Jokios ūkinės komercinės veiklos nevykdžiusios ir nemokios akcinės bendrovės direktorius, siekdamas iš „Sodros“ gauti neteisėtas tėvystės pašalpas, pakeitė savo paties ankstesnį įsakymą dėl atlyginimo sau skyrimo ir „Sodrai“ pateikė melagingus duomenis apie savo draudžiamąsias pajamas.

Pirmos instancijos – Šilutės rajono apylinkės teismas – šioje direktoriaus veikoje  sukčiavimo bei dokumentų klastojimo požymių neįžvelgė ir dėl šių nusikalstamų veikų 2010 m. rugsėjo 22 d.  nuosprendžiu jį išteisino.

Šilutės rajono apylinkės prokuratūra bei Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos („Sodros“) Šilutės skyrius nuosprendį apeliacine tvarka apskundė Klaipėdos apygardos teismui, kuris apeliantų skundus patenkino,  ir praėjusią savaitę priėmė naują apkaltinamąjį nuosprendį: Šilutėje registruotos UAB „VBSA“ direktorius ir vienintelis bendrovės akcininkas V. B. už sukčiavimą ir dokumentų klastojimą bei jų panaudojimą pataisos namuose turės praleisti 2 m. ir 6 mėn. bei  privalės „Sodrai“ atlyginti 42 640 litų turtinę žalą.

Jis nuteistas už tai, kad savo paties įsakymu 2008 m. pasididino sau anksčiau paskirtą atlyginimą nuo 200 iki 6 tūkst. litų, nors bendrovė tada jokios realios veiklos nevykdė ir tokio atlyginimo jis realiai gauti negalėjo, bei „Sodrai“ pateikė melagingus duomenis apie savo draudžiamąsias pajamas, kurios už 2008 m. II ketvirtį neva sudarė 18 tūkst. litų. Tokiu būdu jis, gimus vaikui, iš „Sodros“ įgijo teisę gauti per 42 tūkst. litų neteisėtų tėvystės pašalpų.

Teismas nuteistajam kardomąją priemonę iš rašytinio pasižadėjimo neišvykti pakeitė į suėmimą.

Šiuo metu Klaipėdos apygardos prokuratūros veiklos teritorijoje atliekami 45 ikiteisminiai tyrimai dėl bandymų sukčiaujant pasisavinti „Sodros“ lėšas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų