• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Antikorupcijos komisija nutraukė savo tyrimą dėl buvusio krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko paviešintos informacijos apie galimus bandymus daryti įtaką ministerijos vykdomiems viešiesiems pirkimams.

Seimo Antikorupcijos komisija nutraukė savo tyrimą dėl buvusio krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko paviešintos informacijos apie galimus bandymus daryti įtaką ministerijos vykdomiems viešiesiems pirkimams.

REKLAMA

Tokį sprendimą komisija priėmė trečiadienį. Taip pat nutarta nesikreipti į Etikos ir procedūrų komisiją.

Tuo metu Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Agnė Širinskienė pareiškė, kad etikos sargams įvertinti A. Anušausko elgesį greičiausiai siūlys opozicija.

„Tirti Antikorupcijos komisijoje nėra rimto pagrindo (...). Emocijos. Kažkokie pasisakymai šiek tiek sutirštinti. (...) Kažką mūsų komisijoje dar šiuo klausimu nuveikti nematau, kad būtų galimybių. Kas nori politiškai įvertinti Anušausko pasisakymą nesiūlyčiau tai daryti per mūsų komisiją. Gali frakcijos kritiškai įvertinti, jeigu nori“, – teigė konservatorius Jurgis Razma. 

Agnė Širinskienė: „Būtų prasminga Etikos komisijai pavertinti“

A. Širinskienė teigė A. Anušausko pasisakymuose matanti etikos pažeidimo požymių.

REKLAMA
REKLAMA

„Matant tuos požymius, būtų prasminga Etikos komisijai pavertinti. Kaip pavadinti ministro elgesį, kai jis... suprantu, galbūt emocijos, bet kitą dieną jis galėjo paneigti ir išsklaidyti visas abejones. Pasakyti, kad pasikarščiavau, bet jis pusantros savaitės bandė visaip save pateisinti“, – sakė parlamentarė.

REKLAMA

„Jeigu to mes nepadarysime dabar, tai padarys opozicijos nariai“,  – pridūrė ji, kalbėdama apie kreipimąsi į Etikos komisiją.

Pasak A. Širinskienės, A. Anušausko elgesys lėmė, kad viena partija net buvo paskelbusi, jog traukiasi iš susitarimo dėl gynybos finansavimo.

„Tos pasekmės politinei sistemai tikrai buvo ir didžiulės“, – teigė politikė.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) kovo pabaigoje pranešė atsisakanti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimos korupcijos krašto apsaugos sistemoje, o Generalinė prokuratūra po kelių dienų pranešė palikusi galioti STT priimtą nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimos korupcijos krašto apsaugos sistemoje.

Atsistatydinimo pareiškimą kovo viduryje įteikęs A. Anušauskas po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda pareiškė, kad jam „teko uždaryti duris kompanijoms“, kurios mėgino papirkinėti krašto apsaugos sistemos darbuotojus, bet šios rado kelią į Seimą.

Skaidrioji Šimonyte
Skaidrioji Šimonyte
Šimonyte sudarė darbo grupę NATO suvažiavimui organizuoti, rezultatas -per NATO suvažiavimą išgrobstyta iki 17 mljn. eurų , pažeidžiant įstatymus. Nustatė Viešųjų Pirkimų Tarnyba ir oficialiai, viešai paskelbė ( info vieša Google) . Nei STT, FNTT, Prokuratūra, VRM BILOTAITE nesureagavo. Kai Anušauskas prabilo apie korupciją KAM prarado postą. Korupcijos dangstymui konservatoriai seime subūrė į koaliciją visas nuteistas , korumpuotas gaujas
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų