Atsistatydino LEU rektorius: priežasčių neatskleidė net savo bendruomenei

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rektorius Algirdas Gaižutis atsistatydino iš pareigų, šios aukštosios mokyklos taryba pirmadienį pritarė, kad jis baigtų darbą nuo sausio 12 dienos.

LEU tarybos pirmininko pavaduotojas Algirdas Raslanas BNS patvirtino tokį sprendimą.

Anot jo, A. Gaižučio kadencija turėjo baigtis 2018 metų birželį. Tačiau dar iki tol LEU turėtų būti prijungtas prie Vytauto Didžiojo universiteto (VDU).

Laikinai LEU rektoriaus pareigas pavesta eiti prorektorei Vilijai Salienei.

Universiteto Tarptautinių ryšių ir ryšių su visuomene skyriaus atstovas Nerijus Žeronas BNS sakė, kad A. Gaižutis traukiasi dėl asmeninių priežasčių ir plačiau savo sprendimo nekomentuoja.

A. Gaižučio darbo rektoriaus pareigose pabaiga sutaps su Seimo galutiniu balsavimu dėl LEU ir Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) jungimo prie VDU.

A. Raslanas BNS sakė, kad tikisi Seimo pritarimo pertvarkai. Anot jo, penktadienį numatomas Seimo balsavimas atvers galimybę aukštosioms mokykloms pradėti susijungimo procesų tiesioginį derinimą. Jis pabrėžė, kad LEU ir ASU prijungimui prie VDU yra pritarusios visų suinteresuotų aukštųjų mokyklų tarybos ir senatai. A. Raslanas sakė, kad konkrečias reorganizavimo sąlygas Seimas turėtų patvirtinti pavasario sesijoje.

Pagal VDU statuto projektą, LEU taptų VDU Edukologijos akademija, o ASU – VDU Žemės ūkio akademija. Numatoma, kad prijungiami universitetai veiklą grįstų akademinės savivaldos principu. Akademijos turėtų savo atstovų universiteto senate. Akademijoms vadovautų atskiros akademijų tarybos ir kancleriai.

Numatoma kad susijungimas turėtų įvykti 2018 metais. VDU tikisi, jog 2018 metų vasarą būtų galima vykdyti priėmimimą į jau pertvarkytą aukštąją mokyklą.

Autorė: Donata Majauskienė

Kaip portalui tv3.lt sakė universiteto vyresnysis ryšių su visuomene specialistas Nerijus Žeronas, A. Gaižutis pasitraukimo priežasčių nedetalizavo, tačiau jos jos – asmeninės. 

A. Gaižutis savo pareigas dar eis iki penktadienio. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų