Antradienį Seime įvykusioje spaudos konferencijoje pristatytas Darbo partijos ir Leiboristų koalicijos „Darbo partija + Jaunimas“ kandidatų į Seimą sąrašas bei koalicinė rinkimų programa.

Spaudos konferencijoje dalyvavo Darbo partijos (DP) pirmininkas Viktoras Uspaskichas, Leiboristų partijos pirmininkas Viktoras Fiodorovas ir Seimo pirmininko pavaduotojas, Darbo partijos vicepirmininkas Vydas Gedvilas.

Spaudos konferenciją pradėdamas V. Uspaskichas pasakojo apie sąrašo formavimo procedūrą. Pirminis DP kandidatų eiliškumas buvo nustatytas pagal balsavimus skyriuose, tačiau vėliau įvykusiame prezidiumo posėdyje sąrašas buvo gerokai pakoreguotas. Partijos taryba vėliau atliko tik vieną pataisymą.

Siekia jaunimo paramos

V. Uspaskichas teigė, jog partija sekasi pritraukti jaunimą. „Nuo pat pradžių Darbo partija siekė pritraukti į politiką kuo daugiau jaunimo. Nuoširdžiau palaikau naujos politinės organizacijos kūrimą. Manau, kad yra ir mano nuopelnas, kad prasiveržėme prie jaunimo sąmonės, iki jo širdies“, - džiūgavo V. Uspaskichas.

REKLAMA

Įrodymas, kad partija jaunimu nesinaudoja tik rinkimams, yra tai, jog jaunuoliai nebuvo tiesiog įtraukti į sąrašą, o priimti koalicijos partneriais, nors tai rinkimuose ir pakelia partijai barjerą iki septynių procentų (pavieniam sąrašui taikoma tik penkių procentų kartelė).

Leiboristų partijos pirmininkas V. Fiodorovas taip pat džiaugėsi, jog koalicinė programa numato sumažinti amžiaus cenzą balotiruojantis į Seimą iki dvidešimt vienerių metų.

V. Gedvilas pristatė Strateginių partijos programos krypčių dokumentą, kuris yra 60 psl. apimties. Iš viso strateginių krypčių numatyta penkiolika. Rinkiminė programa yra trumpesnė, o ją formuojant, anot V. Gedvilo, buvo orientuojamasi į rinkėjus. „Ji pakankamai paprastai parašyta ir prieinama žmogui“, - džiaugėsi V. Gedvilas.

Pagrindiniai dalykai, kuriuos partija privalo įgyvendinti per būsimą kadenciją, esą yra surašyti į dar vieną – dviejų puslapių dokumentą.

V. Uspaskichas vienmandatėje apygardoje nesibalotiruos

Kaip jau skelbta, V. Uspaskichas šį kartą nesibalotiruos vienmandatėje apygardoje, nors dar prieš keletą metų pats aktyviai agitavo apskritai panaikinti partijų sąrašus, o į Seimą rinkti tik asmenybes. Netgi mėgino surengti šiuo klausimu referendumą.

Pats V. Uspaskichas portalui „Balsas.lt“ sakė nematąs čia prieštaravimo. Pasak jo, partijai tiesiog neužteko apygardų. „Aš iš visų laikų kandidatų per visus rinkimus surinkau rekordinį skaičių balsų. Laimėjau du kartus ir būčiau laimėjęs trečią, tad tikrai nieko nebijau“, - tikino V. Uspaskichas.

DP lyderio V. Uspaskicho tėvonijoje – Kėdainiuose – šįkart balotiruosis „darbiečių“ frakcijos Seime seniūnė Virginija Baltraitienė.

Po partijos lyderio pavardės sąraše rikiuojasi Loreta Graužinienė. 3-iasis numeris - jaunimo atstovas Vytautas Gapšys, 4-ta vieta skirta V. Baltraitienei, 5-as bus Seimo narys Valentinas Bukauskas.

Antrajame penketuke atsidūrė V. Uspaskicho pirmininko pavaduotojas Vydas Gedvilas – 6-asis numeris. Kęstutis Daukšys yra 7-tas, Dangutė Mikutienė 8-ta, Seimo narys Jonas Pinskus 9-tas, buvęs socialinės apsaugos ir darbo viceministras Mečislovas Zasčiurinskas – 10-tas.

REKLAMA

Toliau rikiuojasi Seimo nariai Etela Kapickienė, Audronė Pitrėnienė, Saulius Bucevičius, verslininkas, buvęs Šiaulių miesto tarybos narys Aidas Gedvilas bei Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narys Jonas Kondrotas.

Partija vis dar įtariama

Darbo partija įtariama neįtraukusi į buhalterinę apskaitą daugiau kaip 24 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. išlaidų,  nesumokėjusi apie 4 mln. litų mokesčių.

Kėdainių verslininką 47 metų V. Uspaskichą, anksčiau dėl skandalų netekusį ūkio ministro ir Seimo nario postų, Lietuvos teisėsauga įtaria apgaulingų duomenų apie jo vadovautos partijos pajamas ir jų naudojimą pateikimu Valstybinei mokesčių inspekcijai ir Vyriausiajai rinkimų komisijai.

Tirdami Darbo partijos finansinę veiklą, prokurorai yra atlikę kratas Darbo partijos būstinėje ir kitur, paėmė kompiuterius, liudytojų parodymus davė būrys Darbo partijos parlamentarų.


Rašyti komentarą...
v
v i k t o r a i
2008-09-02 11:32:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
galvą aukščiau agurkų derlius geras pajamų bus nereikės mokesčių slėpt o mes paskui tave kad ir į pragarą [ne tik į maskvą]
Atsakyti
0

j
jo
2008-09-02 11:54:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visi ruskiai vienykitės, o jūs puskvailiai lietuviai juos rinkit....Du Viktoriukai du pridurkiukai. Va jums tikroji penktoji kolona.
Atsakyti
0

n
na ir kontingentas
2008-09-02 12:02:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
baisokas, ka cia dar pasakysi
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų