Audras keliantis alkoholio ribojimų svarstymas Seime: netikėti incidentai ir neteisėti veiksmai

Alkoholio vartojimo ribojimų svarstymas Seime prasidėjo chaosu. Valstiečių ir žaliųjų frakcijos atstovė Agnė Širinskienė panaudojo kolegų Aurelijaus Verygos ir Ramūno Karbauskio darbo pažymėjimus ir priregistravo juos balsavimui. Nors politikų tuo metu Seimo posėdžių salėje nebuvo.

„Manau, kad Seimo plenarinių posėdžių salėje buvo padarytas nusikaltimas arba sistema yra sugedusi. (...) Jų (R.Karbauskio ir A.Verygos - BNS) vardu, jų kortelėmis naudodamasis Seimo narys, juos užregistravo (...) Jeigu vyksta tokie procesai, gali vykti ir su balsavimu nesant žmonių“, - pareiškė „tvarkiečių“ frakcijos vadovas. 

Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė valstietė Agnė Širinskienė prisipažino, kad ji su R.Karbauskio ir A.Verygos kortelėmis juos registravo diskusijai.

„Taip, registravau aš su tų Seimo narių kortelėmis“, - teigė parlamentarė. ji taip pat paprašė registraciją panaikinti.

„Jeigu jūs matote tame problemą, tegu Etikos ir procedūrų komisija apsvarsto, o dabar persiregistruosime“, - į R.Žemaitaičio pastabą atšovė R.Karbauskis.

Konservatorius Andrius Kubilius priminė, kad „dėl to, kad leido naudotis savo pažymėjimu kitam asmeniui“, prieš kelerius metus vienas Seimo narys jau neteko mandato.

„Noriu priminti, kad Seimo narys Linas Karalius (....) dėl to, kad leido naudotis savo pažymėjimu kitam asmeniui, neteko Seimo nario mandato“, - priminė A.Kubilius.

Dėl neteisėto elektroninės balsavimo kortelės panaudojimo ir balsavimo rezultatų klastojimo 2010 metų rudenį L.Karalius buvo pašalintas iš Seimo per apkaltą.

R.Žemaitaitis paprašė, kad ketvirtadienio atvejį Seime ištirtų Etikos ir procedūrų komisija. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pažadėjo kreiptis į etikos sargus.

Tačiau R.Žemaitaitis pareikalavo svarstyme daryti pertrauką iki popietės. Jos paprašė ir liberalų frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas. Bet Seimas dėl jų prašymo nebalsavo, patvirtino darbotvarkę, o vėliau „valstiečių“ frakcijos nariui Povilui Urbšiui paprašius pusvalandžio pertraukos, ją padarė. Po jos, E.Gentvilas paprašė pertraukos klausimo svarstyme iki Etikos ir procedūrų komisija pateiks išvadą dėl A.Širinskienės elgesio, bet ji nebuvo padaryta.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų