Sąskaitos už komunalinių atliekų tvarkymą sulaukusi Rokiškio rajone gyvenanti šeima nustėro, jis adresuotas jų mirusiai giminaitei. Kaip paaiškėjo vėliau, prieš vienuolika metų mirusi moteris savo kieme net neturėjo konteinerio.

Sąskaitą už šiukšlių išvežimą gavo 11 metų mirusi moteris (nuotr. skaitytojo)

Sąskaitą už šiukšlių išvežimą gavo 11 metų mirusi moteris (nuotr. skaitytojo)

Tą pačią dieną kito laiško su sąskaita už komunalinių atliekų tvarkymą sulaukė mirusios moters anūkė, nors taip pat jai priklausančioje sodyboje neturėjo konteinerio.

Konteinerio niekada neturėjo

Į portalą tv3.lt parašiusi skaitytoja (vardas ir pavardė žinomi) pasakojo, negalėjusi suprasti, kodėl reikalaujama sumokėti už „nieką“. Laiškus su sąskaitomis gavo gimtinėje gyvenantys tėvai.

„Mano močiutė gavo laišką susimokėti už šiukšles, nors ji jau 11 metų mirusi. Kiek žinau, tada dar nebuvo net registruotų konteinerių.

Tą pačią dieną ir aš gavau laišką, nors sodyboje, kuri man priklauso, bet ten faktiškai negyvenu, net nesu konteinerio registravusi ir pro tą sodybos pusę net šiukšliavežiai nevažiuoja. Dar viena šeima, kuri irgi neturi registruoto konteinerio, gavo 53 eurų sąskaitą susimokėti“, – pasakojo Vilniuje gyvenanti jauna moteris.

REKLAMA

Dabar mokės visi

Panevėžio regiono atliekų centro Rinkliavų administravimo ir kontrolės padalinio vadovė Agila Zalatorienė portalui tv3.lt sakė, kad Rokiškio rajone tik nuo 2018 m. sausio 1 d. pradėta taikyti naujoji tvarka. O duomenys, kuriais buvo remiamasi siunčiant pranešimus, buvo paimti iš Registrų centro (Nekilnojamo turto ir gyventojų registro).

„Pagal įstatymą, pranešimai dėl mokėjimų yra siunčiami nekilnojamo turto savininkams. Šie mokėjimo pranešimai buvo išplatinti tik dėl pastoviosios dalies mokėjimų. Reiškiasi, kad juos gavo nekilnojamo turto savininkai, kur nėra deklaruotų gyventojų.

Jeigu laiškas adresuotas mirusiam žmogui, vadinasi jo artimieji (NT turto paveldėtojai) per tuos 11 metų nesusitvarkė dokumentų NT turto“, - sakė A. Zalatorienė.

Pagal naują tvarką – dvinarę rinkliavą – įkainis susideda iš dviejų dalių: kintamosios ir pastovios. Pastovioji dalis priklauso nuo nekilnojamo turto ploto, o kintama – nuo deklaruotų gyventojų skaičiaus.

„Iki šiol buvo visai kitokia sistema. Iki šių metų pradžios Rokiškio rajone buvo tarifas. Tai reiškė, kad sudaroma gyventojo ir atliekų vežėjo sutartis ir kai išvežamos šiukšlės, išrašoma sąskaita. O dabar bus dvinarė rinkliava.

Anksčiau niekas negalėjo žmones priversti sudaryti sutartis dėl atliekų išvežimo. Todėl buvo nemažai aiškinančių, kad jie atliekų iš vis neturi ir konteinerio jiems nereikia. Dabar visi turintys nekilnojamo turto turės mokėti mokestį, priklausantį nuo jo ploto, o jeigu ten negyvena ir pateiks dokumentus, bus atleisti nuo kintamosios mokesčio dalies“, - kalbėjo Panevėžio regiono atliekų centro atstovė.

REKLAMA

Jos teigimu, informacijos buvo platinama nemažai apie šiuos pokyčius, bet visus pasiekti, regis, nepavyko. Todėl žmonės turėtų tiesiog atvykti ir susitvarkyti dokumentus. O šiuo atveju, į portalą tv3.lt besikreipusi skaitytoja turėtų nuvykti į Rokiškio rajono konsultavimo centrą.

Pasitaikė visoje Lietuvoje

Aplinkos ministerija Atliekų valdymo skyriaus vyr. specialistė Gintarė Klovienė portalui tv3.lt sakė, kad atvejų, kai sąskaitą gauna miręs žmogus, yra buvę. Visais atvejais taip atsitikdavo dėl nesutvarkytų dokumentų.

„Iš tiesų, ši naujovė priimta prieš penkis metus. Dar 2013 m. priimtas Vyriausybės nutarimas dėl vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą dydžio nustatymo taisyklės.

Dalis savivaldybių vėlavo pradėti taikyti dvinarę rinkliavą, nors pačios sprendė, kada tai pradėti daryti. Vienos jau nuo pernai taiko, kitos šiemet. Esminė naujovė dvinarės rinkliavos - apmokestinamas NT turto savininkas. Tiesiog jeigu turi kitame rajone NT, turi mokėti už atliekas, o įrodžius negyvenimo faktą tame būste, žmogus atleidžiamas nuo kintamosios dalies“, - sakė G. Klovienė.

Jos teigimu, savivaldybės sudarinėja konteinerių išdėstymo schemas, pagal kurias mato mokėtojų sąrašus. Todėl būtent savivaldybių atstovai mato ir žino, kas gyvena ir kas negyvena NT objektuose.

Valdas
2018-04-07 11:30:05
Šitiek biurokratu nesusigaudo ka jiems reike dirbt
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
- 2018-04-10 18:37:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Viens prie vieno.Jokio konteinerio. Sodyba negyvenama, po tēčio mirties- mano palikimas
Dirbu ir gyvenu Klaipedoje
Čia moku už šiukšles.Kaip galiu šiukšlinti vienu metu?Visur? Mokėk ir šiukšlink už pagalvės mokestį? Šiukšlinsiu.Po 2 eurus Teleloto - milijonas
Po 20 - kiek?
   ATSAKYTI
neziniukas 2018-04-08 01:40:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
As jau 8 metai issideklaravusi is gyvenamosios vietos Lietuvoje ir gyvenu uzsienyje,atejo sask.susimoketi uz siuksles!!!Kosmaras!!!Dar prirasyta kiek siuksliu konteineriu per menesi isvese is manes ir t.t.Priskaiciuotas isiskolinimas uz puse metu dar...Kas cia per cirkai?Is kur tos siuksles pas mane jei as i Lietuva gryztu per 2-3 metus tik karta?   ATSAKYTI
Adija 2018-04-07 21:06:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O kiek pastoviai gyvenančių,bet neregistruotų žmonių neįtraukta į sąskaitas?
Nekalbant apie atvykstančius automobiliais iš balažin kur ir supilančius į konteinerius savo šiukšles prie daugiabučių.
   ATSAKYTI
vladas 2018-04-07 17:42:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
šitaip žmonės yra nusikalstamai ir atvirai tariamųjų tarnų reketuojami, kurių pagrindinė funkcija yra tarnauti tautai.., tačiau jų tarnystė yra atviras plėšikavimas, o jei tiksliau vagystė.., beje kokiu būdu prieš įstatymą nenešantys atsakomybės asmenys gali lietuvoje priiminėti įstatymus.., vadovauti tautai, būti kariuomenės vyriausiais vadais ar versti tautą egzistuoti, kai tuo tarpu jie nenešdami atsakomybės apvogdami dirbančiuosius sau pasiskiria iš dirbančiuju nusavintus pinigus tarsi jie būtų elitiniai lietuvos veikėjai atnešdami lietuvių tautai daug tiesos ir gėrio.., tačiau taip nėra, kadangi tauta per juos jų melą turi daugiau problemų, o jos jiems yra kuriamos specialiai, kad kuo mažiau galėtu suprasti kas ir kaip yra daroma..., PARADOKSAS YRA TAME KAD TARNAS DARBDAVIUI NURODINĖJA KAIP ŠIS PRIVALAS GYVENTI IR KAS TIESIOG ŠOKIRUOJA TAI, KAD TARNAS VISIŠKAI NESISKAITO SU DARBDAVIU, KUO IR YRA TIEK PREZIDENTAS TIEK IR SEIMAS JIE APVAGIA DARBDAVI, KURIS JŲ DĖKA YRA PRARADĘS VISAS TEISES PADORIAI GYVENTI   ATSAKYTI
21 a 2018-04-07 16:39:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
tiek darmajiedu juk visiem reikia kedes išlaikyt ir pinigus iš kažko išmušinėt    ATSAKYTI
Ką daryt 2018-04-07 16:29:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kodėl reikia mokėti jei name niekas negyvena kas padaro šiukšles? tegul tikrina jei nepasitiki.ķą veikia seniūnijos? Šitaip vagýstė įteisinta.   ATSAKYTI
QQ 2018-04-07 13:17:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Ir koks cia sokas ? Ivyko klaida susisiekit, issiaiskinkit ir viskas.... Ka cia jau tokie prabilo kurie niekada gyvenime nera suklyde ?........   ATSAKYTI
Kazkodel 2018-04-07 14:28:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jie daznai klysta. Cia ne pirmas atvejis. Kiek tokiu "klaidu" dar nepaskelbta.   
onute 2018-04-08 13:11:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
man irgi tikia pati situacija. Mama senokai mirusi, dokumentai sutvarkyti registrų centre mano vardu. Sodyba atokiam kaime, kurioje niekas negyvena. Tik užsukam, kai nuvažiuojam aplankyti artimųjų kapų. Sąskaitą atsiuntė mamos vardu. Prašiau ,kad siųstų jai į kapines arba pas šv. Petrą... jei miręs žmogus turi mokėti dar kažkokius mokesčius.  
Raimis 2018-04-07 13:10:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Prasau nusipirkti konteineri ir butinai moketi! Nesvarbu uz ka.   ATSAKYTI
Antanas 2018-04-07 12:44:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip visada,bardakas tik lietuvoje,jeigu dar ir kvadratinis metras siukslina absurdas   ATSAKYTI
Rima 2018-04-07 12:41:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
As nelabai suprantu, kodel tas mokestis skaiciuojamas nuo ploto.Juk yra mazos kvadraturos gyvenamas plotas,kuriame gali gyvent daugiau zmoniu ir, suprantama,bus daugiau atlieku,o gali buti dideles kvadraturos bustas,bet jame gyvena vienas zmogus arba net gali buti isvykes.Nors ko cia nesuprast?!Valstybe daugiau surinks mokesciu is isvykusiu ir palikusiu tuscius namus.   ATSAKYTI
Giedrius 2018-04-07 12:39:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Normalu mes ir gavom nors mama mirus 18 metų   ATSAKYTI
Aldona 2018-04-07 12:37:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nieko keista jug cia Lietuva cia viskas galima ir mano mama 2metai kaip anapily o sak.atejo manau reikia grazint pasakyt kad adresatas negyvena tuo adresu tegul pasitikslina   ATSAKYTI
Pasvalys 2018-04-07 12:31:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Reikia ponas suaukoti Lukas,vis,dar maża.   ATSAKYTI
Rita 2018-04-07 12:15:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Joniskis is vus taiko šiukšlių apmokestinimą atgaline data.dvinarę apmokejimo sistemą priėme 2017 nuo liepos men.o skaičiuojamas konteinerių pakelimo mokestis nuo 2017 sausio menesio.tiek siuksliu nevezem kiek priskaiciuoja.   ATSAKYTI
Danutė 2018-04-07 11:39:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dabar dar oras ,,laisvas//,tuoj užsikabins ir už šito,vis maža ir maža,reikia už nieką spausti mokėti,tai didžiausia nauda.Šakių r.irgi tas pats.Žmonės septyni metai gyvena Vokietijoje ir ten moka,o čia krauna didžiausius mokesčius,nors išsideklaravę.   ATSAKYTI
Valdas 2018-04-07 11:30:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šitiek biurokratu nesusigaudo ka jiems reike dirbt   ATSAKYTI
QQ 2018-04-07 13:16:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Va tokie kaip tu paprasciausiu zodziu nemokantys parasyt be klaidu berasciai ten isidarbina ir gaunasi tokios nesamones.....  
Pažėk kaip pats rašai 2018-04-08 00:55:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pas patį QQ, kaip matosi, su rašysena ne kažkas :D Nei LT raidžių, nei kablelių ir dar žodžiai belekaip sudėlioti :D  

Top Video

Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Lietuvis įsiuto: bejėgio vilkiko vairuotojo nelaimė policijai sukėlė juoką
DABAR RODOMA
Gerbėjai dalijasi įrašu ir sako, kad princas Harry – svajonių vyras
DABAR RODOMA
Išsitraukė kamerą, pamačius, ką išdarinėja lėktuvo keleivė – vos sulaikė juoką
DABAR RODOMA
Įrašas spaudžia širdį: šuns reakcija į veterinarą nepalieka abejingų
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Meiželytė dėl darbo Seime neteko meilės: „Puikiai suprantu Grybauskaitę“
REKLAMA
Žemės ūkis (nuotr. Fotodiena.lt)
Rudenį Lietuvoje pasėti augalai paprastai žiemą „užmiega“ – lapai guli ant žemės, jų spalva neryškiai žalsva, lengvai papilkėjusi. Pavasarį atšilus, pasėlių augimas tęsiasi, ...
Ministras Kęstutis Mažeika (nuotr. Raimundas Maslauskas/TV3)
Nuo spalio asmenys, medžiojantys profesionaliosios medžioklės plotuose, bus viešinami, jeigu to paprašys žurnalistai, rašo portalas lrt.lt.  Aplinkos ministras Kęstutis ...
Lietuvių paradoksas: gyventi sunku, bet paramos pasiimti neišeina? (nuotr. TV3)
Europos Sąjungos parama keliauja iš šiaurės į pietus. Kitaip tariant, iš Lietuvos į Graikiją. Apie tai prakalbo ekonomistas Žygimantas Mauricas prieš Briuselyje ...
Lietuviai knygų mugėje: leidiniams nepagaili ir kelių šimtų eurų (nuotr. stop kadras)
Tūkstančiai lankytojų šiandien pradeda plūsti į 21-ąją knygų mugę. Organizatoriai džiaugiasi, kad lietuviai net ir nuolat brangstančias knygas skaito vis labiau ir toliau ...
Agnė Širinskienė (nuotr. stopkadras)
Seimo valdyba kitą savaitę spręs, ar inicijuoti parlamentinį tyrimą pagal parlamentaro Vytauto Bako pateiktą medžiagą dėl galimai neteisėto informacijos rinkimo vienoje iš ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų