Tėvai sulaukė perspėjančių laiškų iš darželių: „Kai tokia sudėtinga situacija, sunku suvokti šį sprendimą“

Koronaviruso skaičiams Lietuvoje mušant rekordus, tėvai pasipiktino, kad tarpušvenčiu darželiuose vaikai varomi į vieną bendrą grupę. Tėvai ragina laikytis Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymų grupes izoliuoti ir nejungti, tačiau Vilniaus miesto savivaldybė nieko blogo nemato ir rekomenduoja darželiams jungti grupes, o šie jau nurodymus vykdo.

Šeima (fotodiena.lt)

Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad operacijų vadovo sprendimai išlieka tie patys. Tai reiškia, kad būtina užtikrinti, kad grupės būtų izoliuotos, o vaikai lankytų nuolat tą pačią grupę, neturėtų kontakto su kitomis grupėmis.

Tėvai pasipiktinę: sunku suvokti absoliučiai priešingą sprendimą

Vilnietė Justė (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinoma – aut. past.) naujienų portalui tv3.lt pranešė, kad tėvai pasipiktinę, jog sostinės darželiuose priimtas sprendimas sujungti grupes.

„Piktinamės dėl priimto sprendimo apjungti vaikų grupes tarpušvenčio laikotarpiu, t. y., nuo 2020-12-21 iki 2020-12-31. Įstaigos administracija teigia, kad tai yra savivaldybės nurodymas.

Visą rudenį buvo stengiamasi ir akcentuojama kuo labiau vengti kontaktų tarp skirtingų grupių, todėl šiuo metu, kai paskelbtas karantinas ir situacija yra tikrai sudėtinga, sunku suvokti šį absoliučiai priešingą sprendimą.

Žinau, kad yra rekomenduojama visai nevesti vaikų į darželį, tačiau visada bus šeimų, kurių tėvams būtina būti darbe ir nori ar nenori, vis tiek turi vaiką atvesti į darželį. Mano supratimu, jei šiuo šventiniu laikotarpiu ateina mažiau vaikų (kad ir 2), auklėtojos vis tiek turėtų ateiti  ir dirbti su tais keliais vaikais savo grupėje, o ne maišyti vaikus ir taip didinti užsikrėtimo tikimybę“, – nuogąstavo moteris.

Darželis

Sostinės darželiai jungia grupes iki metų pabaigos

Naujienų portalą tv3.lt pasiekė informacija, kad tėvai jau sulaukia laiškų iš darželių, kuriuose nurodoma, kad nuo pirmadienio iki šių metų pabaigos yra jungiamos darželių grupės. Po Naujųjų metų ketinama peržiūrėti tvarką.

Nurodoma, kad grupės formuojamos iki 8 arba 12 vaikų, pedagogai ir jų padėjėjai šiuo laikotarpiu tarpusavyje nesikeičia.

REKLAMA

Sostinės darželiai tėvams praneša, kad esą bus maksimaliai laikomasi grupių izoliacijos principo. Vaikai, grupių sujungimo laikotarpiu, nuolat lankys tą pačią grupę.

Esą grupės veikla bus vykdoma taip, kad būtų išvengta skirtingas grupes lankančių vaikų kontakto tiek patalpose, kuriose teikiamos ugdymo paslaugos, tiek lauke. Tačiau nė žodžio, ar toks vaikų suvarymas į bendrą grupę nepažeidžia dabar galiojančio izoliacijos ir kontaktų vengimo principo, kuris nurodomas operacijų vadovo sprendime.

Tėvai perspėjami, kad peršalimo simptomų turinčių vaikų į darželį nepriims. Taip pat pažymima, kad nebus taikomas ugdymo mokestis, jei vaikas šiuo metu nelankys darželio.

Ministerija: vaikai nuolat turi lankyti tą pačią grupę

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija tv3.lt komentuoja, kad ugdymo įstaigų savininkai, dažniausiai tai savivaldybės, vadovaudamosi Vietos savivaldos įstatymu, gali nustatyti reikalavimus dėl ikimokyklinio organizavimo, taip pat performuoti grupes. 

„Savininkas šiuo metu privalo laikytis galiojančių Vyriausybės ir operacijų vadovo sprendimų. 

Vieni iš reikalavimų karantino metu: ugdymo veiklos turi būti vykdomos maksimaliai laikantis grupių izoliacijos principo, vaikai turi lankyti nuolatos tą pačią grupę, grupės veikla turi būti vykdoma taip, kad būtų išvengta skirtingas grupes lankančių vaikų kontakto patalpose, kuriose teikiamos ugdymo paslaugos.  

Kadangi nustatyta, kad vaikai nuolat turi lankyti tą pačią grupę, jie neturėtų kontaktuoti su kitų grupių vaikais. Dabar svarbiausia užtikrinti kuo saugesnes sąlygas darbuotojams ir vaikams“, – pabrėžia ministerija.

Nedrąsūs pirmieji žingsniai: kelios šalys išdrįso atsidaryti mokyklas ar darželius

Vilniaus miesto savivaldybė: „Tai yra rekomendacija – įstaiga savaip pasikoreguoja“

Vilniaus miesto vicemerė Edita Tamošiūnaitė naujienų portalui tv3.lt teigė, kad sostinės darželiams pateikė tik rekomendacijas, jei tarpušvenčiu ateina labai mažai vaikų, kad jas galima sujungti, tačiau pažymėjo, kad darželiai elgiasi skirtingai.

REKLAMA

„Tai yra rekomendacija. Kiekviena įstaiga savaip pasikoreguoja. Mes nurodėme kriterijus, kad būtų ne daugiau kaip 3 grupės sujungtos, jei ten po kelis vaikus. Ribojame vaikų skaičių. Jei maži vaikai – tai iki 8 vaikų, jei nuo 3 iki 7 metų – tai galima jungti iki 12 vaikų.

Šiandien į darželius atėjo 4 141 vaikas. Iš viso turime Vilniuje 138 darželius ir beveik 30 tūkst. besiugdančių. Matome, kad vaikų skaičius yra mažas ir mes dabar rekomendavome, kad gali jungti grupes tam laikotarpiui, aišku, kiekviena įstaiga daro savaip.

Ką reiškia jungimas? Mes išlaikysime grupės izoliavimą, bet grupėse yra po vieną vaiką, tai rekomenduojame, jei yra po vieną ar kelis vaikus, tai galima sujungti ne daugiau nei iš 3 grupių. Grupių izoliacija tam reikalinga, kad būtų kontaktų atsekamumas, jei būtų susirgimas.

Dabar yra įvairių problemų – iškrenta ir darbuotojai, kurių dalis yra saviizoliacijoje, yra rizikos amžiaus, nėščiosios. Bandome atrasti metodą, kad visiems būtų tinkamas.

Tėveliai negali per daug jaudintis, nes faktiškai, Vyriausybės nutarimu, nėra ribojamas vaikų skaičius grupėje, kaip buvo pavasarį, kai buvo ribojama iki 10 vaikų“, – teigė E. Tamošiūnaitė.

Pasak sostinės vicemerės, rekomendacija galioja iki sausio 4 dienos. Jei po tos datos vaikų į darželius ateis daugiau – tuomet grupės bus vėl atskiriamos.

„Visiems dabar nepatogu, bet mes dabar ne komforto zonoje gyvename“, – teigė E. Tamošiūnaitė.

Vicemerė teigė, kad norėtųsi ir konkretesnių Vyriausybės nurodymų, kaip toliau turėtų dirbti darželiai, nes dabar tik rekomenduojama, kad tėvai, kurie dirba nuotoliniu būdu, jų prašoma nevesti vaikų į darželį. Vicemerė pažymi, kad darželiams čia kyla daug neaiškumų.


Rašyti komentarą...
Šuva
2020-12-22 13:24:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Laikykis vaikus namuose. Pasukite patys galvas, o neverskite bėdos darželiams. Argi nematot skaičių? O kiek rizikos žmonių yra darželiuose. Protingi tėvai jau seniai vaikų nebeleidžia ir randa išeitį
Atsakyti
-8

L
Lengva suvokti
2020-12-22 13:22:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvoje tėveliai veda vaikus be kaukių ir taip rizikuoja savo vaikų ir mokytojų sveikata, jiems taip pat rekomenduojame nevesti vaikų į darželius, bet dauguma nekreipia dėmesio ir naudojasi pusvelčiui gaunama galimybe laikyti vaikus darželiuose. Taigi ko sunku suvokti, jog jungti grupes tai tas pats kaip su vaiku visur lankytis mieste, netgi saugiau. Per sudėtingą situaciją kažkodėl namuose dirbantys ar namie būnantys tėvai pirmiausia rūpinasi savimi ir solidariai su kitais nepabūna su savo labai mylimais vaikais kelias savaites namie. Štai čia problema, smagu pusvelčiui naudotis valstybės, mokytojų paslaugomis, kai kiti laikosi rekomendacijų ir jaučiasi kvailių vietoj
Atsakyti
-5

A
Aa
2020-12-22 13:30:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Oaukletojos kaitaliojas serga atostogos ir.tt Epidemija uzdarykit jaunos mamos nepasius Sedi dekrete vaikus veda.I rekomendacijas musispjaut.kaip suprasti ministre?
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų