• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ne kartą opozicija kritiškai žvelgė į Vidaus reiklaų ministerijos ir pačios ministrės Agnės Bilotaitės darbus, sakė, kad ji netinkama šiai pareigybei ir siūlė ją pakeisti kitu politiku.  A. Bilotaitė, vertindama šią kritiką sako, kad ir pati pastebinti savo klaidas, tačiau stengiasi asmeniškai nepriimti šios kritikos.

Ne kartą opozicija kritiškai žvelgė į Vidaus reiklaų ministerijos ir pačios ministrės Agnės Bilotaitės darbus, sakė, kad ji netinkama šiai pareigybei ir siūlė ją pakeisti kitu politiku.  A. Bilotaitė, vertindama šią kritiką sako, kad ir pati pastebinti savo klaidas, tačiau stengiasi asmeniškai nepriimti šios kritikos.

REKLAMA

„Man svarbiausia savo darbą padaryti maksimaliai gerai. <…> Stengiuosi asmeniškai nepriimti šių dalykų, aš suprantu, kad politika yra politika ir, matyt, toks opozicijos darbas. Mano pareiga – daryti savo darbą“, – nurodė ji.

Ji taip pat teigė matanti ir savo klaidų bei patikino, kad dirbdama savo darbą padarys viską, jog užsibrėžti tikslai būtų įgyvendinti: „Vertinant, kas buvo nepadaryta, tai galbūt pritrūko laiko komunikacijai. Kai yra krizė, tada reikia greitų sprendimų čia ir dabar. Kartais galbūt trūko paaiškinimų tų pačių sprendimų, ir, matyt, tą pareigą turėsime išmokti visi“, – sakė ji.

Steigs apsaugos koordinatoriaus pareigybę

Nuo metų pradžios iš Lietuvos pasišalino per 700 migrantų, 500 jų – nerasti.

REKLAMA
REKLAMA

A. Bilotaitės teigimu, tiek Lietuvos, tiek Lenkijos pareigūnai daro viską, kad būtų pabėgę migrantai sugrąžinti: „Tas pats yra ir tarp Lenkijos-Vokietijos sienos – sustiprinta sienų kontrolė. Pasišalinus migrantams įsijungia visos mūsų institucijos ir operatyviai yra atliekamas darbas. Dalį jų pavyksta sugrąžinti. Bet kaip suprantame, Lietuva nėra tų asmenų tikslo šalis, jų tikslas – kitos Europos šalys“, – kalbėjo A. Bilotaitė.

REKLAMA

Jos teigimu, nuo šiol bus steigiama ir apsaugos koordinatoriaus pareigybė, kad būtų apsaugoti objektai, kuriuose apgyvendinti migrantai.

Tokia pareigybė aktuali, nes vieni objektai, kuriuose gyvena sienos pažeidėjai, yra Vidaus reikalų ministerijos (VRM) pavaldume, kiti – Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM): „Tam, kad  užtikrintume vienodą apsaugos lygį, bus paskirti apsaugos koordinatoriai. <…> Žmonės konkrečiai bus iš VRM“, – trečiadienį sakė ministrė.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat, jos nurodymu, papildomai stiprinamos  patruliuojančių policijos automobilių pajėgas tam, kad būtų apsaugoti patys objektai: „Kadangi yra ekstremali situacija, tikrai visos struktūros yra įtrauktos, visi dirbam tam, kad krizė būtų suvaldyta. <…> Mes matome grėsmes, todėl skiriame papildomas pajėgas, kad gyventojai, kurie gyvena aplinkui (būtų apsaugoti – aut. past.) ir siekdami, kad migrantai nepasišalintų, būtų daugiau apsaugos“, – sakė A. Bilotaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasienyje dirbantiems pareigūnams yra numatyta 50 proc. priemoka ir 20-30 proc. tiems pareigūnams, kurie užtikrina apsaugos darbus objektuose.

Neįleisti 63 migrantai

Per praėjusią parą, nuo antradienio vidurnakčio iki trečiadienio, pasieniečiai neleistinose vietose iš Baltarusijos neleido patekti 63 migrantams. Rugsėjį tai yra didžiausias per parą neįleistųjų skaičius.

Antradienį migrantai iš Baltarusijos ėjo ties Ignalinos, Švenčionių, Šalčininkų ir Lazdijų rajonais.

REKLAMA

Vieną ties Lazdijų rajonu praėjusią parą priartėjusią grupę sudarė 20 užsieniečių. Nė vienas neteisėtas migrantas antradienį nebuvo įleistas į Lietuvą.

Antradienio naktį ties Švenčionių rajonu prie sienos Baltarusijos pusėje buvo paleisti 7 šūviai. Paryčiais kaimyninėje šalyje irgi 7 šūviai nuaidėjo ties Vilniaus rajonu. Ties Druskininkų savivaldybe Baltarusijos pusėje antradienį įvairiu laiku girdėjosi pabūklų šūviai.

Netoliese kaimyninėje šalyje yra Gožos poligonas, todėl panašūs šaudymai čia girdimi neretai. Tarnybinių ginklų, specialiųjų priemonių ar fizinės prievartos veiksmų Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą panaudoti neteko.

Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Rupinkytės savo žmonėmis o ne pabėgėliais,štai kur švaistomi Lietuvos pinigai,o paskui krauna visus mokesčiais,baigia puse lietuvos žmoniu ubagais padaryti,štai koks jūsų nuopelnas,vyt lauk visa šita seima
Turėtų dirbti ministrais išmanantys sistema žmonės o ne belekas
Graudu visose sistemuose
O kam jos čia grąžinti? juk jie nėra kažkokie kaliniai ,tegu sau eina ieškoti geresnio gyvenimo, nes Lietuva pati yra vargdienių šalis....../.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų