Aišku, kaip Vyriausybė nori švelninti karantiną: pradės nuo parduotuvių, kirpyklų ir treniruočių Papildyta 11.41 val.

Trečiadienio posėdyje Vyriausybė ruošiasi tęsti karantino švelninimą. Šį kartą pagrindinis dėmesys bus skiriamas verslui – ne maisto prekių parduotuvėms ir grožio paslaugų teikėjams.

Kaip rašoma Vyriausybės posėdžiui paruoštame Sveikatos apsaugos ministerijos nutarime, posėdyje ketinama leisti veikti ne tik būtiniausių prekių parduotuvėms, kaip iki šiol, bet ir gėlių parduotuvėms. Taip pat ketinama leisti prekiauti gėlėmis turgavietėse.

Vyriausybė spręs, ar leisti veikti parduotuvėms, kioskams ir paviljonams (išskyrus kioskus ir paviljonus, esančius turgavietėse), kurių bendras prekybos plotas neviršija 300 kv. m, ir turintiems tiesioginį įėjimą iš lauko arba atskirą įėjimą. 

Parduotuvės ir prekybos vietos privalės užtikrinti, kad vienam klientui tenka bent 20 kv. m plotas.

Planuojama leisti vykdyti ne maisto prekių prekybą lauko sąlygomis nuo laikinų prekybos įrenginių, taip pat ne prekybos patalpose sudaromoms sutartims.

Vyriausybei siūloma leisti veikti ir grožio centrams, salonams, kirpykloms. Nutarime numatoma, kad paslaugoms, kurios trunka trumpiau nei 15 minučių, būtina užtikrinti bent 10 kv. m plotą, o paslaugoms, kurios trunka ilgiau, – bent 20 kv. m plotą vienam klientui. 

Jei plotas mažesnis, vienu metu bus galima aptarnauti tik vieną klientą ir užtikrinti visas kitas saugumo priemones.

Taip pat Vyriausybė apsispręs, ar leisti individualias treniruotes lauke.

Aišku, kaip išeisime iš karantino

Taip pat ministrų kabinetas pirmadienį iš esmės pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos parengtam planui, kaip etapais išeiti iš karantino. Planas apima keturis scenarijus, kurie priklauso nuo epidemiologinės situacijos šalyje. Lietuva jau įžengė į C scenarijų, kuomet sergamumas Covid-19 šalyje neviršija 500 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų.

Tiesa, plane numatytos priemonės gali būti taikomos ir nacionaliniu, ir savivaldybių lygmeniu, jei savivaldybėse sergamumo rodikliai geresni nei visoje šalyje.

REKLAMA

Dokumente akcentuojama, jog suvaržymai, net ir pasiekus konkrečius sergamumo rodiklius, atlaisvinami tik jei sektoriuje atliekamas asmenų testavimas ir užtikrinami operacijų vadovo nustatyti reikalavimai dėl saugumo.

Be kita ko, tik žaliojo scenarijaus atveju numatyta visiškai panaikinti judėjimo ribojimus tarp savivaldybių, pagal visus kitus scenarijus, judėjimas būtų ribojamas arba nacionaliniu lygmeniu, arba savivaldybių lygmeniu pagal sergamumo rodiklius jose.

C SCENARIJUS

200–500 koronaviruso atvejų 100 tūkst. gyventojų per dvi savaites, 4–10 proc. teigiamų testų:

Leidžiama veikti nebūtinųjų prekių parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko, jei jų prekybos patalpų plotas neviršija 100 kv. m ir jei jos riboja pirkėjų srautus, vienam pirkėjui užtikrindamos ne mažiau kaip 20 kv. m ploto arba jei aptarnaujamas tik vienas pirkėjas.

Leidžiama teikti grožio paslaugas, užtikrinant, kad vienam paslaugos gavėjui tektų ne mažiau kaip 20 kv. m ploto arba paslauga teikiama vienam žmogui vienu metu. 

Gydymo įstaigose atkuriamos iki tol sustabdytos ar apribotos planinės stacionarinės paslaugos, tai daroma atsižvelgiant į atlaisvintas COVID-19 lovas ir užtikrinant asmenų vakcinaciją, testavimą, skirstymą.

150–200 atvejų 100 tūkst. gyventojų per dvi savaites, 4–10 proc. teigiamų testų:

Leidžiama veikti nebūtinųjų prekių parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko, jei jų prekybos patalpų plotas neviršija 200 kv. m ir jei jos riboja pirkėjų srautus, vienam pirkėjui užtikrindamos ne mažiau kaip 20 kv. m ploto arba jei aptarnaujamas tik vienas pirkėjas.

Atnaujinamas kontaktinis arba mišrus ugdymo būdas pradinukams teikiant pirmenybę pedagogų skiepijimui.

Atsisakoma rekomendacijos į darželius leisti tik tuos vaikus, kurių tėvai neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu.

Atnaujinami praktinio vairuotojų mokymo ir vairavimo egzaminai, tai derinama su vairavimo mokymo atnaujinimu.

REKLAMA

Įkalinimo įstaigose, užtikrinant minėtas taisykles, būtų leidžiami trumpalaikiai pasimatymai.

100–150 atvejų 100 tūkst. gyventojų, mažiau nei 4 proc. teigiamų testų:

Leidžiama veikti nebūtinųjų prekių parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko, jei jų prekybos patalpų plotas neviršija 300 kv. m ir jei jos riboja pirkėjų srautus, vienam pirkėjui užtikrindamos ne mažiau kaip 20 kv. m ploto arba jei aptarnaujamas tik vienas pirkėjas.

Atnaujinamas mišrus ugdymo būdas abiturientams, paliekama ir nuotolinio būdo galimybė.

Leidžiama daugiau išimčių aukštajam ir profesiniam mokslui, iki tol vykdytam tik nuotoliniu būdu, išskyrus praktinius užsiėmimus ar kompetencijų vertinimą.

Atnaujinama ir muziejų, galerijų, kitų ekspozicijų, bibliotekų skaityklų veikla lankantis po du asmenis arba šeimomis. Uždarose erdvėse šiai veiklai būtų privaloma užtikrinti 20 kv. m plotą žmogui arba įleisti tik vieną lankytoją.

Leidžiami ir renginiai, kai juose dalyvaujama neišlipant iš automobilio.

B SCENARIJUS 

50–100 atvejų 100 tūkst. gyventojų, mažiau nei 4 proc. teigiamų testų:

Leidžiami artimesni kontaktai dviem pastoviems namų ūkiams, nei iki tol galioję „socialiniai burbulai“ – leidžiamos asmeninės šventės, bendri pasivaikščiojimai.

Leidžiama teikti visas paslaugas, jei užtikrinama bent 10 kv. m ploto asmeniui arba priimamas vienas žmogus, išskyrus maitinimo įstaigas – jose išlieka apribojimas maistą teikti tik išsinešti.

Leidžiama visa prekyba tiek lauke, tiek viduje, jei užtikrinamas 20 kv. m ploto ar vieno pirkėjo aptarnavimo reikalavimai. 

Atnaujinamas visų likusių mokinių ugdymas organizuojamas mišriu arba nuotoliniu būdu.

Leidžiama atnaujinti neformalųjį ugdymą iki penkių asmenų grupėmis.

Leidžiamos individualios treniruotės su treneriu, laisvalaikio veiklas atvirose erdvėse.

Viešose vietose leidžiami iki 5 asmenų susibūrimai. Jei kultūros, sporto ar laisvalaikio ar kita veikla vykdoma viduje, būtinas plotas vienam asmeniui – 15 kv. m arba mažiau, jei yra tik vienas žmogus.

REKLAMA

Leidžiamas socialinių įstaigų gyventojų lankymas, jei įstaigoje yra paskiepyta bent 70 proc. asmenų. 

Įkalinimo įstaigose atnaujinami ilgalaikiai pasimatymai, leidžiama neribojamai palikti patalpas Užsieniečių registracijos centro gyventojams.

25–50 atvejų 100 tūkst. gyventojų, mažiau nei 4 proc. teigiamų testų:

Laikantis saugumo, leidžiama atnaujinti lauko kavinių veiklą.

Prekybai būtinas plotas vienam asmeniui sumažinamas iki 15 kv. m.

Leidžiama grįžti prie mišraus darbo tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje.

Leidžiama atnaujinti poilsio paslaugas sveikatinimo paslaugų centrams. 

Leidžiama pereiti prie mišraus mokymo būdo aukštajam ir profesiniam mokslui.

Panaikinami visi ribojimai neformaliajam ugdymui.

Leidžiama lankyti pacientus gydymo įstaigose pagal nustatytą tvarką.

Grįžtama prie įprastinės socialinių įstaigų veiklos.

Kultūrinė, sporto ir laisvalaikio veikla uždaroje erdvėje leidžiama užtikrinant vienam žmogui ne mažiau nei 10 kv. m ploto.

A SCENARIJUS

Veido kaukės atvirose erdvėse nebeprivalomos.

Panaikinami ribojimai dėl žmonių tarpusavio kontaktų ir susibūrimų.

Panaikinami judėjimo tarp savivaldybių draudimai, to nedaryti tik rekomenduojama. 

Visiškai atnaujinamas kontaktinis ugdymas mokyklose.

Kavinėms leidžiama priimti lankytojus ir viduje.

Leidžiami renginiai uždarose erdvėse esant iki 50, atvirose erdvėse – iki 100 asmenų. 

Reikalavimai prekybai sumažinami iki 10 kv. m. ploto žmogui.

Gruodžio viduryje Lietuvoje sugriežtinus karantiną, šalyje uždaryta daugelis parduotuvių, išskyrus maisto, sporto ir laisvalaikio praleidimo vietų, apribotas žmonių judėjimas tarp savivaldybių ir susibūrimai tiek namuose, tiek viešose vietose. Prieš savaitę Ministrų kabinetas jau leido atnaujinti veiklą lauko slidinėjimo centrams.


Rašyti komentarą...
D
Donce
2021-02-10 11:57:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gelemis leis turgavietese prikiauti o rubais ne durniu krastas corone paveike just smegenis
Atsakyti
0

J
Jurgis
2021-02-10 11:59:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Klounų armijos planai
Atsakyti
-1

K
Kas
2021-02-10 12:01:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau savaitė kaip tas pats bla bla bla!!! Mala mala ir nieko nepasako!!! Užknisot jau, gana to briedo, nebeserga beveik niekas, vistiek sėdim kaip durneliai uždaryti!!!
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų