Urėdijai 450 eurų pasirodė svarbiau nei NATO karinės pratybos

Urėdijai 450 eurų pasirodė svarbiau nei NATO karinės pratybos. Dėl to, kad į medžioklę atvyksta trys medžiotojai, tarp jų generalinis urėdas ir šilumininkas, kariškiai pakoregavo pratybų planus ir kelias valandas miške nešaudė. Generalinis urėdas sako, kad apie pratybas iš anksto nežinojo, kitaip būtų medžioklę nukėlęs. O medžioklės organizatoriai tikina, kad kariškių prašė nešaudyti ne dėl to, kad įsiteiktų vyriausiam urėdui, o dėl to, kad nenorėjo prarasti medžiotojų mokamų pinigų.

Kariniai sraigtasparniai ties Lietuvos ir Lenkijos pasieniu, dar vadinamu Suvalkų koridoriumi, leidosi birželį, kai čia vyko didžiulės pratybos „Geležinis vilkas“. Jose dalyvavo ir amerikiečiai, britai ir lenkai. Lietuvos savanorių pajėgos tuo metu turėjo būti miške prie Marijampolės - Šunskų girininkijoje. Tačiau pratybų planą likus savaitei teko pakeisti. Kariškių paprašyta vakarą kelias valandas nešaudyti, nes ten trys vyrai medžios.

„Buvo gautas iš tų pačių teritorijos savininkų, t. y. iš girininko ir urėdo, prašymas pakoreguoti pratybas, kadangi yra numatoma medžioklė. Kuopos vadas priėmė informaciją ir pradėjo derinti pratybas šiek tiek pakoreguotai.“, - sakė Savanorių pajėgų vadas Artūras Jasinskas.

Tuo metu su šautuvais į šį mišką žengė generalinis urėdas, jo sūnus ir draugas, šilumos įmonės vadovas. Marijampolės urėdas sako, kad su kariškiais dėl ramybės susitarė geranoriškai.  Ir tai darė esą visai ne dėl to, kad nesugadintų medžioklės vadovui generaliniam urėdui, o todėl, kad rūpėjo 450 eurų, kuriuos urėdija uždirbo už trijų vyrų pramogą.

REKLAMA

„Mes paprašėm tą dieną, kai vyko medžioklė, kad jeigu galima, keletą valandų jūs nevykdytumėt šaudymų. Medžioklės metu mes matėm kariškius plotuose, bet jie šaudymo nevykdė, kad žvėrių nebaidyt, ir viskas tuo pasibaigė“, - teigė Marijampolės urėdas Kęstutis Bielskus.

„Šiai dienai mes nelabai surenkam pakankamai medžiotojų, kurie medžiotų pas mus už pinigus ir duotų pajamų“, - pridūrė urėdas.

Generalinis urėdas šiandien ne tik sekė miškų reformos reikalus Seime, bet ir turėjo prisiminti prieš mėnesį vienoje iš urėdijų vykusią medžioklę.

Jis mini, jog jokių žinių apie miške vykstančias pratybas iš anksto negavo.

„Atvažiavo, sako, čia yra pratybos, neprisimenu, ar pratybos, ar manevrai, bet sako, mes čia paderinom. Trys medžiotojai negi pamaišys manevrams krašto apsaugos ar NATO. Ar dar kažkaip. Būtumėm žinoję, tai būtumėm tą pačią medžioklė ar perkėlę dieną, ar vėliau, ar anksčiau, ar už savaitės, čia problemų gi nėra“, - TV3 sakė generalinis urėdas Rimantas Prūsaitis.

Kariuomenė nepyksta. Sako, kad susitarti su miško savininkais, šiuo atveju urėdija, jie privalo, o pratybos dėl to nenukentėjo.

„Vieni kariai vykdė patruliai, kiti vykdė kitas užduotis, kiek aš žinau, tikrai nebuvo, kad kariai dėl to patys nukentėjo ir netinkamai ar neefektyviai išnaudojo pratybų laiką“, - komentavo Savanorių pajėgų vadas Artūras Jasinskas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų