Dėl vieno išmanaus sprendimo Švedijos ledo viešbutis dirbs visus metus

Kiekvienais metais nuo 1989-1990 metų žiemos, Švedijos skulptoriai triūsė statydami žiemos sezonui pritaikytą ledo viešbutį. Jie naudojo ledą gautą iš šalia esančios Torne upės Jukkasjärvi, Švedijoje. Kasmet, kai ateidavo pavasaris, ledo instaliacijos ištirpdavo. Bet šiemet, prasidėjo nauja ledo viešbučio era – jis dirbs visus metus.

13

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Ledo viešbutis Švedijoje dirbs visus metus
Kaip praneša contemporist, atėjus šiltesniems orams, ledo viešbutis (Icehotel365) bus šaldomas naudojant saulės baterijų technologiją. Beje, kiekvieną kambarį šiame viešbutyje sukuria vis kitas menininkas. Visus metus čia bus palaikoma -5 laipsnių temperatūra. Kadangi miestas yra toli šiaurėje, nutolęs maždaug 200km į šiaurę nuo Arkties poliaračio, vasara čia vyrauja beveik pastoviai trunkanti dienos šviesa.

 

Nuo šiol išorinės viešbučio sienos bus pastatytos iš betono, bet vidinės sienos liks ledinės. Energija gaunama iš 603 kvadratinių metrų saulės baterijų aprūpins restoranus ir apšiltins kambarius, kuriuose svečiai galėtų sušilti, taip pat tam, kad neištirptų konstrukcijos. Viešbučio atstovai pabrėžia, jog klimato kaita pavertė žiemas trumpesnėmis, o nauja sistema padės ledo viešbučiui dirbti ilgiau ir kasmet netrumpinti darbo laiko. Todėl, jei negalite viešbutyje apsistoti žiemą, galite tai padaryti bet kokiu metų laiku.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų