88-ąją sukaktį minintis Vytautas Landsbergis tarė jautrius žodžius: „Kai manęs jau nebus – prižiūrėkit“

Šiandien profesorius Vytautas Landsbergis mini 88-ąją sukaktį. Šia proga jis sulaukė gausių sveikinimų. „Ąžuoliuko“ choras sveikino profesorių V. Landsbergį prie jo namų, linkėjo ilgų metų ir daug sveikatos. O profesorius tarė jautrius žodžius.

18

„Mielieji žmonės gal prieš aštuonerius ar kiek metų man pasodino šitą ąžuolą. Jums įpareigojimas, kai manęs jau nebus – prižiūrėkit, kad neateitų jokie tvarkytojai medžio kirsti. Susitariam?“, – į susirinkusius kreipėsi profesorius V. Landsbergis ir dėkojo atėjusiems jį pasveikinti.

Profesorius teigė, kad jį pradžiugino sveikinimai, tačiau jis neatskleidė tolimesnių gimtadienio dienos planų.

„Sugalvojau, kaip šitą gimtadienį įvardinti: du kringeliai, dvi aštuoniukės“, – šypsodamasis kalbėjo V. Landsbergis.

(18 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Profesorius Vytautas Landsbergis mini 88-ąją sukaktį.

Pasiteiravus, kaip jaučiasi, jis atsakė, kad gerai: „Išsimiegojau, pavalgiau. Gera kompanija, kaip jaustis?“, –  atsakė profesorius.

Žiūrėkite sveikinimą V. Landsbergiui:

Profesoriui šiandien paskutinė diena saviizoliacijoje.

„Dirbau namuose nuotoliniu būdu. Su savimi – ne nuotoliniu, visada aš arti prie savęs. Bet su visais šitais šurmuliais – nuotoliniu. Būsim dar ir pabūsim“, – kalbėjo V. Landsbergis.

V. Landsbergis – ne tik politikas, bet ir meno, muzikos, kultūros istorikas, atsidavęs M. K. Čiurlionio gerbėjas per savo gyvenimą išleidęs beveik pusantro šimto knygų.

Gimė 1932 m. spalio 18 d. Kaune, architekto Vytauto Landsbergio-Žemkalnio ir akių gydytojos Onos Jablonskytės-Landsbergienės šeimoje. 1978-1990 m. – profesorius dirbo Lietuvos Muzikos Akademijoje

1990 m. kovo 11 d. būdamas 57-erių V. Landsbergis išrinktas Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos pirmininku, vadovavo parlamento sesijai, kurioje paskelbta atkuriama Lietuvos Respublikos nepriklausomybė.

1991 m. spalio 2 d. Įsteigė Vytauto Landsbergio fondą – labdaringą organizaciją, kuri rūpinasi vaikų su negalia globa ir gydymu bei jaunais menininkais.

REKLAMA

1991-ųjų rugsėjo 17-osios kalbą Jungtinėse Tautose, kuria pasauliui „grąžino“ Lietuvą, V. Landsbergis vėliau vadino vienu svarbiausių pasisakymų gyvenime.

1993 m. gegužės 1 d. įsteigiant Lietuvos konservatorių partiją – Tėvynės Sąjungą, išrinktas jos pirmininku. 2004-2014 m. – Europos Parlamento narys.

Vytauto Landsbergio žmona Gražina Ručytė-Landsbergienė – pianistė, buvo Lietuvos Muzikos Akademijos profesorė. Dvi dukros – Jūratė ir Birutė – muzikės. Sūnus Vytautas – literatas ir filmų režisierius. 


Rašyti komentarą...
R
Rimas
2020-10-18 13:17:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kad geri zmones tiek giventu!
Atsakyti
-24

Žalgiris
2020-10-18 13:17:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jis turi daug vardų. Netrukdyk, tegu homosovietikas parodo savo portretą, pademonstruoja savo kultūrą, mentalitetą.
Atsakyti
-19

G
Grazu
2020-10-18 13:42:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geriau nei Jelcinas , tik va Ozolo gailimes . Vistik devyniasdesimtmeciui paminklas turetų rastis , o ne kaip Lukiškių aiksteje - smelio dežė .
Geros kloties !
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (172)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų