Nerimsta aistros dėl lytiškumo ugdymo programos

Nerimsta aistros dėl lytiškumo ugdymo programos. Į paskutinį posėdį šiandien rinkosi ją kurianti darbo grupė. O žmogaus teisių aktyvistai susirinko į protestą – esą valdžiai „perdegė lemputė protuose“, nes dalis punktų įrašyta pataikaujant Bažnyčiai. Ši ragina paauglius susilaikyti nuo lytinių santykių, nors realybė visai kitokia. Paauglės Lietuvoje gimdo triskart dažniau nei Vakarų Europoje, taigi, pasak aktyvistų, mokiniams reikia aiškinti apie kontracepciją, o ne susilaikymą.

Prie Švietimo ir mokslo ministerijos – su lemputėmis rankose. Jos, pasak protestuotojų, simbolizuoja mokslo pažangą, o šios esą nedaug rasta kuriamoje lytiškumo ugdymo programoje. Ji artėja prie finišo tiesiosios, tačiau žmogaus teisių aktyvistai programoje mato daug trūkumų. Labiausiai jiems kliūva punktas, neleidžiantis apsisaugojimo priemonių paaugliams pateikti kaip alternatyvos susilaikymui nuo santykių. 16-metei Danielei Liepai tai skamba kvailai.

REKLAMA

Paauglės nuomone, darbo grupės nariai – atitolę nuo realybės.

Aktyvistai ministeriją kaltina nuolaidžiavimu Bažnyčiai. Darbo grupės posėdžiuose dalyvavęs kunigas Andrius Narbekovas neslepia: jeigu būtų Bažnyčios valia, programoje apie kontracepcijos priemones nebūtų nė žodžio.

Visgi ministerija tvirtina, kad programoje daug kompromisų: bus aiškinama apie apsisaugojimo priemones, skatinama toleruoti kitokios lytinės orientacijos žmones.

Išsamiau žiūrėkite TV3 siužete:

 

 


Rašyti komentarą...
G
Gintaras
2016-08-03 20:21:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šešiolikinė jau žino, kas jai geriau ir kokias programas turi parengti. Apie lytinius santykius vaikai jau ir darželyje žino. Nereikia manyti, kad penkiolikmečiai tokie kvaili ir nežino nuo ko pastojama ir kam skirtas prezervatyvas. Tiesiog jie brangūs, o kai kada gal "natūraliau yra geriau" nugali. Yra internetai, informacijos rasti galima. Nebuvo jokių lytinio švietimo programų mano laikais. Net prezervatyvo negaudavai kiekvionoje kaimo krautuvėlėje kaip dabar yra. O vis vieną penkiolikmečiai negimdė daugiau nei dabar gimdo. Atvirkščiai: kuo daugiau informacijos, kuo daugiau teisių- tuo daugiau sekso ir narkotikų ankstyvame amžiuje. Tai gal valdžiai laikas ir santuokas nuo 12 metų įteisinti? Juk jei jau stovi ir yra vyras, tai ko jam nevesti?.. Kuo toliau, tuo kvailiau mūsų valstybėje gyventi darosi. Tiesiog požiūris yra pas mus toks: kas sena yra keičiama. O kad keičiama į blogą- nesvarbu. Pateisinama "laikų pasikeitimu". Ar tiek jau ta mūsų DNR pakito? Galbūt bręstama anksčiau. Sutinku. Juk maiste tiek papildų visokių, kurie dar nežinia kokiais mutantais ateities kartas padarys. Bet narkotikai ir seksas neturi tapti įstatymais palaiminti dalykai. Jeigu yra seksas tarp trylikamečių tai nereiškia, kad tėvas sūnui turi nupirkti prezervatyvų. Geriau rykštele per pimpio galą...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų