Darbo partijos lyderiai po rinkėjų reitingavimo išlaikė savo vietas sąraše.

Pirmoje vietoje, kaip ir buvo, liko partijos lyderis Viktoras Uspaskichas, gavęs 29506 pirmumo balsus. Antroje – Seimo narė Loreta Graužinienė, gavusi 17609 pirmumo balsus. Trečias – partijos vicepirmininkas Vytautas Gapšys su 9584 pirmumo balsais.

„Darbiečių“ frakcijos Seime seniūnė Virginija Baltraitienė liko partijos jai skirtoje 4-oje vietoje, vienas partijos lyderių Kęstutis Daukšys iš 7-os pakilo į 5-ą. Parlamentarė Dangutė Mikutienė iš 8-os pakilo į 6-ą vietą, jos kolegos Valentinas Bukauskas iš 5-os nukrito į 7-ą vietą, Vydas Gedvilas – iš 6-os į 8-ą.

Iš viso, preliminariais duomenimis, koalicija „Darbo partija+jaunimas“ rinkimuose laimėjo 8 mandatus.

Daugiausiai mandatų Seimo rinkimuose iškovojo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – 18, toliau Tautos prisikėlimo partija – 13, partija „Tvarka ir teisingumas“ – 11, Lietuvos socialdemokratų partija – 10, po 5 mandatus – Lietuvos liberalų sąjūdis bei Liberalų ir centro sąjunga.

Seimo rinkimuose dalyvavo 48,43 proc. rinkėjų, tai kiek daugiau nei per praėjusius rinkimus 2004-aisiais, kuomet savo valią pareiškė 46 proc. balso teisę turinčių piliečių. 2000 metais Seimo rinkimuose dalyvavo 58 proc. rinkėjų.

141 Seimo narys renkamas ketverių metų kadencijai, 71 – vienmandatėse apygardose, 70 – daugiamandatėje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų