Saugumo specialistas: ši kibernetinė ataka – viena didžiausių Lietuvos istorijoje

Valstybės įmonės „Infostruktūra“ saugomam Informacinės visuomenės plėtros komiteto serveriui susidūrus su kibernetine ataka, nukentėjo keliolikos valstybinių institucijų informacinių technologijų (IT) sistemos.

Kibernetinė žvalgyba (nuotr. Fotolia.com)

„Keliolika valstybės institucijų informacinių sistemų turėjo ryšių sutrikimų, suprastėjo kai kurių tinklapių pasiekiamumas“, - BNS sakė „Infostruktūros“ komunikacijos vadovė Sandra Gražytė.

Atstovė teigė, kad nebuvo pakenkta informacinėms klientų sistemoms, galėjo būti paveiktas tinklapių pasiekiamumas ir ryšio kokybė.

Pasak jos, ataka įvyko ketvirtadienį ir truko apie pusvalandį.

S.Gražytė teigė, kad su kibernetinėmis atakomis susidūrė Seimas, Žemės ūkio ministerija, Finansų ministerija, Krašto apsaugos ministerija, Vidaus reikalų ministerija, Kultūros ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija.

REKLAMA

Atakas taip pat patyrė Valstybinė mokesčių inspekcija, Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras, Vaikų išlaikymo fondas, Centrinė projektų valdymo agentūra.

Pasak S.Gražytės, kol kas aiškinamasi, koks buvo šios atakos pobūdis.

Nepertraukiamos atakos

Kibernetinės atakos prieš Lietuvos institucijas nepertraukiamai tęsiasi porą savaičių nuo tada, kai buvo atakuotas Seimo tinklalapis, sako Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) Tinklų ir informacijos saugumo departamento direktorius Rytis Rainys.

Pasak jo, ši tęstinė ataka yra viena iš didžiausių Lietuvos istorijoje.

„Iš esmės tai yra tęstinis procesas nuo praėjusios savaitės įvykio ir šiandien atakos yra panašios savo tipu, bet keičiasi tų atakų vektoriai ir būdai, (...) kas sudaro kliūtis ir tam tikras problemas“, - BNS penktadienį sakė R.Rainys.

Pasak R.Rainio ši ataka vyksta ir penktadienį, tačiau per pastarąsias porą savaičių atakuotas buvo „platesnis spektras“ informacinių sistemų. Ryšių reguliavimo tarnybos pareigūnas sakė, kad visuomenei tapo žinomos tik „sėkmingos“ atakos.

„Labai neeskaluosiu, bet nepaneigsiu, dirba ir netgi kiaurą parą specialistai, nekalbant apie įrangą, kuri pastarosiomis savaitėmis yra maksimaliai apkrauta, ginantis nuo atakų“, - teigė jis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų