Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro istorijos imasi STT

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį konstatavo, kad Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro (KMPMC) vadovai pažeidė įstatymus. Dalį tyrimo metu surinktos medžiagos VTEK perduos Specialiųjų tyrimų tarnybai.

VTEK trečiadienį vienbalsiai nusprendė, kad KMPMC direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolanta Valiulienė pažeidė įstatymų nuostatas, draudžiančias naudotis pareigomis asmeninei naudai gauti bei reikalavimus laiku deklaruoti interesų konfliktą, o jam kilus – nusišalinti. VTEK tyrimo metu surinktą medžiagą dėl J. Valiulienės perduos įvertinti Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT).

Taip pat pažeidus įstatymus dėl laiku nedeklaruotų interesų VTEK pripažino centro praktinio mokymo vadovę Ievą Anužienę, padalinio „Modus“ vadovą Nerijų Anužį, KMPMC Kurorto verslo skyriaus vedėją Aivarą Anužį. Abu vyrai yra rugsėjį atleistos KMPMC direktorės Laimutės Anužienės sūnūs, I. Anužienė – marti.

REKLAMA

Tyrimą dėl valstybinės viešosios įstaigos vadovų ir darbuotojų VTEK atliko pagal 15min.lt informaciją.

Tiriant nustatyta, kad 2014-2017 metais J. Valiulienė, laikinai eidama KMPMC vadovės pareigas, pasirašė ne mažiau kaip 10 sutarčių su savo įmone „Valedija“, pagal kurias įmonė gavo tiesioginės finansinės naudos. 50 proc. šios bendrovės akcijų J. Valiulienė valdo nuo 2009 metų. VTEK duomenimis, vien 2015 metais KMPMC pasirašyta daugiau kaip 60 automobilių nuomos sutarčių su „Valedija“, o šios pajamos sudarė virš 90 proc. visų šios bendrovės metinių pajamų – apie 32 tūkst. eurų. Pernai centro sutarčių su įmone skaičius viršijo penkiasdešimt, o įplaukos pagal jas siekė apie 25 tūkst. eurų – tai sudarė apie 80 proc. minėtosios bendrovės metinių pajamų. Tiriant taip pat nustatyta, kad su „Valedija“ ją saistantį ryšį J.Valiulienė savo privačių interesų deklaracijoje nurodė tik šių metų rugsėjį, VTEK jau atliekant tyrimą.

„VTEK vertinimu, tyrimo duomenys rodo akivaizdų J.Valiulienės interesų konfliktą, kuriam suvaldyti nebuvo imtasi jokių veiksmų. Negana to, teikdama paaiškinimą VTEK, J.Valiulienė nurodė tikrovės neatitinkančią informaciją ir neigė pasirašiusi dokumentus, susijusius su „Valedija“. Atsižvelgdama į tyrimo metu nustatytų veikų KMPMC galimą korupcinį pobūdį, VTEK perduos šiuos duomenis Specialiųjų tyrimų tarnybai“, – teigia VTEK.

Su J. Valiuliene BNS kol kas nepavyko susisiekti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų