• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mirtiną eismo įvykį, kurio metu žuvo mergina, sukėlęs kaunietis L. K. Kauno apylinkės teismo pripažintas kaltu, tačiau kalėjimo išvengs. Taip pat paaiškėjo ir kitos tragiškos avarijos detalės.

Mirtiną eismo įvykį, kurio metu žuvo mergina, sukėlęs kaunietis L. K. Kauno apylinkės teismo pripažintas kaltu, tačiau kalėjimo išvengs. Taip pat paaiškėjo ir kitos tragiškos avarijos detalės.

REKLAMA

Nustatyta, jog L. K. 2022 m. gruodžio 30 d. Kaune, Tunelio g., vairuodamas automobilį „BMW“ šiurkščiai pažeidė Kelių eismo taisykles (KET), važiavo ne mažesniu kaip 176 km/h greičiu, neatsižvelgė į važiavimo sąlygas, nesuvaldė vairuojamos transporto priemonės, nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į gatvės apšvietimo stulpą. Dėl šių aplinkybių buvo sukeltas eismo įvykis, kurio metu keleivio vietoje sėdėjusi nukentėjusioji buvo išsviesta iš automobilio ir dėl patirtų sužalojimų žuvo eismo įvykio metu.

L. K. teisiamųjų posėdžiu metu kaltu prisipažino, gailėjosi ir nurodė, jog paties įvykio visiškai neatsimena. Apklausiamas asmuo teigė, jog po įvykio pabudo reanimacijoje, o apie sukeltą įvykį sužinojo iš žiniasklaidos. Kaltinamasis ir jo gynėjas teismui buvo pateikę prašymą jį atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

REKLAMA
REKLAMA

Teismas konstatavo, jog kaltinamasis L. K. nusikalstamą veiką įvykdė dėl nusikalstamo pasitikėjimo, nes važiuodamas ne mažesniu kaip 176 km/h greičiu tamsiu paros metu, esant šlapiai kelio dangai, suvokė rizikingą savo veiklos pobūdį, numatė, kad jo padarytas KET pažeidimas gali sukelti eismo įvykį ir žalą kito asmens sveikatai, tačiau lengvabūdiškai tikėjosi šių padarinių išvengti.

REKLAMA

Teismas, vertindamas prašymą atleisti kaltinamąjį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, pabrėžė, jog dėl šios L. K. įvykdytos nusikalstamos veikos kilo negrįžtamai skaudžios pasekmės, leistinas greitis buvo viršytas daugiau kaip 3 kartus ir jog tai rodo visišką kaltinamojo nepagrįstą pasitikėjimą, abejingumą ir cinišką požiūrį kartu važiavusios, o dabar jau žuvusios, merginos atžvilgiu, todėl atleisti kaltinamąjį pagal laidavimą būtų neproporcinga, neadekvatu ir neteisinga.

REKLAMA
REKLAMA

„Kaltinamojo atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą akivaizdžiai neleistų įgyvendinti baudžiamosios politikos prevencijos tikslų, kuriais siekiama atgrasyti ne tik nusikalstamą veiką padariusį, bet ir kitus asmenis nuo nusikalstamų veikų darymo, taip pat užtikrinti, kad šie asmenys vykdytų įstatymų ir kitų teisės aktų normų reikalavimus“ – skelbdamas nuosprendį konstatavo teisėjas Arūnas Purvainis.

2023 m. gruodžio 12 d. Kauno apylinkės teismo nuosprendžiu L. K. pripažintas kaltu dėl kelių eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimo (Baudžiamojo kodekso 281 str. 5 d.). Jam skirta 2 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, ją atidedant 2 metų laikotarpiui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

L. K. taip pat įpareigotas tęsti darbą ir neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo bei paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – draudimas vairuoti transporto priemones 3 metų laikotarpiui.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas.

TEISMAI LIETUVOJE ,LYGUS DUGNUI...........
Spėju šitas kažkieno įtakingo arba turtingo giminaitis arba kaip nors susijęs su valdžia. Nes kitaip tai galva neišneša, kaip reikia kažką nutručinti arba kiek reikia nužudyti, kad šiais laikais nebetektum laisvės??? Nu bet tai blt kaip taip įmanoma, kai viršiji greitį ne 10kmh, net ne 20kmh, O TRIGUBAI. ir žinojo gi šitas žudikas, koks ten tas greitis leistinas, žinojo ir puikiai suprato ką darė ir viskas kažkaip šitaip. Aš nebežinau, ar mums bereikalingi tokie teismai.
Merginos gyvybė nieko nereiškia. Nu ok, lauksim dar aukų, nes tokie ereliai nesikeičia, nebent patys išsitaško.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų