Labai sunku prognozuoti, dėl ko bus susitarta vasario 7-8 d. vyksiančioje Europos Vadovų Taryboje, tačiau tikėtis, kad Lietuva turi daug galimybių atsiriekti didelį biudžeto pyrago gabalą, nevertėtų, mano vyriausioji Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja užsienio politikos klausimais Jovita Neliupšienė.

"Labai sunku prognozuoti, nes sutarti turi 27 Europos Sąjungos šalys ir biudžetas turi atitikti jų visų interesus arba, kaip sakė vienas iš valstybės vadovų, jos turi būti visos vienodai šiek tiek nelaimingos", - antradienį interviu "Žinių radijui" sakė ji.

J. Neliupšienė pažymėjo, jog, norint, kad susitarimas dėl ES biudžeto būtų pasiektas, reikia suderinti dviejų šalių grupių interesus - narių, įnešančių didžiausią indėlį į ES biudžetą, ir tų, kurios gauna daugiausiai paramos.

"Pirmosios biudžetą siekia mažinti, jos nenori mokėti didelių įmokų, nes tai yra našta jų mokesčių mokėtojams", - pastebi šalies vadovės patarėja.

Ypatingą dėmesį užsienio politikos specialistė atkreipė ir į išaugusį Europos Parlamento vaidmenį po 2009 m. patvirtintos Lisabonos sutarties.

"Yra ir dar vienas veikėjas, ypač svarbus priimant sprendimą dėl daugiametės finansinės perspektyvos - Europos Parlamentas. Jis, kai jau narėms pavyksta pasiekti susitarimą tarpusavy, turi teisę tarti savo žodį - pritarti arba nepritarti tam biudžetui", - aiškino ji.

REKLAMA

Paklausta, ko Lietuva gali tikėtis po lapkričio mėnesį atidėtų derybų, J. Neliupšienė neslėpė, kad daug tikėtis neverta.

"Lapkritį šalys išsiskirstė sutarusios, kad biudžetą dar reikia mažinti. Tai reiškia, kad tikėtis, jog Lietuvai ar kitoms narėms, kurios gauna paramą iš ES biudžeto, bus labai daug šansų turėti didelį pyrago gabalą, yra labai sunku (...) Daugiau dėmesio reikėtų skirti teisingam biudžeto paskirstymui - paramą skirti ten, kur jos labiausiai reikia", - sakė J. Neliupšienė.

ELTA primena, kad Lietuva derybose dėl naujojo 2014-2020 m. ES biudžeto siekia, kad tiesioginės išmokos mūsų ūkininkams greičiau artėtų prie ES vidurkio. Šiuo metu išmokos Baltijos šalių ūkininkams yra mažiausios visoje Europoje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų