Rašyti komentarą...
Ir vel bandoma priesinti tauta: likusius Lietuvoje ir emigrantus. Zmones, nepasiduokite tokioms provokacijoms. Juk mes-tie patys lietuviai, nesvarbu, kur begyventume. O susipriesinusia tauta musu isrinktiesiems vagims lengviausia valdyti-tokia tauta juk nesusivienys pries didziausia musu visu lietuviu kankintoja- valdzia. Straipsniukscio autorius nusipezejo: pensijos mazos del to, kad visi isvazinejo ir neliko kam moketi mokesciu. O, pons, del ko visi isvazinejo? Del to, kad buvo neimanoma isgyventi, nors tie patys, busimi emigrantai, dirbo, vargo Lietuvoje, bet nebuvo kaip isgyventi. Tai apie ka kalbate? Laizyti padus bosui, kad uzsidirbtumei minimuma ar garbingai dirbti ir uzsidirbti atlyginima svetur, nezeminant saves? Pasirinkau antraji varianta ir nesigailiu: vaikai lanko burelius, sportuoja, studijuoja universitete-ko Lietuvoje 100% nebutume galeje leisti. Problema-ne emigrantai. Problema-valdzia ir beveik puse atlyginimo nuskaiciuojamo mokesciams! Bandote kaltais paversti likusius Lietuvoje ar emigrantus? Ziurekite tiesai i akis ir pasikuiskite savyje, gal dar rasite sazines likuciu. Neskatinu vaziuoti is Lietuvos, kiekvienas savo gyvenima tvarkosi taip, kaip sugeba ir supranta, bet nereikia smerkti tu, kurie nekalti...
Valdininkai tai sumoka mizerną mokestėlį užtad savo firmom firmelėm,bizneliams ir UAB-ams pritaiko visokiius lengvatų įstatymus ir lobsta nemokėdami jokių mokesčių.Ir dar valdžiažmogiai varyte išvaro žmones užsienin pareikšdami ,važiuok ten didesnės pašalpos ir nieko nelieka jaunai mamai su mažyliu reikia išvykti iš šalies.Kodėl nebaudžiami ir neneša jokios atsakomybės už tokį elgesį? Bordakas daugiau nieko,mažinti valdžiažmogių skaičių tegul jie važiuoja į užsienius uždarbiauti.
Na va ir vel uzkliuvome.. Kodel isvykome.. o gi todel kad buvom zeminami niekinami uz padirbta darba mokejo grases. ir tuos pacius nelegalei. vokelyje.. kad nereiktu moket mokesciu.nes jiems tai nenaudinga. tada kam naudinga?? valstybei.. o ne suklydote ponams naudinga. ir sakykit man is kur tos pensijos kils ar kelaia bus remontuojami.. Cia jau labai suklydote Ponas rasydamas apie emigrantus..savu noru niekas neisvaziavo.. o buvome isvyti is savo kampo.. kada pas tave 3 vaikai. jie nori valgyt apsirengt.. o kai tavo atlyginimas 700 litu per menesy. as pati tada gaudavau tiek o dirbau nuo 7 ryto iki 6-8 vakato o kartais ir ilgiau..kur cia tiesa. todel ir pasukome kitu keliu.. ir taip padare daugybe kitu zmoniu..visi nori pasirodyt, mylekit lietuve gyvenkit joje.. tai labai noreciau bet sakyk mielasis kur man darba gaut kai man jau 54.. kaip tuos moescius moket Lietuvoje??? o sioje salyje niekas neziuri kad tau tiek metu.. jei sugebi darba dirbt tai ir dirbk.. noreciau suzinot kur priima lietuvoje tokio amziaus zmones..
@Tiesa aišku, kuriai gi vergo sielai ateis į galvą pakovot už save ir savo teises? bet viskas liuks, kuo daugiau vergų išvažiuoja, tuo didesnis laisvų piliečių procentas.
Kodel like lietuvoj niekados nesisypso?Jei palaikai duris praleisdamas ,tai esi iskoliotas ,kodel tas duris laikai?Kodel zmones ktokie kompleksuoti ir nesidomi apie Lietuva kas vyksta politikoj ir t.t.,o EINA BALSUOTI 23M UZ TUOS PACIUS?
lietuvis, laimingas ir Lietuvoje
lietuvis, laimingas ir Lietuvoje
Pritariu straipsniui. Ir džiaugiuosi, kad kažkas pasakė ir kitokią nuomonę. Kažkaip, visi "varo" ant čia likusių, lyg čia liko tik "pašalpininkai". Pabandžiau suskaičiuoti žmones - lietuvius - padariusius kažką įpatingo pirmą kartą pasaulyje. Pasaulyje!!! Man vienos rankos piršų neužteko. Ir kažkodėl apie tokius mažai rašo. Juk turim kuo didžiuotis, tos Lietuvos tiek tėra, o pasaulinio garso lietuvių turim. Jau nekalbant apie krepšinį. Manyčiau, nesvarbu, kaip atrodai (su dudesne krūva pinigų, jeigu iš tikrųjų didesne, pasipuošti paprasčiau), svarbiau - kaip jautiesi: juk visą laiką, svetimoj šaly ir liksi svetimas. Jeigu negraužia širdies ilgesys, kodėl gi ne, kiekvienas randa savo vietą po saule. Ir dar link tos " ubagystės" pasilikusių: nemačiau nei vieno mirusio badu ar ko nors panašaus. Kaip yra nepriteklius, įjungiamas racionalumo, taupumo mechanizmas...
@lietuvis, laimingas ir Lietuvoje jei kas ,,varo" ant likusiu Lietuvoje, tai prisiminkite, nuo ko visa prasidejo: kiek bjauriu straipsniu buvo prirasyta apie emigrantus, jie buvo laikomi vos ne kaip tautos isdavikai. As gerai prisimenu. Jei galvojate, kad tautieciai svetur isvyko vien tik pinigu ,,uzsikalti" ir kad jiems Tevyne -nulis, tai labai klystate. Aisku, visur visokiu zmoniu yra-tiek ir Lietuvoje, tiek ir isvykusiuju tarpe. Bet dauguma isvyko tik del to, kad buvo neimanoma pragyventi. Jums Landsbergis i galva ikale minti: susiverzkime dirzus. Taip ir verzia kelis desimtmecius. Zmones jau dusta, springsta, bet vis verzia. O tokie kaip jus-bandote isgyventi bet kokiomis salygomis. Valdzia smaugia, o jus juos liaupsinate. Jei ne, tai bent nesmerkiate. O smerkiate tuos, kurie anksciau suprato, kad viska padare, ka galejo ir kad gero gyvenimo nebus dar kelias desimtis metu. O gyvenimas-juk vienas. Smaugs jus, likusius, tol, kol suprasite, kad nenorite egzistuoti. Kai atsiras noras gyventi oriai, tada suprasite, ka reikia daryti, kas yra kaltas ir kas gali padeti. O mes, emigrantai, nenusisuksime nuo jusu. Nes mes-ta pati tauta.
Emigrantams. Jei psirinkote užsidirbti brangesniam karstui, nexui žemint čia likusių ir kuriančių gyvenimą čia. Pasirodo, mes išvažiavusiems smirdžiams dar turime sudaryti geresnes sąlygas grįžti, o tada jau jie ... bl ..negaliu
@valdas tai kodėl pats žeminiesi besikeikdamas. dar ir "smirdžiais" pravardžiuojies... ir pan. Nebūk kaimietis, nors ir iš kaimo.... Nedaryk gėdos, taip rašinėdamas.
Gyvenu Lietuvioje, siam straipsniui nepritariu. Jei ne emigrantu pinigai daugeliui tevu, seneliu seimos nariu butu visiskas krachas. o kas butu jei bent puse emigrantu griztu ? krachas sodrai ir seimunams-verslas merdi, mokesciai didinami...paziuresim ponas nekenciantis emigrantu zmogau, kur atsidursime po keliu metu, jei tai bus ir toliau. o beto pasirinkimas kur gyventi -kiekvieno pasirinkimo valia. kvepia straipsnis rusu laikais.
O dabar visi kartu apsiverkim!!!...
Geras straipsnis atrodo kai nieko negalvoji , bet kai pamastai tai tikras briedas neatlaiko jokios kritikos kad ir tai ,tai kodel tiems kurie Lietuvoje kuriu yra keli simtai tukstanciu neduodate darbo, o verciate gyventi is pasalpu, o jei ir dar ir neemigruotu tai tu pasalpu visiems tikrai jau nebeuztektu. Antra matomai tie kur emigravo neturi , o gal ir nemoka taip naudotis pazintimis kaip tamsta autoriau , va nuo ce ir prasideda korupcija gal ir del to dalis isvaziuoje.Tarpkitko jie juk uz simoka uz dantu taisyma ir todel tas dantistas dar neemigraves bet dirba Lietuvoje ir tamsta prieme pagal pazinti be eiles kaip Lietuvoje iprasta. Taigi autoriau jei turi proto tai pamastyki kas kaltas kad zmones emigravo ir netaiso keliu , o kad emigrantas dar kartais atvaziuoje ir dali savo uzdirbtu pinigu palieka Lietuvoje jei esi protingas tai turetum tuo tik dziaugtis ,bet atrodo tamstai geriau kad jie neatvaziuotu. Niekai nesuprantu kodel spausdina tokis neiekalis portalas.
@Igoris kai rašai, jog nesupranti, kodėl straipsnį spausdina,-vertėtų pačiam lietuvių kalbos pasimokyti ir aiškiau parašyti, o ne "putotis". O straipsnis - tikrai geras, seniai taip reikėjo. O mano nuomonė tokia - esam visi skirtingi, todėl ir norisi vienam geresnio karsto, kitam dar kažko "geresnio", tačiau, mielieji, neburnokit ant čia likusių: nei jūs, išvykusieji, geresni kažkuo, nei mes, likusieji, blogesni kažkuo. Bet yra dar viena problema, kurią yra "nepatogu" matyti ir apie ją kalbėti, tai - palikti seneliams, artimiesiems, globėjams palikti vaikai. Nekalbam apie tai, kad mokyklas reikia išlaikyti. Bet ką Kalėdų senelis turi atsakyti vaikui, gaunančiam didžiuulę dovaną (beja, iš užsienio), į jo prašymą nunešti tą dovaną mamos darbdaviui, gal išleistų mamą namo Kalėdoms... Tokia karta ateityje (kai užaugs tėvų meilės neregėję vaikai) sukurs naują problemą.
Gerai pasakyta, ir gryna tiesa. Grysim grysim, jau greit. Vakarai puva, reiks atverti nauja, svaru gyvenimo lapa. Kantrybes tautieciai!
Į viršų