visas per rinkimus kilusias problemas, dėl kurių politinės partijos, ypač opozicija, kėlė ir Z.Vaigausko atsakomybės klausimą. Anot R.Karbauskio, jei Z.Vaigauskas pasitrauktų dabar, kiltų problemų dėl darbų perdavimo, nes dar nėra išspręsti ir su pačiais Seimo rinkimais, ir su technine baze susiję klausimai.

„Be abejonės, tai nepaneigia atsakomybės dabartinio komisijos pirmininko, tiesiog aš galvočiau, kad nebūtų teisinga spręsti tik vieno pirmininko klausimą (...). Galvoju, kad dabartinis pirmininkas tikriausiai galėtų geriausiai apibūdinti visas sistemos problemas ir tada jau viską įvertindami galėtumėme priimti sprendimą dėl komisijos. Mano nuomone, galbūt nereikėtų skubėti formuojant naują rinkimų komisiją, galbūt pačius komisijos formavimo principus reikėtų persvarstyti“, – tvirtino R.Karbauskis.

Prakalbo apie permainas

Kartu jis kalbėjo apie galimas permainas VRK narių skyrimo tvarkoje. Likus dvejiem metams iki artimiausių prezidento rinkimų, anot R.Karbauskio, yra pakankamai laiko svarstymams, pavyzdžiui, ar atsisakyti principo, kad dalį VRK narių turi deleguoti politinės partijos.

Beje, tokią iniciatyvą Seime yra įregistravęs opozicinių Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas. Jis siūlo, kad deleguojant VRK narius nedalyvautų nei prezidentė, nei politinės partijos, o kandidatus parinktų tik Teisingumo ministerija ir Teisininkų draugija.

„Tai yra profesionalai, be politikų dalyvavimo. Ką jie paskirs – jie gali paskirti ir viešųjų ryšių specialistą, ir astronomą, bet nebus politizavimo“, – sakė E.Gentvilas.

VRK vadovas po pirmojo rinkimų turo sulaukė tiek partijų vadovų, tiek prezidentės Dalios Grybauskaitės kritikos, nes gerokai vėlavo rinkimų rezultatai, taip pat neužtikrinta rinkėjų asmens duomenų apsauga, kai jungiantis per specialų rinkimų tinklalapį buvo galima matyti kitų asmenų duomenis. Konservatoriai kreipėsi į tuometinę Seimo pirmininkę Loretą Graužinienę prašydami inicijuoti Z.Vaigausko atstatydinimo procedūras. L.Graužinienė tokio siūlymo Seimui nepateikė taip pat argumentuodama, kad VRK vadovas turi užbaigti rinkimų procedūras.

REKLAMA

Opozicija nori versti iš posto

Opoziciniai konservatoriai ir liberalai neatsisako planų versti iš posto Z.Vaigauską ir nesulaukę šio kadencijos pabaigos.

„Aš siūlau, kad netgi anksčiau mes tą klausimą kelsime“, – BNS sakė konservatorių vadovas Gabrielius Landsbergis.

„Pritarčiau. Kaip visada, vadovaujuosi principu: pasakykime jam „ačiū“ ir „viso gero“. Jis tikrai daug padaręs, pasakyti „ačiū“ reikia nuoširdžiai, bet pasakyti, kad rotacija reikalinga, taip pat reikia“, – idėją palaikė ir E.Gentvilas.

Z.Vaigauskas sakė, kad per rinkimus kilusios problemos šiuo metu dar sprendžiamos su tiekėjais. Jis tikisi, kad rinkimų sistemos klaidos bus ištaisytos artimiausiu metu ir kol kas nesvarsto galimybės rinktis kitus tiekėjus.


Rašyti komentarą...
F
Feliksas
2016-11-19 16:01:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Si sena smirdziu reikejo ismiezti bent pries 20 metu. Jo broliukas tebuvo tik Kauno kgb vadukas. Kur visa laika buvo keli simtai superiniu saugumo sekliu? Dabar kelios desimtys valdziazmogiu nesugeba jo nuvyti nuo lovio! Kas is tikruju valdo Lietuva?
Atsakyti
-2

K
Kiril
2016-11-19 16:13:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikra pydarastu respublika seime ir valzioj.Musas del valdzios o zmones kencia toliau del iskrypeliu
Atsakyti
0

K
Konservatoriams
2016-11-20 10:39:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
svarbu kelti chaosą,juk reikia trukdyti dirbti,nes gali per gerai dirbti naujai išrinktieji.Jie imsis svarbesnių reikalų,kurie rūpi tautai.O kada pakeis Vaigauską,neturi jokios reikšmės.Pasakykit ,gerbiami konservatoriai,kokią įtaką vargšų gyvenimui turi Vaigauskas,ką jis nužudys per kelis mėnesius,gal pensijas atims.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų