Darželinukams ir pradinukams apsauginės kaukės nebebus privalomos

Po gausybės tėvų skundų ministrų kabinetas panaikino reikalavimą pradinukams ir daliai darželinukų dengti veidus apsauginėmis kaukėmis ugdymo įstaigose. Kaip teigė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, tarptautinės organizacijos teikia skritingas rekomendacijas, ar kaukės vaikams būtinos.

Įvedus karantiną apsauginės kaukės buvo būtinos vyresniems nei 6 metų amžiaus asmenims. Į šią žmonių grupę pakliuvo ir dalis darželinukų.

Tačiau trečiadienį Vyriausybė pritarė, kad ugdymo proceso metu apsauginės kaukės ikimokyklinukams, priešmokyklinukams ir pradinukams būtų neprivalomos.

„Surinkome daug informacijos iš įvairių valstybių, kaip tokia priemonė yra naudojama. Praktika yra labai skirtinga. Tarptautinių organizacijų rekomendacijos nėra labai griežtos. Iki 5 metų griežtai nerekomenduojama [dėvėti kaukių], vaikams nuo 6 iki 11 metų gali būti tam tikromis sąlygomis rekomenduojama.

Kadangi matome visuomenės didelį susipriešinimą, siūlome atsižvelgti į tas aplinkybes, kad nėra tokio imperatyvo rekomenduoti [kaukes] šitai amžiaus grupei“, – Vyriausybės posėdyje kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Ramina tėvus

Tiesa, sveikatos apsaugos ministras A. Veryga antradienį patikino, kad reikalavimo atšaukti kaukių dėvėjimo mokyklose neplanuojama. Jis kvietė tėvelius elgtis pilietiškai, labai atsakingai pakalbėti su savo vaikais, paaiškinti, kam reikalinga kaukė.

„Tikrai siūlau nesivadovauti sąmokslo teorijų skleidėjais. Yra skleidžiama įvairi gąsdinanti informacija, kad vaikai uždus, kas juos pridususius reikės mokytojams kažkaip gaivinti, kad jie yra mokomi tai daryti, kad vaikai prisikvėpuos dvideginio.

Tai siūlau paprastai ūkiškai pažiūrėti ir suprasti, kad kaukė nėra kažkoks rezervuaras, kuriame prisikaupia anglies dvideginio. Kaukė viso labo yra filtras, kuris filtruoja įkvepiamą ir iškvepiamą orą. Tai jame nei padaugėja, nei sumažėja anglies dvideginio ir deguonies. Jo yra tiek, kiek patalpoje. Ir aišku, jei patalpos yra prastai vėdinamos, ilgesnį laiką joje būnant gali padaugėti iškvepiamo deguonies, bet tikrai ne dėl kaukės“, – aiškino A. Veryga.

REKLAMA

Jis priminė, kad yra paliktos išimtys, kas kaukės negali dėvėti dėl sveikatos būklės.

„Esu ne kartą minėjęs, kad jei ta būklė susijusi su kvėpavimo sistemos pažeidimais, sunkiomis ligomis, kaukės dėvėjimas yra dar prasmingesnis, nes tokiam žmogui komplikacijų rizika užsikrėtus COVID-19 yra didesnė“, – kalbėjo ministras.


Rašyti komentarą...
S
Stasys
2020-11-11 13:54:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man toks įspūdis, kad visi šitie daktarai, sapaliojantys , kad dėvint kaukę užtenka deguonies mokykloje nesimokė fizikos. Kaukė padaryta iš medžiagos ar audinio, kurio poros sumažintos tiek, kad nepraleistų tam tikro dydžio dalelių, virusų ar kitų priemaišų patenkančių į plaučius kartu su oro srauto kiekiu per tam tikrą laiko vienetą, kad būtų paprasčiau, sakykim per vieną staistinio viutinio žmogaus įkvėpimą.Taigi, jei kaukės poros sakykim du kartus sumažina įkvėpimo plotą, kad nerašyti formulės, tegul du kartus sumažina ir papuolančio deguonies kiekį per vieną įkvėpimą. Tokiu atveju, širdies raumuo turi du kart dažniau susitraukti, o plaučiai du kart dažniau įkvėpti, panaudojant kvėpavimo raumenis tam, kad įivėptų žmogui esant ramybės būsenoje, reikalingą kiekį deguonies aprūpinti visoms sistemoms, pirmiausia smegenims. Tokiu būdu siplpsta širdies raumuo, vystosi nepakankamumas ir kenčia smegenys dėl deguonies trukumo, kas sukelia ir baimes ir mąstymo ir susikaupimo ir skausmo ir kitas problemas, nekalbant apie ilgalaikius padarinius vaiko organizmui. P.S. Jei Veryga teigia, kad deguonies trukumo kaukės nesukelia, kodėl tada daroma išimtis sportininkams ir jiems nereikia kaukių, tegul bėgioja su kaukėmis
Atsakyti
-5

I
Idijotui
2020-11-11 12:33:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ta korona jau 100metu serga, bet tik db panaudojo ja, kaip uzdanga savo darbam...
Atsakyti
-5

b
boze
2020-11-11 12:28:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
o toks ir skirtumas, kad darzelinukai ir pradinukai ne tokie savarankiski,jie per mazi toms kaukems. net ne ju dydzio jos.be to jiems sunkiau susikalbet, kaip jie skaitys su ta kauke? vaikai ir taip turi maziau higienos igudziu, kas reiskia, jog nesusivaldys ne pacia svariausia ranka pasitrint nieztincios akies ir pan. , tai kokia nauda is tos sudrekusios kaukes? vyresni jie labiau save sukontroliuoja.
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (31)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų