Dalis „Leo.LT" įteisinusių įstatymų prieštarauja Konstitucijai (papildyta)

, Publikuota 2009.03.02 16:32

Ignots 2009-03-03 11:42:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Birmontienė (ačiui Adamkievičiui) pasišiukšlino: "KT nutarė, kad Atominės elektrinės įstatymo 10 straipsnio 1 dalies (2008 m. vasario 1 d. redakcija) nuostata „Nacionalinis investuotojas – Lietuvos Respublikoje įregistruotas, pagal Lietuvos Respublikos įstatymus neribotam laikui įsteigtas ir veikiantis savarankiškas privatus juridinis asmuo, kurio veiklos tikslas yra socialiai atsakingai siekti naudos sau ir visiems savo akcininkams“ tuo aspektu, kad nacionalinio investuotojo tikslas yra socialiai atsakingai siekti naudos sau ir visiems savo akcininkams ir neįteisintas vartotojų teisių gynimas, neprieštarauja Konstitucijos 46 straipsnio 5 daliai (valstybė gina vartotojo interesus). " - nes išvada neseka iš išdėstytų faktų, yra nelogiška ir visiškai NIEKINĖ.   ATSAKYTI
manau 2009-03-03 10:33:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Konstitucija ir jos dvasios tarnauj zmoniu apvogimui.   ATSAKYTI
Mauras 2009-03-03 09:12:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
"KT nutarė, kad Atominės elektrinės įstatymo 8 straipsnio (2007 m. birželio 28 d. redakcija) 1 dalis tuo aspektu, kad joje nustatytas teisinis reguliavimas neužtikrintų įstatymo tikslo – sudaryti finansines prielaidas naujos atominės elektrinės statybai – įgyvendinimo, prieštarauja Konstitucijos 46 straipsnio 3 daliai (valstybė reguliuoja ūkinę veiklą taip, kad ji tarnautų bendrai tautos gerovei)."

Reikia suprasti, kad *KT jau matė Leo LT verslo planą*, kurio nematė niekas, ir buvo įtikinti, kad jis tarnauja tautos gerovei? Gal KT savo nutarime parašė, kiek ta gerovė kainuos kiekvienam piliečiui?

Jei prieš metus buvo abejonių ir baimių, kad maxima energetikos gabalą atsirieks, o LEO elektrinės nestatys, dabartinėmis sąlygomis statybos yra nepriimtinos ir nenaudingos. Apie kokias atominės statybas ir atsipirkimą gali eiti kalba, jei per 2009 sausį, RST ir VST duomenimis, elektros vartojimas sumažėjo daugiau nei 5,5%, o pramonės - krito 27% lyginant su 2008 sausiu ??? Jau nekalbant, kad skolintis nėra kaip (dėl to, ir kad nebūtų kelio atgal, griebiamasi šiaudo - strateginio investuotojo), krizės, kurios pabaigos niekas nežino ir kurios Lietuva negali įtakoti, metu imtis tokio rizikingo projekto - nedovanotinas avantiūrizmas.

Manau nežiūrint to, koks bus KT sprendimas, Seimas, atsižvelgęs į iš esmės pasikeitusią situaciją energetikoje ir atsiradusią didžiulę projekto nesėkmės riziką, ankstesnio Seimo prastumtą naujos AE statybos įstatymą turėtų sustabdyti. Kol kas naujoji valdžia tęsia kirkilo vaizdavimą, kad nieko neįvyko, krizės nėra arba ji tuo tuoj baigsis, elektros visiems reikia ir viskas puikiai sekasi. Ar ilgai užteks drąsos?    ATSAKYTI
Leonas turi buti suskaldytas 2009-03-03 08:22:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Leonas yra slibino monopoline jega, kur vieni ir tie patys plesia lietuva pardavinedami ES siukisles kaip maximanijos maista ir viskas pagalvota siekiant super pelno. Jau dabar Leono gimdytojai gauna algas >kaip 50 000 lt   ATSAKYTI
Natalija 2009-03-03 08:18:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kažkas kažkada pažeidė tam tikrus įstatymų straipsnius,kažkokie dirbtinai sudaryti dariniai prieštarauja Konstitucijai.Vadinasi,paprasčiausiai reikia keisti Konstituciją.STOP!Taip toliau mes niekur nenueisime.   ATSAKYTI
TEISMAS 2009-03-03 00:18:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0

MAXIMALIAI PASISIUKSLINO.
PO KIEK KONSTITUCIJA?   ATSAKYTI
stasys 2009-03-02 21:21:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na va ir priėjom prie liepto galo. Visiška valstybės degradacija. „Valstybę“ užvaldė žulikai ir jų interesus atstovaujančios „valstybės institucijos“ t.y. mafija.   ATSAKYTI
Nusisnekejo 2009-03-02 20:30:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tie devyni Konst. teismo "galvociai" savo nutarime parase, kaad Leo lt sukurimas NESUKURE MONOPOLININKO. Jus ka nors suprantate? Tai reiskia, kad 2K-oligarchu klanas TYCIOJASI IS LIETUVOS.   ATSAKYTI
Gediminas to 2009-03-02 17:58:47 2009-03-02 20:05:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Rašote absoliutų melą ir absurdą.   ATSAKYTI
Gediminas 2009-03-02 20:04:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Siūlau pažiūrėti - ''Visuomenė prieš A.Zuoką šiandien 20.30 per LNK.'', taip pat rekomenduoju paskaityti -
''A.Zuokui prireikė rezervato'', lzinios.lt

   ATSAKYTI
Dalia Grybauskaitė - “VP Market” prezide 2009-03-02 19:00:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nemalk.lt:

Vakar Dalia Grybauskaitė ir jos patikėtinis Vitas Vasiliauskas (nuotr. kairėje) vyriausiajai rinkimų komisijai įteikė prašymą Dalią Grybauskaitė registruoti kandidate į Prezidentus.


2001-2004 metais, kai Dalia Grybauskaitė dirbo finansų ministre, viceministru dirbo Vitas Vasiliauskas. Nei vienas iš šių pareigūnų neprieštaravo, jog „VP Market“ būtų grąžinta nusikalstamo modelio metu įgyta teisė susigrąžinti 76 milijonus litų PVM. Dėl to stebėjosi tiek Seimo antikorupcijos komisija, tiek neįgaliųjų organizacijos bei visuomenė.

__________________________

Štai dvi citatos iš to meto laikraščių, kuriuose minimos vakar Vyriausioje rinkimų komisijoje apsilankiusių Dalios Grybauskaitės ir Vito Vasiliausko pavardės.„Lietuvos ryto‘ žiniomis finansų ministrė Dalia Grybauskaitė tiesiogiai paskambino Vilniaus apskrities mokesčių inspekcijos viršininkei Birutei Jurgelevičienei ir nurodė, ką daryti ginče su „VP Market“. Vilniaus apskrities mokesčių inspekcijos vadovybei ministrė tiesiai šviesiai pasakė, kokią sumą į aktą reikia įrašyti. Buvo nurodyta grąžinti 76 mln. litų“. ( „Lietuvos rytas“, 2002 08 26)„Verslo tikslas yra pelnas, todėl visiškai suprantama, kad jo siekdami verslininkai nevengia pasainaudoti įstatymų spragomis“ – teigė finansų viceministras Vitas Vasiliauskas“ („Kauno diena“ 2002 08 08)

__________________

Plačiau apie „VP Market“ aferą


Tai viena garsiausių 2002-ųjų metų valstybės pinigų pasisavinimo istorija. Pagal tuo metu galiojusius įstatymus, įmonės, pirkdamos prekes iš neįgaliųjų statusą turinčių įmonių, turėjo teisę susigrąžinti PVM. Tuo buvo siekiama padėti neįgaliųjų įmonėms, kad pirkti iš jų produkciją būtų patrauklu ir jos būtų konkurencingos rinkoje. Dauguma neįgaliųjų statusą turėjusių įmonių vertėsi namudiniais verslais – krepšių iš vytelių pynimu, keramikos darbelių gaminimu, servetėlių siuvimu ir pan.

Tuo metu „VP Market“ akcininkai pasitelkę savo žmonas ir gyvenimo drauges sumąstė neregėtą aferą. Pirmiausia visas „VP Market“ turtas buvo sutelktas vienoje bendrovėje „Optimali investicija“ (šiandien – „Vestodija“). Šios bendrovės įstatinis kapitalas buvo suformuotas iš bendrovių „Vilniaus Prekybos“ nekilnojamas turtas“ (vėliau„Oktonedas“, šiandien išregistruotas) ir „Turto vystymo įmonė“ (šiandien - išregistruota) turtinių įnašų. Tuo pat metu buvo įsteigta ir visuomeninė neįgaliųjų organizacija „Spindulio draugija“, kuriai vadovauti ėmėsi Eda Krasnadamskienė, „VP market“ vieno vadovų Žilvino Marcinkevičiaus gyvenimo draugė ir vaikų motina, kuri yra ir vieno iš „VP market“ pagrindinių akcininkų Nerijaus Numavičiaus sesuo.

Po mėnesio 2002 04 28 bendrovės „Optimali investicija“ akcijos buvo parduotos neįgaliųjų visuomeninei organizacijai „Spindulio draugija“. Taip neįgalieji tapo nekilnojamojo turto bendrovės „Optimali investicija“ šeimininkais ir per kelis mėnesius pardavė visuose miestuose dabar jiems priklausiusias „Maxima“, „Media“ ir „Minima‘ parduotuves. Visas parduotuves iš neįgaliųjų nusipirko vėl „VP Market“. Du pastatus šalia „Maxima bazės“ įsigijo Mercedes atstovybė Lietuvoje „Embesta“.

Tai yra „VP Market‘ iš jiems priklausančių pastatų kaip turtinių įnašų suformavo bendrovę „Optimali investicija“, kurios akcijas pardavė neįgaliųjų įmonei „Spindulio draugija“, kuri pasidžiaugė turtu vos kelis mėnesius ir pardavė jį vėl „VP Market“. (tikėtina, jog žodžius pardavė teisingiau būtų dėti į kabutes).

„VP Market“ ir „Embesta“, įsigijusios turtą iš neįgaliųjų valdomos bendrovės „Optimali investicija“, pagal įstatymus turėjo teisę reikalauti, jog joms būtų grąžintas PVM, nes jos neva palengvino neįgaliųjų konkurencingumą pirkdamos iš jų turtą. Vien „VP Market“ buvo priskaičiuota 103,612 grąžintino PVM. Pastebėjus, jog kai kurie sandoriai apgaulingi ir sudaryti atbuline data, tiek mokesčių inspekcija, tiek pati „VP Market“ sutiko, jog grąžintina PVM suma būtų sumažinta iki 76 mln. litų.

2002 rugsėjo 9 dieną PVM lengvata buvo panaikinta. Iki to laiko spėta parduoti didžiąją dalį bendrovės „Optimali investicija“ turėto turto.

BELIEKA SPĖLIOTI, KODĖL FINANSŲ MINISTERIJA PRITARĖ ŠIAM APGAULINGAM SANDORIUI, KAI ŠIANDIEN PASIRUOŠUSI „UŽSMAUGTI“ BET KURIĄ ĮMONĘ DĖL 1000 LITŲ SKOLOS BIUDŽETUI?

BELIEKA STEBĖTI, AR ŠIOJE RINKIMŲ Į PREZIDENTUS KOVOJE DALIA GRYBAUSKAITĖ VEIKS KAIP NEPRIKLAUSOMA IR PRINCIPINGA KANDIDATĖ, KAI MATYTI, JOG KONKREČIOSE SITUACIJOSE JI NEBUVO PRINCIPINGA IR NEAPGYNĖ VIEŠOJO INTERESO, NORS TAM TURĖJO VISUS SVERTUS.

„VP Market“ nebuvo pirmieji, prisidengę neįgaliaisiais pasinaudoję mokestinėmis įstatymų spragomis, todėl 2001 01 10 valstybinė mokesčių inspekcija išleido išaiškinimą, kad panašiais atvejais, Valstybinė mokesčių inspekcija tokius sandorius turi pripažinti niekiniais.

Tad kodėl, 2002-aisiais Dalia Grybauskaitė buvo tokia draugiška „VP Market“ ir pati derino milijonines sumas, kurios neteisėtai buvo grąžintos „VP Market“ iš Lietuvos biudžeto?

   ATSAKYTI
D 2009-03-02 18:35:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dar dugnas nepasiektas. Švedai nesitiks į Lietuvą tiesti kabelio, o jei ir nutiestų, tai naudos niekam išskyrus Maximą (monopolistui) nebus.   ATSAKYTI
xxx 2009-03-02 18:06:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kokia EUFORIJA, bet juk esminiai jokio LEO _panaikinimo_ NEBUS!!!

Skaitykite ATIDZIAU- cia tik papudruos truputeli, neva pora straipsniu pakeis, na gal dar liumpenu mases pajuokint- na gal nuims pora galvu.

LEO TAI LIKS!!!! ir viska _tvarkys_ VP market... durneliai jus durneliai... :(   ATSAKYTI
logishka 2009-03-02 17:59:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kas pabandys nedideli kulturini , visishkai ne verslo projekta pasiulyti Kulturos ministerijos ekspertams, kur butu privatus, visuomeninis ir valstybinis sektorius sudetas i viena,- jokiu shansu, jei be dovanu atneshi, o cia prashom, net ne kulturinis darinelis . Tiesa nekinta :jei milijonai- legalu   ATSAKYTI
> Gediminas 2009-03-02 17:58:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nenuilstantis koncervu ruporas ir tas susimaise 2K-oligarchu klano vagystese. Kirkilas pasikonsultuos su ponu Gemskiu ir priims sprendima. Tada Gediminas istriubins apie protinguosius, nepakeiciamus koncervus, atsiprasau - 2K.   ATSAKYTI
Saliamoniskas sprendimas 2009-03-02 17:57:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lietuviskas teisingumas: biskuti Konstitucija pazeidzia, bet pasitaisykit ir toliau savo varykit.

Apgailetina.    ATSAKYTI
uz Grybauskaite 2009-03-02 17:56:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
„Lietuvos ryto‘ žiniomis finansų ministrė Dalia Grybauskaitė tiesiogiai paskambino Vilniaus apskrities mokesčių inspekcijos viršininkei Birutei Jurgelevičienei ir nurodė, ką daryti ginče su „VP Market“. Vilniaus apskrities mokesčių inspekcijos vadovybei ministrė tiesiai šviesiai pasakė, kokią sumą į aktą reikia įrašyti. Buvo nurodyta grąžinti 76 mln. litų“. ( „Lietuvos rytas“, 2002 08 26)

   ATSAKYTI
durnintojai 2009-03-02 17:54:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Besisnekuciuojantys su dvasiomis panaudojami kaip penkta kolona oligarchu daugiamilijardinems vagystems uztrinti. Suraizgoma samanu is KT rasiava a la "moteris pusiau nescia". Kubiliaus 2K vyriausybe sudarys komisija. Viskas tyliai uzsibaigs. 2K ir oligarchu klanas.   ATSAKYTI
stebėtojas 2009-03-02 17:48:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ko jūs norit iš to mūsų - apsoliučiai politizuoto Konstitucinio teismo? Koks tas mūsų taip vadinamas konstitucinis teismas - jis jau parodė per Pakso procesą... Ar ne, ponas Kūry?    ATSAKYTI
Kalnietis 2009-03-02 17:48:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kol teisėjas Lietuvoj neatsakys už klaidingus sprendimus,tol nebus objektyvių ,teisingų sprendimų.Dabar viena dūda valdančiųjų partijų- klanų ir teismų...Ar nepolitizuoti ir nepriklausomi teismai Lietuvoj?   ATSAKYTI
REKLAMA
Į viršų