Internete pirmadienį daugelio vartotojų dėmesį patraukė vaistinės čekis. Čekyje nurodyta, kad įsigytos trys dėžutės vaistų, kuriose yra po 28 „Xarelto“ 15 mg tabletes. Vyrui vaistai kainavo virš 200 eurų.

Vyras pasidalino vaistų čekiu (TV3 koliažas) (nuotr. facebook.com)

Vyras pasidalino vaistų čekiu (TV3 koliažas) (nuotr. facebook.com)

Į tai netruko sureaguoti žmonės ir ėmė lieti ne tik nusivylusius, pasipiktinusius komentarus, bet ir dalintis patirtimi, kad Lenkijoje galima šių vaistų įsigyti kur kas pigiau. Vaistinės čekiu pasidalinęs Rimantas Liakas rašė: „Kad dar kiek pagyvenčiau už tris pakuotes po 28 tab kraujo skystinančių vaistų teko sumokėti 224,82 EUR. Ar ne per daug p. Veryga?“

Vaistas kompensuojamas, bet ne šįkart

Iškart kyla klausimas, ar šis vaistas yra kompensuojamas, nes už jį susimokėti – vargu, ar gali dažnas. Verta priminti, kad vidutinė senatvės pensija per mėnesį Lietuvoje, neturint būtinojo stažo, yra 274 eurai, o minimalioji mėnesinė alga (MMA) 380 eurų. Sveikatos apsaugos ministerija nurodė, kad „Xarelto“ vaistai kompensuojami nuo šių metų lapkričio 2 d.

„Jie kompensuojami insulto ir sisteminės embolizacijos profilaktikai, esant prieširdžių virpėjimui ar plazdėjimui, plaučių embolijai bei giliųjų venų trombozei gydyti 80 procentų lygiu. Iki 2017 m. lapkričio 2 d. jie nebuvo kompensuojami“, - nurodė ministerijos atstovė.

REKLAMA

Tačiau ar vaistai yra kompensuojami pacientui – sprendimą priima gydytojas. „Camelia“ komunikacijos projektų vadovė Lina Skersytė teigė, kad šiuo atveju pacientas buvo aptarnaujamas su tokiu receptu, kokį ir buvo išrašęs gydytojas. Todėl pastarasis ir sprendžia, kokius vaistus turi vartoti pacientas.

Nors pasak vaistinės atstovės, su lygiai tokia pačia veikliąja medžiaga analogų šiuo metu nėra, nes vaistai yra nauji, patentiniai, Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba turi kitų žinių.

„Su ta pačia veikliąja medžiaga šiuo metu Lietuvoje yra registruotas dar vienas preparatas. Jis buvo registruotas visai neseniai, šį rudenį, spalio mėnesį. Tikėtina, kad vaisto registruotojas naująjį vaistinį preparatą netrukus pradės tiekti į rinką ir jo bus galima nusipirkti šalies vaistinėse“, – nurodė Valstybinė vaistų kontrolės tarnybos Vaistų registracijos skyriaus vedėja Kristina Povilaitienė.

Paaiškėjo, kad vaisto pavadinimas bus „Runaplax“. Tai bus generinis vaistas. Kol kas neaišku, ar jis bus kompensuojamas ir kada pateks į prekybą vaistinėse.

Vaistų ir medicinos pagalbos priemonių kainų paieška (nuotr. Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba)

Vaistų ir medicinos pagalbos priemonių kainų paieška (nuotr. Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba)

Kainos skiriasi dešimtis kartų

Peržiūrėjus Lietuvos vaistų informacinę sistemą, matoma, kad aptariamo vaisto kaina taip pat yra kitokia nei ta, kuri nurodyta vyro čekyje. Kainos taip pat skiriasi keliomis dešimtimis eurų ir Lenkijos vaistinių tinklapiuose.

SAM atstovė tvirtina, kad ministerijos svetainėje yra pateikiamos didžiausios galimos nekompensuojamųjų vaistinių preparatų kainos. Be to, primenama, kad gamintojui pritaikius nuolaidas ar vaistinėms taikant mažesnius antkainius, pacientas vaistinėje už vaistus gali sumokėti mažiau.

REKLAMA

Anaiptol, L. Skersytė tikina, kad galutinė vaisto kaina labiausiai priklauso nuo gamintojo deklaruotos vaisto kainos, kurios dalis galutinės kainos struktūroje yra didžiausia. „Gamintojo kaina – vienintelė vaisto kainos sudedamoji dalis, kurios griežtai nekontroliuoja valstybė, todėl ji sudaro didžiausią dalį galutinėje kainos struktūroje.

Kainas deklaruoja patys gamintojai, užregistruodami vaistus Sveikatos apsaugos ministerijos sistemoje. Beveik 80 proc. kompensuojamojo vaisto kainos sudaro gamintojo deklaruota kaina. Kitas kainos dalis – tiek PVM, tiek didmeninį, tiek mažmeninį vaistų antkainį – griežtai reglamentuoja valstybė“, – sakė „Camelia“ komunikacijos projektų vadovė.

Ji priminė, kad lyginant vaistų kainas su kainomis Lenkijoje, svarbu nepamiršti, jog Lietuvoje vaistams taikomas PVM sudaro 21 proc., kai tuo tarpu Lenkijoje – 5 proc. Pasak jos, tai ženkliai atsiliepia galutinėje vaisto kainoje.

Ministerija kreipėsi į tarptautinę kompaniją „Bayer“

SAM atstovės teigimu, kainų skirtumas priklauso nuo vaisto gamintojo taikomų kainų Lietuvai. Kadangi vaistą gamina vienintelis gamintojas „Bayer“, tiesioginių konkurentų šiam vaistui nėra. Minėtas gamintojas yra tarptautinis chemijos pramonės koncernas, valdantis virš 350 bendrovių.

„Oficialiame Lenkijos kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyne „Xarelto“ 15 mg N42 pakuotės gamintojo kaina 374,67 PLN (pagal kursą – 89,2 eurų), Lietuvos kompensuojamųjų vaistų kainyne tokios pakuotės nėra, vaisto gamintojas „Bayer“ į Lietuvą tiekia pakuotę „Xarelto“ 15 mg N28, jos gamintojo kaina 52,10 eurų, t.y. oficialiuose kainynuose vaisto „Xarelto“ tabletės kaina Lietuvoje net truputį mažesnė nei Lenkijoje (2,12 eurų, Lenkijoje, 1,86 eurų Lietuvoje). Mums taip pat yra žinoma, kad Lenkijos vaistinėse vaistas „Xarelto“ yra kaip nekompensuojamas parduodamas už žemesnę kainą, negu oficialiame Lenkijos kainyne.

Sveikatos apsaugos ministerija kreipėsi į vaistų gamintoją „Bayer“, kad pateiktų paaiškinimus dėl tokios kainų politikos, tačiau detalaus paaiškinimo negavo. 2017-12-12 dėl kompanijos „Bayer“ veiksmų SAM kreipėsi į Inovatyvios farmacijos pramonės asociacijos (IFPA) Vaistų gamintojų etikos komisiją“, – rašoma ministerijos atsiųstame atsakyme portalui tv3.lt.

Gintaras
2017-12-12 20:48:46
17% PVM skirtumas tikrai nieko neįtakoja, kai vaistų kainų skirtumas 150% ir nereikia čia vien ant PVM vaistinių tinklams "važiuoti". Antkainius pasidaro po 100% ir netgi 200%. Čia niekam ne paslaptis. O ir gamintojo siūloma kaina kažin kodėl taip ženkliai turi skirtis kitose šalyse nuo Lietuvos? Ar tikrai už tokią kainą realiai ir perkate, kokią įvedate dokumentuose? Drįstu tuo abejoti. Čia gali būti slaptų ir nešvarių susitarimų su gamintojais. Maža rinka, todėl kainos didesnės yra pasiteisinama. Kodėl atlyginimai toje mažoje rinkoje mažiausi? Todėl, kad mafijinės struktūros ir korupcija valdo Lietuvą. Ir nesvarbu, kuri valdžia būna žmonių išrenkama, jie visi greitai suklupdomi ant kelių ir vykdo mafijos nurodymus. Kitaip Lietuvos politikos aš negaliu suprasti ir paaiškinimą randu tik tokiame variante.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
vida 2020-01-30 10:53:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
P.Veryga netrucykim žmonių tais warfarinais mano vyrui išrašytas tas warfarinas ir naudoja nuo spalio mėn.bet atsirado kosulys toks sausas kaip kada atsikosi ,bet reikėjo daryti prostatos biopsiją,tada gydytoja išrašė xarelto už tas 14 tablečių sumokėjau apie 25 eurus,bet kosėjimas kai gėrė tas tabletes kosėjimas buvo praėjęs tik pradėjo vel naudoti ir kosėjimas atsirado. Kodel gydytoja sakydama,kad tas wafarinas yra labai geras vaistas tai kodel prieš bipsiją išrašė xarelto.Aš linkiu Verygai išbandyti ant savęs o paskui sakyti kad pirmiausia gerkit šūdą,o paskui žiūrėsim.Jūs ministre būkite su Lietuvos žmonėmis.o ne su vaistinių mafiją.Aš labai gerai įsitikinau pirkdama eskadrą nuo rūkštingumo tai buvo gal prieš kokį pusmetį aš sumokėjau už tas14 tablečių apie 20 eurų,nuvažiavau į Lenkiją už 48 tabletes sumokėjau apie 8 eurus.Dabar jau ir pas mus nukrito kaina kainuoja api 6 eurus,bet labai sunkiai mažino po 20 buvo likę 10,o dabar liko 6.Tai reikia pagalvoti koks antkainis uždėtas.   ATSAKYTI
Lina 2019-04-16 12:05:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pirkau praėjusią savaitę Xarelto 15 mg 28 tab Suwalkuose .Receptas- būtinas. Pakelio kaina -180 zlotų.
Toliau nuo Lietuvos sienos yra po 140 zlotų. Prieš važiuojant reikia pasitikrinti ,kuriose
vaistinėse vaistų yra, kad nesiblaškyti po visą miestą. Galima ir visai nerasti.
Tėvukui vaistai labai padeda. Lietuvoje gauti Xarelto kompensuojamus- misija neįmanoma.    ATSAKYTI
Danguole 2019-04-11 11:01:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
warfarinas turi buti isimtas is vaistu saraso ir taskas.Niekur pasaulyje jo nebevartoja ,buvau vienoje kardiologu konferensijoje.Visiems ,kuriems reikalingi vaistai kraujo kresamumui mazinti tik ne ta bruda warfarina .perkam uz didelius pinigus xarelto.Sveikatos ministras tegu pasigaili visu zmoniu o neiskiria Laukiam sprendimo    ATSAKYTI
gintas 2019-03-09 11:41:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
as virs 10 m. vartojau krauja skystinancius vaistus orfarina .garsus santariskiu ligonines profesorius kardiologas pasake ,kad tai ziurkiu nuodai irpatare .kad reikia naudoti vaistus xarelto .jau 2m.siuos vaistus naudoju mokedamas didziausia kaina .esu pensininkas ir jei negalesiu siu vaistu isigyti nukeliausiu anapilin.perskaiciau internete .kad sie vaistai jau kompensuojami .kreipiausi ir i seimos gydytojus ir kardiologus .kad jiems kompensuojamus vaistus xarelto israsyti neleidziama .p.veryga .kada nustosite ty ciotis is lietuvos zmoniu ,jeigu nesugebate eiti sveikatos ministro pareigu .tai gal jau laikas pasitraukti irnesitycioti is zmoniu ,kuriems sis vaistas yra butinas.   ATSAKYTI
Sudie 2019-01-22 13:23:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Xarelto su "vaikų padėjimu" , paskyrė Santaros klinikos aukščiausio lygio kardiologai vartoju 3 metai. Bandžiau vartoti Warfariną - atsirado mėlynių ant kūno, išsigandau, kad gali prasidėt kraujavimai skrandyje, grįžau vėl prie ankstesnių vaistų. Jaučiu didelę diskriminaciją, kai vaistai kompensuojami tik Lietuvos elitui. Gėda Verygai! Gal Prezidentei... O juk gyventi dar norisi...   ATSAKYTI
Žmogus geriantis varfariną(kitaip žiurkn 2018-06-16 16:55:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Xarelto kompensuoja tik numirus!!! Aurelijau ką tu renkies? Ar kompensaciją, ar žiurknuodžius?   ATSAKYTI
dAIVA, Šiauliai 2018-04-17 20:38:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Perkam Xarelto 20 mg anytai. Nebepadeda Warfarin, pripažinta plaučių embolija, bet kompensavimo-nė kvapo. Atseit šeimos gyd. turi kelis mėnesius fiksuoti krešulius plaučiuose, tada skiriami su kompensacija. Bet su embolija net per kelias dienas gali mirti, kokie keli mėnesiai..?Pati nuo spaudimo perku Pramistar, nes generiniai net keli visai nepadėjo.Su kompensacija mokėdavau apie 7 E, o internetu vos 3 E. KAS GALI TOKIAS NESĄMONES PAAIŠKINTI..?   ATSAKYTI
Antoine Durand 2018-03-06 12:38:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Labas!!!
Mano vardas yra Antoine Durand. Aš kredito ir investicijų verslo vadybininkas. Siūlome paskolos svyruoja nuo 3000 eurų iki 500 milijonų eurų per grąžinamą 1 metai iki 30 metų. trumpuoju ir ilguoju laikotarpiu, kad sąžiningi žmonės ir galės grąžinti paskolą turi metinę palūkanų normą 2 %.

Jei jus domina paskolos tada susisiekti su mumis paštu: [email protected]

Ačiū ir laukia jums skaityti.   ATSAKYTI
NIKA 2017-12-13 22:37:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Toks vaizdas , kad Lietuvoje veikia mafijos struktūra kuri tvarko vaistų biznį. Visi senai tai mato tik sveikatos ministerija NE??????????????   ATSAKYTI
TIK NEREIKIA VERKTI 2017-12-13 14:23:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Balsavome už "Karabasinę" partiją? Balsvome. Ir ta partija nuo pat pradžių tą sakė - kad kompensuojami bus tik vaistai ypač brangūs, kuriuos tiekia viena firma monopolistė ir nusistato bet kokias kainas, viršijančias kelis tūkstančius. O vis kiti vaistai kuo toliau tuo mažiau bus kompensuojami, nes biudžeto pinigai bus perkeliami tų monopolistų vaistams apmokėti. O visus generinius žmonės turės pirkti PATYS UŽ SAVO PINIGUS. Patys to norėjome, tai nėra ko verkti.   ATSAKYTI
Nijolė 2017-12-13 12:36:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Su kompensuojamais vaistais CHAOSAS..Tie kurie kompensuojami -jų nėra vaistinėse, siulo pirkti tos pačios sudėties, bet nekompensuojamus, tikriausiai neapsimoka vaistinėms pardavinėti stipriai kompensuojamus vaistus???????? O tu žmogau, mažas esi ir suprasti nieko negali...   ATSAKYTI
lina 2017-12-13 10:08:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tegul nebejuokina su savo kompensavimu.Mano mama per paskutinius metus patyrė du sunkius insultus ir plaučių emboliją, ir stebuklo dėka liko gyva.Po viso šito pradęjo vartoto šiuos vaistus, nes prieš tai vartoti pigesni vaistai neapsaugojo nuo viso šito.Kadangi mama, priedo to, turi sunkią kardiomopatiją, prieširdžių virpėjimą ir dar visą puokštę šidies ligų, tai buvome įsitikinę,kad po lapkričio 2d, šitie vaistai tokiam sunkiam ligoniui bus kompensuojami.Tačiau patyrėme didžiulį šoką, kai sužinojome,kad jos atveju jie jai nekompensuojami.Kardiologe, paaiškino, kag kompensuojami jie jai gali būti tik tuo atveju, jei insultas ar plaučių embolija įštiktų dabar, arba mama turėtų stipriai surizikuoti ir kažkurį laiką negerti skystinančių vaistų,kad jos kraujo krešumo rodikliai INR taptų kritiniai...Bet tada jau tų vaistų žmogui nebereikėtų ...Tai supratau, kad šie vaistai faktiškai kompensuojami tik lavonams.Tai gal sveikatos ministras galėtų tai paaiškinti?Čia tik gražiai skamba-kompensuojami.Tyčiojasi ir tiek.Gėda!!!!!   ATSAKYTI
Eglė 2017-12-13 12:39:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai gaila, kad neprisimenu vaistų pavadinimo, jie buvo leidžiami į pilvą po klubo sąnario pakeitimo, kad nesusidarytų trombas. Ligoninėje leisdavo pigius, skaudžius, aš pirkau pati, būdama ligoninėje dar 2007 m. 10 ampulių kainavo 150 Lt, platino pačios seselės. Leidžiami taip pat į pilvą, bet neskaudūs, iškart buvo ir maža adatėlė, todėl jokio skausmo. Iš mano komentaro jokios naudos, bet noriu, kad žmonės žinotų, jog yra ir kitokių vaistų nuo trombų. Kokia dabar būtų tų vaistų kaina net neįsivaizduoju, bet visada yra alternatyvių vaistų.   
Kristina 2017-12-13 16:38:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Warfarin analogas.  
Ronas 2017-12-13 09:31:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Panašiai kaip renovaciją. Kompensuoja iki 50%, bet su parama ir statybos pabrangsta iki 50% daugiau nei be paramos. Puikus paramos įsisavinimas!   ATSAKYTI
DŽO 2017-12-13 09:26:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O kodėl neskaičiuojate atkatų???   ATSAKYTI
Laura 2017-12-13 09:25:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
siaubas,plesikai   ATSAKYTI
2017-12-13 01:46:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
O gal žurnalistai galėtu paklausti pono Verygos, kodėl vaistai yra nekompensuojami žmogui sergančiam 20 metu lėtiniu PV? Ar todėl, kad negėrė orfarino, nes padėdavo silpnesni skystinantys.O dabar, kai jau garbingo amžiau ir gydytojai skiria butent šita vaista xarelto jis yra nekompensuojamas. Matyt ponas Veryga nusprendė, kad greičiau išmirs ir nebereikės pencijų mokėt.   ATSAKYTI
Mindaugas 2017-12-13 01:06:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pats naudoju šį vaista 20mg. Vokietijoj reik.10€ pačiam dasimest. Jei kas virš 50€ kainuoja. Kaina 98tabl 320€.   ATSAKYTI
Xxx 2017-12-12 22:54:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Veryga,kad tave sikanti sutrauktu...   ATSAKYTI
faina 2017-12-12 22:27:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
einu ipisiu uz mafija.   ATSAKYTI
Ona 2017-12-12 21:06:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Sveiki .as gyvenu Norvegijoje ir vaista Xarelto kompensuoja 100%. .   ATSAKYTI
Eea 2017-12-12 23:24:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai kad ir nekompensuojami jie yra pigesni negu lietuvoje Xarelto 15mg 28tabletes kainuoja 726kr.tai yra apie 71 eura .  

Top Video

Praeities žvalgas. Lietuvis apsilankė apleistoje Estijos pionierių stovykloje: vaizdai sukėlė gailestį
DABAR RODOMA
Praeities žvalgas. Lietuvis apsilankė apleistoje Estijos pionierių stovykloje: vaizdai sukėlė gailestį
DABAR RODOMA
Farai. Ne iš kelmo spirta pardavėja tapo didvyre – lietuvės gudrybė sustabdė vagišių
DABAR RODOMA
Farai. Vairuotojo elgesys pareigūnus išvertė iš koto: mašina nevažiavo, o vyras „vairavo“
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Po 12 metų kartu Dianos gyvenimas virto pragaru: istorija – pamoka kiekvienam
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Gimtadienio šventė porai virto pragaru: atėmė keturis vaikus, tarnybos reikalauja tūkstančių
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Skambinas įvardijo skyrybų su Krysko priežastį: galutinis taškas padėtas tik dabar
REKLAMA
Virusas (nuotr. stop kadras)
Koronavirusui sparčiai plintant Europoje, Lietuvoje gyventojai raginami nepanikuoti ir imtis visų saugumo priemonių. Nors baimės akys didelės, pasak sveikatos specialistų, ...
Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)
Toliau plintant nerimui dėl koronaviruso Lietuvoje paskelbta ekstremali padėtis. Atitinkamų priemonių imasi ir gydymo įstaigos. Štai VUL Santaros klinikų darbuotojams buvo ...
Š. Jasikevičius (Teodoras Biliūnas/Fotobankas)
Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Ekstremalių situacijų operacijų centras trečiadienio vakarą kreipėsi į Kauno „Žalgirį“, rekomenduodamas atidėti penktadienį Kaune ...
Keleivis (nuotr. stop kadras)
Vilniaus oro uoste tęsiasi iš Šiaurės Italijos atvykusių keleivių patikros. Savanoriai laukia iš netoli Venecijos esančio Trevizo parskrendančių žmonių. „Čia būna tik iš ...
Kraupus reginys Panevėžyje: iš dangaus krito negyvi paukščiai (nuotr. stop kadras)
Bauginantis reiškinys Panevėžyje. Gyventojus išgasdino iš dangaus kritę negyvi paukščiai. Mirusius sparnuočius prie daugiabučio suskubo surinkti iškviestas valstybinis ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų