Pagėgių savivaldybės administracijos posėdžių salėje vyko seminaras „Savivaldybių tarybų narių ir darbuotojų korupcijos prevencija“. Lektorius – buvęs Specialiųjų tyrimų tarnybos direktorius Valentinas Junokas, dabar dėstantis Mykolo Riomerio universitete.  

Po pietų vykusiame kiek praretėjusiame, žiovaujančiame seminaro antrajame veiksme pradėjai abejoti, kam jo prireikė - Pagėgių savivaldybei ar Valentinui Junokui? 

Seminarą V.Junokas pradėjo korupcijos istorine apžvalga. Silpnesnių nervų klausytojams ši seminaro dalis galėjo sukelti pasidygėjimą. Pasaulio istorijoje kovos su korupcija metodai perėjo visas žiaurumo pakopas, gal net pralenkiančias inkviziciją. Tačiau iš esmės niekas nepakito. Kova su korupcija, kaip ir korupcijos prevencija, kartais tampa panaši į juodo katino gaudymą tamsiame kambaryje.

Klausydamasis didelę patirtį turinčio ir įtaigiai seminaro medžiagą dėstančio lektoriaus turėjai progą pastebėti eilinį mūsų gyvenimo absurdą. Savivaldybės Tarybos narių atstovu turbūt buvo išrinktas liberaldemokratas Bronius Budvytis, nes kitų nebuvo matyti. Kitame kamputyje nedrąsiai į krūvelę spietėsi seniūnai. Dar atokiau šnabždėjosi keli skyrių vedėjai.

REKLAMA

Aukščiausiajam valdžios ešelonui atstovavo savivaldybės administracijos direktorius Vaidas Bendaravičius, savivaldybės kontrolierius Dainius Kinderis ir Juridinio skyriaus vedėjas Edgaras  Kutulys. Atvyko ir kultūros atstovė - Viešosios bibliotekos direktorė Elena Stankevičienė.

Nebuvo nė vieno gydytojo, policininko, nors šios profesijos atstovai korupcijos žemėlapiuose piešiami ne pačiomis gražiausiomis spalvomis. O kur visuomeninių organizacijų atstovai, kuriems dera žinoti, kokios kovos su korupcija prevencijos subtilybės? Ar savivaldybė - tai saujelė valdininkų, „daranti prevenciją“ sau?   

 Eugenijus SKIPITIS ;   


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų