Karą sienų terliotojams paskelbusi Klaipėdos valdžia nutarė, kad visi pastatų savininkai privalo rūpintis fasadų estetine išvaizda.Tai reiškia, kad ir daugiabučiuose gyvenantieji privalės nuvalyti ar uždažyti grafičius. Balandį jau žadama rengti reidus ir bausti ignoruojančiuosius taisykles, praneša LTV „Panorama“.

Ant pastatų sienų, durų, langų užpurkštų užrašų, piešinių, dažnai ir nepadorių, Klaipėdoje galima pamatyti kone ant kiekvieno namo. Teplionėms nuvalyti savivaldybė kasmet išleidžia tūkstantines sumas, tačiau jos už miesto iždo pinigus valomos tik nuo viešųjų pastatų ar paminklų.Tai daryti kitų pastatų savininkus valdininkai įpareigojo vasarį, tokia prievole papildę Statinių priežiūros taisykles.

Valyti grafičius, anot specialistų, galima tik šiltuoju metų laiku, tačiau savivaldybės valdininkai tikrinti, kaip vykdomos naujos taisyklės, žada jau balandį.

„Manome, kad mėnesio kito turėtų pakakti. Balandžio antroje pusėje savivaldybės administracija planuoja reidus, kurių metu bus tikrinami ne tik fasadai, bet ir išorinės reklamos, ar jos yra teisėtos, ar ne“, – sako Statybos leidimų ir statinių priežiūros skyriaus vedėjas Gediminas Pocius.

Pirmiausia apterliotų pastatų savininkus žadama tik įspėti, tačiau ir toliau nesitvarkantiesiems grės baudos iki tūkstančio litų.

REKLAMA

Apie trečdalį Klaipėdos daugiabučių administruojančios bendrovės vadovas sako, kad gyventojai lėšų stokoja daug rimtesnėms bėdoms spręsti.

„Ekonominė situacija dabar ir pas gyventojus, ne tik savivaldybėje yra pakankamai sudėtinga. Todėl gyventojai sako, kad jie pirmiausia norėtų susitvarkyti langus, stogus, šilumos mazgus ir tada jau kalbėti apie estetiką“, – teigia UAB „City service“ Klaipėdos padalinio vadovas Mindaugas Genys.

„Svarstyti, ar tai bus brangu, ar ne, būtų kaip ir po laiko. Tikras savininkas, besirūpinantis savo turtu, iki tokio laipsnio, kad jau visas fasadas būtų išterliotas, mano supratimu, neleistų ir nelauktų“, – sako G. Pocius.

Nuvalyti vieną kvadratinį metrą grafičių kainuoja apie pusšimtį litų, o išterliojama kartais ir iki 10 metrų. Pagauti vandalus, iš kurių būtų galima bandyti prisiteisti patirtą žalą, pavyksta retai.

Asta Kažukauskienė


Rašyti komentarą...
P
PP
2012-03-11 09:14:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Klaipėdos valdžia nutarė negaudyti sienų vandalų jų nebaust ,o surasti atpirkimo ožį. Tai kaip dirba Klaipėdos policija ieškodama ir bausdama sienų terliotojus,jiek ji atsakinga ir atskaitinga? Tokie nutarimai tik ir skatina toliau vykdyti chuliganam sienų terliones.
Atsakyti
0

o
ooooo
2012-03-11 11:30:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Davai dazom namus dazais,nuo kuriu kiti dazai nusiplauna.Pvz,ir lietaus pagalba.Mokslininkai,chemikai,nenorit tokio issukio?Sukurkit tokius tipo nano dazus ir visiem bus gerai.
Atsakyti
0

l
lolai krc
2012-03-11 15:35:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
O jeigu pastato savininkas tarkim pasamdo aerozoliniais dazais su jo verslu susijusi kurini nupiesti ant jo pastato - irgi reikes "nusivalyti"? kazko neponel
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų