• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiaulių apygardos teismas ketvirtadienį buvusį Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorių ir buvusį Seimo narį Remigijų Ačą visiškai išteisino dėl visų jam pareikštų kaltinimų.

Šiaulių apygardos teismas ketvirtadienį buvusį Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorių ir buvusį Seimo narį Remigijų Ačą visiškai išteisino dėl visų jam pareikštų kaltinimų.

REKLAMA

„Nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių. Išteisinamąjį nuosprendį paskelbęs teismas nurodė, kad dalį kriminalinės žvalgybos surinktų duomenų atmeta, kadangi, teismo įsitikinimu, tie duomenys buvo surinkti pažeidžiant įstatymus. Teismas pažymėjo, kad kaltinimas pareikštas remiantis išskirtinai nuo baudžiamosios atsakomybės šioje byloje atleisto asmens parodymais, tų parodymų nepatvirtino kiti byloje esantys objektyvūs duomenys,“ – Eltai sakė teismo atstovas Vytautas Jončas.

R. Ačas kaltintas sukurstęs Raseinių autobusų parko direktorių V. Š. iššvaistyti šios įmonės turtą. Tačiau teismas išsireikalavo naujus duomenis ir nustatė, kad nurodytas asmuo nusikalstamos veikos inkriminavimo metu net nebuvo Raseinių autobusų parko direktoriumi.

REKLAMA
REKLAMA

Prokuratūra prašė pripažinti R. Ačą kaltu dėl piktnaudžiavimo, sukurstymo iššvaistyti svetimą turtą bei apgaulingo apskaitos tvarkymo ir skirti jam 28,7 tūkst. eurų baudą. 

REKLAMA

Prokuroras taip pat prašė atimti R. Ačui teisę penkerius metus dirbti valstybės tarnyboje.

Kartu su R. Aču taip pat buvo teisiami dar keli asmenys, jiems buvo siūloma skirti baudas. Jie taip pat buvo išteisinti.

Šiaulių apygardos teismo nuosprendis negalutinis – jis dar gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Ši byla teismui buvo perduota 2022-ųjų sausį, ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai.

REKLAMA
REKLAMA

Tuomet teisėsauga skelbė, kad tyrimo duomenimis, R. Ačas, turėdamas įgaliojimus veikti Raseinių rajono savivaldybės vardu bei atstovauti šiam juridiniam asmeniui jo valdomose įmonėse, įtariama, siekė turtinės naudos sau.

Buvo įtarta, kad dar 2018 metais R. Ačas be jokio teisėto pagrindo nurodė Raseinių savivaldybės valdomo Raseinių autobusų parko direktoriui už bendrovės lėšas nupirkti metalo gaminių, kurie neva bus panaudoti savivaldybės darbuotojų kabinetų atnaujinimui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak prokuratūros, per tyrimą surinkta duomenų, jog iš savivaldybės valdomos įmonės lėšų nupirkti metalo gaminiai buvo panaudoti liepto gamybai R. Ačo priklausančiame sklype Raseinių rajone. Skaičiuojama, kad tokiu būdu buvo iššvaistyta daugiau nei 1 tūkst. eurų, priklausiusių savivaldybės valdomai bendrovei.

Tyrimo duomenimis, tos pačios Raseinių rajono savivaldybės valdomo autobusų parko direktorių bendrovės lėšas panaudoti ne įmonės veikloje sukurstė ir Raseinių rajone registruotos įmonės vadovas Orestas Jankauskas.

REKLAMA

Remiantis surinktais duomenimis, 2018 metų pavasarį O. Jankauskas davė minėtos bendrovės direktoriui nurodymus, jog šis apmokėtų sąskaitas už O. Jankausko įsigytas 10 padangų.

Įtariama, kad tokių būdu O. Jankauskas sukurstė savivaldybės valdomos įmonės direktorių iššvaistyti jam patikėtą svetimą turtą – daugiau nei 2 tūkst. eurų. O. Jankauskas taip pat buvo išteisintas.

Buvęs Raseinių rajono savivaldybės valdomos bendrovės direktorius V. Š. buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Tokį sprendimą teismas priėmė anksčiau, kai minėtas asmuo pripažino padaręs nusikalstamą veiką, nusikaltimą padarė pirmą kartą ir dėl to nuoširdžiai gailėjosi.

REKLAMA

R. Ačas 2003 metais buvo prezidento Rolando Pakso, vėliau pašalinto per apkaltą, patarėju nacionalinio saugumo klausimais, 2004-2011 metais kaip partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys buvo išrinktas į Seimą. 2011-2012 metais jis ėjo Raseinių rajono mero pareigas.

R. Ačas, pasitraukęs iš „tvarkiečių“ gretų, mero rinkimuose nesėkmingai kandidatavo kaip rinkimų komiteto „Tavo Raseiniai“ atstovas.

Raseinių administracijos direktoriumi R. Ačas paskirtas 2016 metų gruodį, kai baigė savo, kaip Seimo nario, kadenciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2018 metų kovą R. Ačas tapo naujai įkurtos Gedimino Kirkilo vadovaujamos Lietuvos socialdemokratų darbo partijos nariu, po STT sulaikymo sustabdė narystę šioje partijoje.

Raseinių rajono savivaldybės taryba R. Ačą 2018 metų balandį trečiu bandymu po pareikšto nepasitikėjimo atleido iš administracijos vadovo pareigų.

Pernai Lietuvos Aukščiausiasis Teismas R. Ačui paliko galioti verdiktą už pasikėsinimą tenkinti lytinę aistrą su nepilnamečiu. Šis teismo sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.

REKLAMA

Buvęs politikas nepripažino kaltės.

Naujienų portalas „Delfi“ pernai kovo pradžioje skelbė, kad R. Ačas nuteistas už pasikėsinimą tenkinti lytinę aistrą su nepilnamečiu, teismas jam skyrė 5 tūkst. eurų baudą.

Pasak portalo, dviejų instancijų teismai konstatavo, kad šis nusikaltimas yra įrodytas neginčijamais duomenimis.

Šioje baudžiamojoje byloje nukentėjusiuoju pripažintas 17-metis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų