Nuo Covid-19 krizės nukentėjęs verslas paprasčiau gaus valstybės paramą

Vyriausybė sušvelnino aplinkybes, kuriomis nuo Covid-19 krizės nukentėjęs verslas ir darbuotojai gali gauti valstybės paramą. Nuo šiol subsidijas gauti galės smulkios ir vidutinės įmonės, kurios per pandemiją patyrė bent 30 proc. apyvartos nuosmukį.

Išmokų dydis priklausys nuo praėjusiais metais sumokėto gyventojų pajamų mokesčio.

Ministrų kabinetas patvirtino, kad gauti paramą verslas galės kreiptis, jeigu įmonės vidutinė vieno mėnesio apyvarta 2020 kovo 1 d. – spalio 31 d., palyginus su to paties laikotarpio 2019 m. apyvarta Valstybinei mokesčių inspekcijai deklaruotais PVM deklaracijoje duomenimis, sumažėjo bent 30 procentų. 

Paramos prašyti taip pat galės tie verslai, kurių veikla įtraukta į sąrašą, kuriame atsidūrė ribojamos veiklos, arba veiklos, kurios ribojamos netiesiogiai ir kurias tokiomis pripažįsta Vyriausybė. 

Iki šiol paramos verslininkai galėdavo prašyti, kai jų verslo apyvarta per paskutinius 6 mėnesius, palyginti su atitinkamu laikotarpiu 2019 m., pagal VMI duomenis sumažėjo bent 30 proc.

Taip pat ne mažiau nei 40 proc. verslininkų tame pačiame sektoriuje per minėtą laikotarpį turėjo patirti bent 30 proc. apyvartos sumažėjimą. Paramos prašantys verslai turėjo atitikti abu kriterijus.

Be to, pagal tokią pat schemą, kaip ir pavasarį, bus toliau mokamos subsidijos už darbuotojų prastovas, 257 eurų išmokos nukentėjusiems individualia veikla užsiimantiems žmonėms. 

Prekybos centrams davė savaitę

Laikinoji Vyriausybė pabrėžė, kad laukia sprendimai ir dėl prekybos centrų darbo, mat masinių žmonių susibūrimai juose kelia didelį nerimą.

„Ši savaitė, kaip jau daugelis ekspertų minėjo, yra kritinis lūžio taškas. Jei matysime, kad nedavė poveikio – tai dar tam tikras sritis, matyt, reikės pareglamentuoti griežčiau. Ten, kur yra masinis susibūrimas.

REKLAMA

Šiandien matome, kad labai didelis žmonių susibūrimas yra laisvalaikio praleidimo centruose, taip vadinamuose prekybos ir pramogų centruose. Jeigu jie artimiausiomis dienomis nesiims realių veiksmų, kad būtų užtikrintas saugumo reikalavimas, srautų reguliavimas – tai tada reikės ten sprendimus priiminėti“, – praėjusią savaitę Seime kalbėjo Saulius Skvernelis.

Tą dar praėjusios savaitės pradžioje yra pabrėžęs ir A. Veryga. Kaip sakė jis, nuspręsta labai aiškiai komunikuoti, kalbėtis su Prekybos įmonių asociacija, aiškiai reikalauti verslininkų, prekybos centrų savininkus užtikrinti reikalavimus, kad ten žmonės nesibūriuotų ir t. t.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų