Ne vienus metus uostamiesčio policija sulaukia gyventojų priekaištų dėl kontrabandinių cigarečių platinimo prie Naikupės gatvėje esančio prekybos centro.

Policija viešai kaltinama neveiklumu sprendžiant šią problemą, tačiau tvarkos sergėtojai teisinasi, jog pažaboti prekybą trukdo įvairios, ne nuo jų priklausančios problemos: dažnai cigarečių pardavėjus galima bausti tik bauda, kuri pažeidėjų negąsdina.

Nuo praėjusių metų rugsėjo iki šių metų kovo pabaigos prie šio prekybos centro dėl neteisėtos prekybos cigaretėmis buvo sulaikyti 25 asmenys. Pas juos policijos pareigūnai aptiko ir paėmė 737 pakelius kontrabandinių cigarečių. Klaipėdos miesto apylinkės teismas šešiolikai šių prekeivių skyrė 96 tūkstančius litų baudų.

Be to, kas penktas su įkalčiais sulaikytas rūkalų pardavinėtojas už šią veiklą buvo baustas ne vieną, o net po 3-5 kartus. Tarp jų yra keturios tamsaus gymio moterys, kurioms teismo skirtų baudų suma jau viršija 200 tūkstančių litų. Viena "rekordininkė" per kelerius metus netgi pasiekė 240 tūkstančių litų ribą.

Tačiau policijos darbuotojų dėl šių įstatymų pažeidimų sulaikytos moterys dėl tokių didelių teismo joms skirtų baudų visiškai nesijaudina ir netgi juokiasi iš teisėtvarkos pareigūnų, teigiama policijos pranešime.

REKLAMA

Prekyba kontrabandinėmis cigaretėmis yra vienintelis jų pragyvenimo šaltinis, nes nė viena niekur nedirba. Kai kurios tamsaus gymio "prekybininkės" netgi nemoka nei skaityti, nei rašyti, tačiau kažkodėl puikiai sugeba skaičiuoti pinigus bei cigarečių pakelius.

O sumokėti paskirtų joms baudų šios uostamiesčio gyventojos net negalvoja, nes oficialiai jokio turto neturi, augina po 4-5 vaikus bei gyvena savivaldybės dosniai skirtuose socialiniuose būstuose, už kuriuos jau yra skolingos ne vieną tūkstantį litų.

Į policijos areštinę už pažeidimus šių kontrabandinių rūkalų pardavinėtojų uždaryti įstatymai neleidžia, nes beveik visos jos augina mažamečius vaikus, kurie, beje, irgi aktyviai padeda mamoms Naikupės gatvėje prekiauti cigaretėmis.


Rašyti komentarą...
k
kashponis
2010-04-01 16:03:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
kur waiku teises ziuri, waikai i waiku i namus japakart arba uzmetyt akmenimis
Atsakyti
0

b
bumeris
2010-04-01 17:18:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
tegul uzsidirba zmones maistui,ar geriau jog eitu vogti ar zudyti..
Atsakyti
0

j
jonas2
2010-04-01 18:35:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
taip kaip visur monopolis taip ir su cigaretem,ir zaidziama ir bereikalo tiek instanciju dyrba
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų