Covid-19 plinta Liberalų sąjūdžio gretose: susirgo ir Pranckietis Papildyta 11:56

Koronavirusas plinta Liberalų sąjūdžio gretose. Ketvirtadienio rytą Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas tv3.lt patvirtino, kad užsikrėtė jų bendrapartietis Viktoras Pranckietis. Prieš dieną buvo pranešta, kad susirgo ir buvęs jų bendrapartietis Gintaras Vaičekauskas.

„Pranckietis mane informavo, kad 10 val. jis gavo teigiamą atsakymą. Pasakiau, kad reikia pranešti Seimo kanceliarijai, kaip nurodyta tvarkoje“, – tv3.lt sakė E. Gentvilas.

Trečiadienį buvo pranešta, kad susirgo ir buvęs Liberalų sąjūdžio narys G. Vaičekauskas. Po to visa frakcija atliko koronaviruso testus.

„Liberalų imunitetas turbūt silpnas“, – šmaikštavo E. Gentvilas.

Pasak E. Gentvilo, jis informavo visus Liberalų sąjūdžio frakcijos narius, kad ketvirtadienį susirgo ir V. Pranckietis.

„Dabar kiekvienas turi įvertinti savo turėtus kontaktus su Pranckiečiu“, – sakė E. Gentvilas.

Pasakė, kaip Pranckietis jaučiasi

Bendrapartietis teigė, kad V. Pranckietis paskutinį kartą Seime buvo pirmadienį.

„Pirmadienį vakare jis man sakė, kad prastokai jaučiasi. Antradienį jis nevažiavo į Seimo posėdį ir atliko testą turėdamas simptomus“, – teigė E. Gentvilas.

Pasak E. Gentvilo, šiandien jis paklausė, kaip V. Pranckietis jaučiasi: „Paklausiau, bet pasakė, kad nieko, neblogai“.

E. Gentvilas ir pats turėjo pirmadienį kontaktą su V. Pranckiečiu. Jis teigia, kad dar turi viską prisiminti: „Bandau vertinti ir eisiu pažiūrėti formalią Seimo kanceliarijos tvarką, aprašą – kaip čia yra. Bet mes nei be kaukių buvome, nei valandų valandomis greta nesėdėjome“.

„Keturi frakcijos nariai gavo neigiamus atsakymus“

E. Gentvilas trečiadienį taip pat atliko Covid-19 testą, kol kas atsakymo negavo. „Keturi frakcijos nariai, kurie vakar atliko testą, jau gavo neigiamus atsakymus“.

Pasak E. Gentvilo, jis mano, kad tiek G. Vaičekauskas, tiek J. Varkalys galėjo užsikrėsti nuo to paties šaltinio.

„Pranckietis su tuo šaltiniu nesusijęs. Ar tas šaltinis – Šalaševičiūtė ar dar kažkas, nežinia. Bet Vaičekauskas ir Varkalys pakankamai daug kontaktavo su Šalaševičiūte, tai jie taip spėliotų.

REKLAMA

Pranckietis, manau, kad jau kita situacija“, – teigė E. Gentvilas.

E. Gentvilas teigė, kad nenorėtų  vertinti, ar Seimas jau turi epidemiologinio židinio požymių. Pasak jo, tegul vertina epidemiologai patys.

Primename, kad koronavirusas nustatytas ir koronavirusu užsikrėtė buvęs Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Gintaras Vaičekauskas, parlamento liberalai trečiadienį atliko testus dėl COVID-19, kad galėtų dalyvauti ketvirtadienio posėdžiuose. „Pasigauti galima daug kur, o mes šiandien visi frakcijos nariai atlikome testą.

Rytoj planuojame dalyvauti Seimo posėdžiuose. Tikiuosi, kad rytoj gausime atsakymus. Gal tuo ir baigsis istorija“, – BNS sakė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Šalaševičiūtė teigia, kad nesirgo

Seimo narei Rimantei Šalaševičiūtei buvo nustatytas koronavirusas, todėl ji nedalyvavo pirmame išrinkto Seimo posėdyje. Antradienį, po šešių dienų nuo teigiamo testo, ji pasirodė Seime ir teigė, kad koronavirusu nesirgo.

„Lapkričio pradžioje buvo padarytas testas – vienas neigiamas, lapkričio 10 dienos testas buvo teigiamas. Man patarė specialistai, su kuriais teko dribti kai buvau ir sveikatos apsaugos ministre, kad klaidų būna ir tikslinga būtų pasidaryti pakartotinius testus. Specialistai sako, kad klaidų būna ir būna apie maždaug 1-2 proc. nuo visų atliktų testų. Matomai, aš pakliuvau į tą negerą procentą.

Kreipiausi privačiai ir penktadienio bei sekmadienio testai buvo neigiami. Šeimos gydytoja uždarė nedarbingumo lapelį, mus visus paleido iš saviizoliacijos – tiek mane, tiek ministrą Kukuraitį, ministrą Palionį bei čia Seimo kanceliarijoje dirbančius, kurie turėjo kontaktą su manimi“, – antradienį kalbėjo R. Šalaševičiūtė.

REKLAMA

Politikė sakė svarsčiusi, ar jau nėra persirgusi anksčiau: „Iš tiesų, manęs klausinėjo, ar aš turėjau kontaktų, ar buvau užsienyje, ar blogai jaučiausi – nieko tokio nebuvo“.

Seimo narė teigė, kad nejautė jokių Covid-19 simptomų. Tyrimą pasidarė inicijuota Seimo pirmininko.

„Absoliučiai ir tada, kai nustatė teigiamą, jokių simptomų nejaučiau – nebuvo  nei karščiavimo, nei slogos, nei kosulio, nei skonio ar kvapų pojūčio pakitimų, ar galvos skausmų. Tiesiog pailsėjau penkias dienas, kol padarė tyrimus. Šiandien patenkinta sugrįžau į darbą“, – sakė R. Šalaševičiūtė.

Pasak R. Šalaševičiūtės, pasitikrinti reikėjo, nes salė, kurioje penktadienį priiminėjo priesaikas nelabai vėdinama. Covid-19 infekcija R. Šalaševičiūtei buvo nustatyta trečiadienį. Ji ir tuo metu teigė jokių simptomų nejaučianti.

„Nei galvos skausmo, nei kosulio, nei slogos, nei silpnumo, nei nuovargio, nei pokyčių su kvapais, skoniais“, – teigė R. Šalaševičiūtė.

„Viskas gerai, tik gaila, kad negalėsiu priesaikos priimti, nes turiu saviizoliuotis“, – pridūrė ji.

Anksčiau Seime buvo patvirtintas koronaviruso atvejis, užsikrėtė parlamentaras Jonas Varkalys, kuris penktadienį dalyvavo prisaikdinimo ceremonijoje ir Seimo posėdyje. Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigė, kad Seime bus imamasi papildomų saugumo priemonių, bet Seimo posėdis vyks.

Dar anksčiau koronavirusas nustatytas trims Seimo nariams: Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovei Irinai Rozovai, „valstiečiui“ Valerijui Simulikui bei konservatoriui Pauliui Saudargui. Koronavusas taip pat nustatytas ir naujai išrinktai Seimo narei, Laisvės partijos atstovei Evelinai Dobrovolskai.


Rašyti komentarą...
R
Ricardas
2020-11-19 11:42:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Uždaryti visa seima
Atsakyti
0

L
Lina
2020-11-19 12:11:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip jie skuba atostogų " dirbti nuotoliniu būdu", tiesiog akivaizdu. Kad jie ten ir sudžiūtų prie savo krėslų, parazitai globalistiniai.
Atsakyti
-1

:
: - ))
2020-11-19 12:11:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Izoliuoti visam laikui. Bet pinigus iš biudžeto jie taip ar taip siurbs.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų